عمومی

5 خط داستانی دنیای جادوگری هری پاتر که پتانسیل ساخت فیلم دارند

فرانچایز دنیای جادوگری جی. کی. رولینگ به لطف سری هری پاتر تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و سودآورترین دارایی‌های صنعت سرگرمی و فیلم سازی شده است. به طوری که می‌توان نحوه عملکرد کمپانی برادران وارنر در مورد این فرانچایز را در سال‌های اخیر یک جنایت در نظر گرفت. با درآمد 7.73 میلیارد دلاری بین سال‌های 2001 تا 2011، فیلم‌های هری پاتر توانستند موفقیتی در سطح دنیای سینمایی مارول و سری سریع و خشن ثبت کنند.

کتاب‌ها و فیلم های هری پاتر که حالا زیر چتر دنیای جادوگری قرار گرفته‌اند، در کلِ دنیا نظر کودکان و بزرگسالان را به خود جلب کردند. از فرانچایز هری پاتر، تم پارک‌ها، تجربه‌های تئاتری و بازی‌های ویدیویی ساخته شده و می‌شود. با این اوصاف، با وجود گسترش پیدا کردن دنیای جادوگری اما این دنیا به نوعی راکد باقی مانده است. طرفداران به جز داستان اولیه هری پاتر محتوای جدید و متفاوتی برای تجربه ندارند.

هر چند معرفی آثاری مثل بازی Hogwarts Legacy می‌تواند نشان دهد امیدی برای گسترش موفق دنیا جادوگری به خصوص پس از شکست سری فیلم های Fantastic Beasts وجود دارد. اما آیا دنیای جادوگری می‌تواند به سراغ ماجراهای بهتر و بزرگ‌تر برود؟

طبق شنیده‌ها، احتمال ساخت فیلم چهارم از سری Fantastic Beasts کم است. شاید این اتفاق به آن معنا باشد که وقت سر زدن به جنبه‌های جدیدی از دنیای جادوگری رسیده باشد. در این مطلب به سراغ 5 ایده می‌رویم که می‌توانند دریچه‌های جدیدی به دنیای جادوگری باز کنند و تبدیل به فیلم‌ها و آثار متفاوتی شوند.


محفل ققنوس

این که چرا مدیران برادران وارنر به فکر ساخت یک فیلم از محفل ققنوس اولیه نیفتاده‌اند خودش جای تعجب دارد. ماجرای این محفل که در سری هری پاتر به آن اشاره شد شامل برخی از اسامی مهم دنیای جادوگری هستند. در بین این اسامی امثال جیمز پاتر، سیریوس بلک، ریموس لوپین، پیتر پتیگرو، لیلی ایوانز و سوروس اسنیپ را می‌توان یافت. این‌ها صرفاً برخی از اسامی آشنا برای مخاطبان است تا یک سفر نوستالژیک برای طرفداران سری اصلی هم فراهم شود.

البته صرفاً همین مسئله نیست. در خود داستان محفل ققنوس نیز اتفاقات مهمی در جریان است. برخی از شخصیت‌های کلیدی در طول داستان در انجام و ادامه دادن مأموریت‌ها و وظایفشان شکست می‌خورند. این اتفاق می‌تواند یک زمینه تاریک برای فیلم‌ها باشد و در عین حال نیز برای طرفداران دنیای جادوگری جذابیت به ارقام آورد. به این ترتیب، می‌توان بسیاری از شخصیت‌های آشنا و عملکرد آن‌ها را در هنگام قدرت گرفتن و قیام ولدمورت تماشا کرد.

داستان اوریجین ولدمورت

شاید این داستان کمی کلیشه‌ای به نظر بیاید اما می‌تواند حرکت زیرکانه‌ای از طرف برادران وارنر باشد. داستان اوریجین شرورترین شخصیت دنیای جادوگری یک روایت با پتانسیل دست نخورده محسوب می‌شود. داستان ریشه‌های ولدمورت به طور مختصر در Harry Potter and the Half-Blood Prince به تصویر کشیده شد اما این امکان وجود دارد که کمپانی برادران وارنر مسیری همچون دیزنی برای Maleficent یا مارول برای Venom را بپیماید و از رازهای بیش‌تری از «اسمش رو نبر» پرده برداری کند.

ماجرای ولدمورت از قبل در دنیای هری پاتر پایه ریزی شده است و نیاز به تلاش زیاد برای قانع کردن مخاطبان برای تماشای آن نیست. همچنین این فرصت برای فیلم‌سازها ایجاد می‌شود تا بتوانند به بخش‌های تاریک‌تر دنیای جادوگری سر بزنند.

یک داستان در یک مدرسه جادوگری دیگر

داستان Harry Potter and the Goblet of Fire به مقدار زیادی به ساخت و گسترش دنیای جادوگری با معرفی دو مدرسه جدید جادوگری کمک کرد. آکادمی جادوی بوباتون و موسسه دورمسترانگ در Harry Potter and the Goblet of Fire معرفی شدند. با کمی کند و کاو در وبسایت Wizarding World می‌توان فهمید که 11 مدرسه خاص در دنیای جادوگری وجود دارند. در میان آن‌ها می‌توان به کاستلوبروکسو در برزیل، اوگادو در اوگاندا و ماهوتوکورو از ژاپن اشاره کرد. از همین جا پتانسیل فراوان آن‌ها قابل مشاهده است.

این مدرسه‌ها به چه شکل هستند؟ چه کسی مدیریت آن‌ها را بر عهده دارد؟ آیا دنباله‌روی جادوی تاریک‌اند؟ روایت یک داستان شبیه به هری پاتر که در یک مدرسه جدید جریان دارد می‌توان روش خوبی باشد تا برادران وارنر در عین ماندن در منطقه امن خود، یک ماجرای بدیع را به تصویر بکشد.

یک حماسه تاریخی

دنیای هری پاتر جی. کی. رولینگ پر از خلاقیت است؛ از رازهای تاریکی گذشته هاگوارتز تا روایت‌های ظاهراً نامربوط در مورد پایه و اساس دنیای جادوگری. ماجرای پایه‌گذاران اصلی مدرسه هاگوارتز، گودریک گریفیندور، روونا ریونکلاو، هلگا هافلپاف و سالازار اسلیترین مربوط به قرن دهم می‌شود تا فرصتی عالی برای گشت و گذار در دوران قرون وسطی پیش آید.

هاگوارتز در هنگام بازگشایی چگونه اداره می‌شد؟ آیا با دنیایی پر از اسب‌ها و شوالیه‌ها در ارتباط بود؟ چگونه پایه‌گذاران مدرسه اشیای جادویی خود را پیدا کردند؟ آیا شوالیه‌های جادوگر هم وجود داشتند؟ دوران تصحیل مرلینِ مشهور در هاگوارتز چگونه بود؟ همان طور که می‌بینید، فرصت‌هایی عالی برای کند و کاو این بخش زمانی وجود دارد.

فیلم ورزشی کوییدیچ

احتمالاً خیلی‌ها که کتاب Harry Potter and the Goblet of Fire را خوانده‌اند، ناامید شدند که در فیلم اقتباسی، مسابقات جام جهانی کوییدیچ به چند سکانس معمولی تقلیل پیدا کرده بود. با تمام این اوصاف اما این بخش مقدماتی یک خلاقیت شگفت انگیز محسوب می‌شود که یک ورزش جادویی هیجان انگیز را روی پرده سینما به تصویر کشید.

یک فیلم ورزشی در مورد یک دانش آموز هاگوارتز که تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان جام جهانی کوییدیچ می‌شود می‌تواند تبدیل به یک فیلم آسپین آف عالی از دنیای جادوگری شود.


شما دوست دارید چه فیلم هایی از دنیای جادوگری ساخته شود؟ دیدگاه‌های خود را در قسمت نظرات با به اشتراک بگذارید.


به مطالعه در مورد هری پاتر و دنیای جادوگری ادامه دهید

  • 7 راز برتر هری پاتر
  • برادران وارنر به ادامه دادن فیلم‌های هری پاتر علاقه‌مند است
  • تمام دفعاتی که هری پاتر از طلسم‌های نابخشودنی استفاده کرد
  • دنیل ردکلیف در حال حاضر علاقه‌ای به حضور در نقش هری پاتر ندارد
  • اما واتسون قصد داشت از بازی در فیلم‌های هری پاتر کناره‌گیری کند

5 خط داستانی دنیای جادوگری هری پاتر که پتانسیل ساخت فیلم دارند
5 خط داستانی دنیای جادوگری هری پاتر که پتانسیل ساخت فیلم دارند
5 خط داستانی دنیای جادوگری هری پاتر که پتانسیل ساخت فیلم دارند
5 خط داستانی دنیای جادوگری هری پاتر که پتانسیل ساخت فیلم دارند
5 خط داستانی دنیای جادوگری هری پاتر که پتانسیل ساخت فیلم دارند

(1) 11 فیلم و سریال در دنیای هری پاتر که
11 فیلم و سریال در دنیای هری پاتر که دوست داریم ساخته شوند دیجیکالا مگ


(2) 15 فیلم شبیه هری پاتر برای عاشقان دنیای
15 فیلم شبیه هری پاتر برای عاشقان دنیای جادوگری - تور کیش


(3) 12 مورد آزاردهنده درباره هری پاتر
12 مورد آزاردهنده درباره هری پاتر - سینما فارس


(4) 15 فیلم که طرفداران هری پاتر باید
15 فیلم که طرفداران هری پاتر باید ببینند جهانی از جادو و شگفتی دیجیکالا مگ


(5) نقد فیلم هری پاتر و سنگ جادو Harry
نقد فیلم هری پاتر و سنگ جادو Harry Potter and the Philosophers Stone - دنیای جادوگران مجله نقد فیلم گردی


(6) 8 فیلم هری پاتر از کمفروشترین تا
8 فیلم هری پاتر از کمفروشترین تا پرفروشترین دیجیکالا مگ


(7) هری پاتر و دنیای جادویی جی کی رولینگ
هری پاتر و دنیای جادویی جی کی رولینگ - ویرگول


(8) 15 فیلم شبیه هری پاتر برای عاشقان دنیای
15 فیلم شبیه هری پاتر برای عاشقان دنیای جادوگری دیجیکالا مگ


(9) جادویی هری پاتر
بررسی عنصر قهرمان پردازی در دنیای جادویی هری پاتر خواندنی ها


(10) فیلمهایی که میتوانید به جای هری پاتر ببینید
فیلمهایی که میتوانید به جای هری پاتر ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا