عمومی

Top Gun Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه سینماها پرواز میکند

Top Gun: Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه‌ سینماها پرواز می‌کند

Top Gun: Maverick که هفته گذشته با فروش فوق‌العاده افتتاحیه علاوه بر کسب نقدهای درخشان، رضایت تماشاگران را نیز به دست آورد، در دومین آخر هفته اکران خود تنها با کاهش شگفت‌انگیز 33 درصدی روبرو شد.

قسمت دوم این فیلم در روز جمعه 25 میلیون دلار فروخت و پیش‌بینی می‌شود در آخر هفته دوم 84.5 میلیون دلار نیز فروش کند تا مجموع فروش داخلی خود را به مرز 290 میلیون دلار برساند. این کمترین میزان افت در تاریخ گیشه داخلی آمریکا برای فیلمی با اکران بالای 100 میلیون دلار به حساب می‌آید.

مطلب پیشنهادی:10 فیلم برتر ابرقهرمانی مخصوص بزرگسالاناز The Suicide Squad تا ددپول
10 فیلم برتر ابرقهرمانی مخصوص بزرگسالان

Top Gun: Maverick در اولین آخر هفته اکران خود در باکس آفیس داخلی 126 میلیون دلار به دست آورد که با تعطیلی روز یادبود به 160 میلیون دلار رسید. این فیلم رکورد قبلی روز یادبود را که متعلق به Pirates of the Caribbean: At World’s End بود، پشت سر گذاشت و رکورد جدیدی برای تام کروز ثبت کرد که بهترین افتتاحیه پیشین او فیلم War of the Worlds با فروش 65 میلیون دلار بود. در سطح بین المللی نیز این فیلم در هفته اول اکران از مرز 400 میلیون دلار عبور کرد.

قسمت دوم تاپ گان پس از اکران در 4732 سالن سینمای آمریکای شمالی در اولین آخر هفته، 19 سینمای دیگر را نیز در آخر هفته دوم خود اضافه کرد. در مقایسه میزان افت فروش در هفته دوم Maverick نسبت به فیلم‌های موفق اخیر مانند Doctor Strange in Multiverse of Madness و The Batman که به ترتیب 67 درصد و 50.4 درصد سقوط در آخر هفته دوم خود ثبت کرده بودند، بسیار عالی عمل کرده است.

Top Gun: Maverick

برای کمپانی پارامونت، این فیلم پنجمین (و بزرگ‌ترین) عنوان پرفروش سال بعد از اکران Scream، Jackass Forever، The Lost City و Sonic the Hedgehog 2 به حساب می‌آید. استودیو انتظار دارد مجموع فروش داخلی Maverick تا یکشنبه به مرز 290 میلیون دلار برسد. این فیلم در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم داخلی تام کروز است که موفق به شکست رکورد 243 میلیون دلاری War of the Worlds محصول سال 2005 شده است.

فیلم Doctor Strange in Multiverse of Madness از دیزنی بعد از فروش 2.6 میلیون دلاری در روز جمعه، به پنجمین آخر هفته اکران با فروش 8.8 میلیون دلاری نگاه می‌کند تا مجموع فروش داخلی فیلم به 388 میلیون دلار برسد. این فیلم به کارگردانی سم ریمی به زودی از Guardians of the Galaxy: Vol.2 با فروش 389 میلیون دلاری عبور می‌کند تا به نهمین محصول پرفروش استودیو مارول تبدیل شود. این فیلم در سطح بین المللی به مرز 900 میلیون دلار رسیده است.

عنوان دیگری از دیزنی به نام The Bob’s Burgers Movie در دومین آخر هفته اکران با فروش 1.3 میلیون دلار روز جمعه در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت. انتظار می‌رود در آخر هفته، فیلم 4.4 میلیون دلار بفروشد که مجموع فروش داخلی آن را به حدود 20 میلیون دلار برساند.

با وجود اینکه انیمیشن The Bad Guys اکنون به صورت دیجیتالی در دسترس است، همچنان در باکس آفیس فروش خوبی دارد. این فیلم در هفتمین جمعه اکران خود 930 هزار دلار فروخت که در آخر هفته به 3.3 میلیون دلار خواهد رسید. مجموع فروش داخلی این فیلم نزدیک به 90 میلیون دلار است و بیش از 200 میلیون دلار در سطح بین المللی به دست آورده است.

رتبه پنچم در اختیار فیلم Downton Abbey: A New Era است. تخمین زده می‌شود که این فیلم در سومین آخر هفته اکران 3 میلیون دلار فروش کند و مجموع فروش داخلی خود را به 35 میلیون دلار برساند. در مقام مقایسه باید گفت که اولین فیلم Downton Abbey نزدیک به 100 میلیون دلار در داخل آمریکا فروش کرد.

Everything Everywhere All at Once ساخته استودیو A24 همچنان با تعریف‌های دهان به دهان خوب می‌فروشد و با کسب 1.9 میلیون دلار در یازدهمین آخر هفته اکران خود، مجموع فروش در داخل خاک آمریکا را به 60 میلیون دلار خواهد رساند.

هفته آینده رقیب سختی برای تاپ گان از راه می‌رسد، چرا که فیلم Jurassic World Dominion در آمریکا اکران می‌شود. انتظار می‌رود این فیلم آخر همین هفته 50 میلیون دلار در چند کشور جهان به دست آورد.

مطلب پیشنهادی:35 فیلم معمایی که شم کارآگاهیتان را فعال می‌کنندبهترین اسرار قتل در تمام دوران
35 فیلم معمایی که شم کارآگاهیتان را فعال می‌کنند


اپل داره کنسول بازی می‌سازه؟

تماشا از یوتیوب پلاس

Top Gun Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه سینماها پرواز میکند
Top Gun Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه سینماها پرواز میکند
Top Gun Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه سینماها پرواز میکند
Top Gun Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه سینماها پرواز میکند
Top Gun Maverick همچنان با قدرت بر فراز گیشه سینماها پرواز میکند

(1) در ویدیو فیلم Top Gun Maverick
در ویدیو فیلم Top Gun Maverick بازیگران با جنگندههای واقعی پرواز میکنند - زومجی


(2) نقد فیلم Top Gun Maverick پروازی به
نقد فیلم Top Gun Maverick پروازی به یاد ماندنی پلیرشاپ


(3) نقدها و نمرات فیلم Top Gun Maverick
نقدها و نمرات فیلم Top Gun Maverick - گیمفا


(4) فیلم Top Gun Maverick با بزرگترین
فیلم Top Gun Maverick با بزرگترین افتتاحیه در کارنامه هنری تام کروز شروع بکار کرد


(5) فیلم Top Gun Maverick در کامیککان
فیلم Top Gun Maverick در کامیککان سندیگو حضور خواهد داشت - سینما فارس


(6) تریلر جدید فیلم Top Gun Maverick وارد
تریلر جدید فیلم Top Gun Maverick وارد منطقه خطر میشود - سینما فارس


(7) پوستر جدید فیلم Top Gun Maverick با
پوستر جدید فیلم Top Gun Maverick با بازی تام کروز منتشر شد - سینما فارس


(8) تاریخ اکران فیلم Top Gun Maverick
تاریخ اکران فیلم Top Gun Maverick تغییر یافت - سینما فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا