عمومی

چرا انتشار God of War Ragnarok در آبان ماه میتواند خبر درستی باشد

به زمانی رسیدیم که حالا نیمی از سال 2022 گذشته و همه نگاه‌ها به نیمه دوم سال معطوف شده است. معمولا در بازه زمانی پاییز، دنیای بازی‌ها بسیار شلوغ می‌شود و عناوین پرطرفداری عرضه می‌شوند. در پاییز امسال عناوینی مثل Call of Duty Modern Warfare 2 یا The Callisto Protocol برنامه‌ریزی شده‌اند اما بر اساس گزارش اخیر بلومبرگ، گویا بازی موردانتظار سانتامونیکا یعنی God of War Ragnarok نیز برای پاییز و ماه نوامبر (آبان-آذر) آماده خواهد شد.

اگرچه که سال 2022 سال نسبتا آرامی بود و توسعه بازی‌ها همچنان تحت تاثیر ویروس کرونا قرار داشته است. البته که طرفداران کنسول پلی‌استیشن، سال خوبی را گذرانده‌اند و در ادامه سال نیز بازی‌های The Last of Us Remake و Forspoken را در برنامه‌های خود دارند اما گاد آو وار، انتظارات زیادی را ایجاد کرده و بازیکنان تشنه تجربه این بازی هستند. اخیرا شایعاتی به وجود آمده حاکی از آن که God of War Ragnarok تاخیر خورده و قرار است در سال 2023 عرضه شود اما جیسون شرایر، خبرنگار و اینسایدر مشهور بازی‌ها، خبر تاخیر این بازی را رد کرده و می‌گوید این بازی در نوامبر امسال منتشر می‌شود.

البته که خبر تاخیر و یا خبر انتشار این بازی در ماه نوامبر هنوز به هیچ تاییدی نرسیده و باید منتظر اعلام رسمی سونی بمانیم اما در اینجا فاکتورهایی وجود دارد که انتشار این بازی را برای پاییز امسال منطقی می‌کند. در این مقاله در علت‌های درستی این خبر را مطرح و به این موضوع خواهیم پرداخت:

عنوانی شایسته تعطیلات میلادی!


God of War Ragnarok November Release Date

تعطیلات میلادی همواره یکی از بازه‌های زمانی مورد علاقه ناشران است چرا که فروش بازی‌ها و به تبع آن فروش کنسول‌ها به شدت بالا می‌رود و به همین واسطه، عرضه بازی‌ها در این زمان کاملا سودآور خواهد بود. نینتندو، مایکروسافت و سونی در طول سال‌های قبل، علاقه خودشان را به این بازه زمانی نشان دادند. نینتندو در تعطیلات سال 2018 بازی Super Smash Bros Ultimate را عرضه کرد و سال گذشته هم مایکروسافت Halo Infinite را برای تعطیلات منتشر کرد.

با توجه به جایگاه بازی گاد آو وار برای سونی و طرفداران پلی‌استیشن و همچنین کمبود کنسول‌های PS5 که در بازار وجود داشته، هیچ نماینده‌ای شایسته‌تر از God of War Ragnarok برای تعطیلات امسال وجود ندارد. از طرفی می‌دانیم که ریمیک عنوان The Last of Us برای عرضه در ماه سپتامبر برنامه‌ریزی شده و عناوینی مثل Marvel’s Spiderman 2 یا ریمیک Star Wars Knights of The Old Republic هم برای سال 2023 برنامه‌ریزی شده‌اند. تنها God of War Ragnarok است که تاریخ عرضه 2022 دارد و هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است. پس دنباله گاد آو وار، تنها بلاک باستری است که سونی برای تعطیلات امسال دارد. علاوه بر آن، فروش کنسول‌های PS5 نیز احتمالا با جهش عجیبی روبرو شود.

البته که در ماه‌های پیش رو و به خصوص در ایونت‌های در حال برگزاری، احتمالا تعداد بازی‌های برنامه‌ریزی شده برای سه ماه پایانی سال، بالا خواهد رفت اما اگر چنین اتفاقی رخ ندهد فرصت مناسبی برای God of War Ragnarok به وجود خواهد آمد. نبود رقیب‌های بزرگ و نام آشنا و متمایز بودن سبک رگناروک با دیگر بازی‌ها و البته هیجانات و انتظارات زیادی که برای این بازی وجود آمده، انتشار پاییزی آن را منطقی می‌کند.

در ابتدا God of War Ragnarok برای عرضه در سال 2021 آماده شده بود اما این بازی به علت پاندمی، با تاخیر یک ساله روبرو شد و به نظر می‌رسد که ماجراجویی جدید کریتوس و آترئوس تقریبا به مرزهای آمادگی رسیده باشد. پیش‌تر هم کوری بارلاگ، کارگردان نسخه 2018 اعلام کرده بود که این بازی دیگر یک سه‌گانه نیست و رگناروک، آخرین قسمت اسطوره‌شناسی نورس برای گاد آو وار خواهد بود تا طرفداران، برای مدت طولانی منتظر پایان این داستان نباشند.

چرا انتشار God of War Ragnarok در آبان ماه میتواند خبر درستی باشد
چرا انتشار God of War Ragnarok در آبان ماه میتواند خبر درستی باشد
چرا انتشار God of War Ragnarok در آبان ماه میتواند خبر درستی باشد
چرا انتشار God of War Ragnarok در آبان ماه میتواند خبر درستی باشد
چرا انتشار God of War Ragnarok در آبان ماه میتواند خبر درستی باشد

(1) God of War Ragnarok توسط کوری بارلوگ
God of War Ragnarok توسط کوری بارلوگ کارگردانی نخواهد شد - زومجی


(2) شایعه God of War Ragnarok در ماه ژوئن
شایعه God of War Ragnarok در ماه ژوئن منتشر میشود


(3) همهچیز در مورد بازی God of War Ragnarok
همهچیز در مورد بازی God of War Ragnarok از زمستان طولانی تا خدای جنگ نورس - زومجی


(4) دلیل تاخیر در عرضه God of War Ragnarok
دلیل تاخیر در عرضه God of War Ragnarok - بازی سنتر


(5) شایعه گیمپلی God of War Ragnarok در
شایعه گیمپلی God of War Ragnarok در رویداد بعدی پلی استیشن نمایش داده خواهد شد پی اس ارنا


(6) God of War Ragnarok ظاهرا از همان
God of War Ragnarok ظاهرا از همان ابتدا Cross-Gen بوده است - زومجی


(7) دلیل تاخیر بازی God of War Ragnarok
دلیل تاخیر بازی God of War Ragnarok مشخص شد - گیمفا


(8) بازی God of War Ragnarok همیشه قرار بود
بازی God of War Ragnarok همیشه قرار بود یک بازی بین نسلی باشد پی اس ارنا


(9) تاریخ انتشار God of War Ragnarok ظاهرا
تاریخ انتشار God of War Ragnarok ظاهرا از قبل مشخص شده است - آتاری دستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا