عمومی

5 ویژگی خاص بدن هوملندر

سری کمیک The Boys با وجود تمام رقبای بزرگی که دارد، توانسته نگاهی متفاوت و خاص به دنیای ابرقهرمانان داشته باشد. در این بین، هوم‌لندر (Homelander) شخصیتی است که تمام این ویژگی‌های خاص (چه خوب و چه بد) را در خود جای داده است.

هوم‌لندر نه تنها یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های The Boys بلکه کل کمیک‌ها به خاطر جنبه‌های روانی مخصوص به خود است. این که ببینیم درون سرش چه می‌گذرد گاهی اوقات حتی ترسناک نیز می‌شود. با این اوصاف، نه تنها درون ذهن او، بلکه بقیه بدن هوم‌لندر نیز ویژگی‌های خاصی دارد. ویژگی‌هایی که در این مطلب به سراغ 5 مورد آن‌ها می‌رویم.


نحوه به دست آوردن توانایی‌ها

بدن هوم‌لندر حتی در لحظه تولد نیز توانایی‌های خاص خود را داشت

راز تاریک پشت فرا انسان‌ها، یا به قول معروف سوپز (Supes)، در دنیای The Boys این است که آن‌ها به طور مصنوعی ساخته و تولید شده‌اند. وات اینترنشنال (Vought International) با استفاده از ماده‌ای با نام ترکیب وی یا کامپاوند وی (Compound V) مسئول این اتفاق است. در حالی که به عموم مردم این باور داده می‌شود که این توانایی‌ها ذاتی و طبیعی هستند اما بسیاری از اعضای گروه هفت یا سون (Seven) و خیلی دیگر از فرا انسان‌ها در دوران کودکی‌شان تحت استفاده از ترکیب وی قرار گرفتند.

هوم‌لندر هم از این قاعده مستثنی نیست. بزرگ شدن او در یک آزمایشگاه نیز منجر به بروز بسیاری از مشکلات روانی او شد. در کمیک‌ها، هوم‌لندر از دوران جنینی تحت استفاده از کامپاوند وی قرار گرفت. توانایی‌های او هم خیلی زود بروز داده شد؛ به طوری که در هنگام تولد به خاطر استرسی که داشت هیت ویژن (Heat Vision) هوم‌لندر فعال شد و مادرش به علاوه تمام کادر پزشکی حاضر در اتاق را از بین برد.

مطلب پیشنهادی:5 ویژگی خاص بدن بلک ویدوشاید بیوه سیاه شبیه انسان‌ها باشد اما شرایط بدنی‌اش فرق دارند
5 ویژگی خاص بدن بلک ویدو

قدرت

چیزی که باعث می‌شود هوم‌لندر یک تهدید بزرگ باشد، سطح بالای قدرت اوست. چندین بار این طور بیان شده که هوم‌لندر قدرتمندترین فرا انسان است. شخصیت‌های کمی پیدا می‌شوند که بتوانند برای مدت طولانی در برابر او مقاومت کنند. هوم‌لندر می‌تواند با دستش، انسان‌ها را خرد کند. در کمیک‌ها، او حتی توانست یک هواپیمای جت را به خاطر چند لحظه خشم به طرفی پرتاب کند.

اما شاید بیش از هر چیزی، این پایداری هوم‌لندر باشد که تحسین برانگیز به نظر می‌رسد. چیزی که باعث می‌شود کشتن او تقریباً غیرممکن شود. گروه پسرها توانستند روش از بین بردن چندین سوپز را پیدا کنند اما ماجرا برای هوم‌لندر فرق می‌کند. این فرا انسان می‌تواند از انواع انفجارها و برخوردها جان سالم به در ببرد.

نقاط ضعف

بدن هوم‌لندر بدون محدودیت و نقطه ضعف هم نیست

با تمام این اوصاف باید گفت که هوم‌لندر بدون محدودیت هم نیست. فصل اول سریال The Boys نشان داد که او نمی‌تواند یک هواپیمای در حال سقوط را نجات دهد. در درگیری‌ها نیز دیده شده که وقتی حواسش نبود، ضربه خورده یا به دلایل متفاوتی مثل برخورد با وسایل نقلیه برای مدتی از نبرد فاصله گرفته؛ هر چند هیچ آسیب مشخصی در این موارد به او وارد نمی‌شود.

در کمیک ها اما دولت ایالات متحده توانسته بود با تهدید سلاح‌های اتمی کنترل هوم‌لندر را در دست داشته باشد. دولت به همین منظور در 18 سال اول زندگی هوم‌لندر به او یک بمب هیدروژنی متصل کرده بود. در طی سری کمیک The Boys، این طور به نظر می‌رسد که یک انفجار هسته‌ای احتمالاً تنها چیزی باشد که می‌تواند جلوی هوم‌لندر را بگیرد. هر چند در نسخه لایو اکشن، مادلین استیلول (Madelyn Stillwell) این طور بیان می‌کند که: «سلاحی روی زمین وجود نداره که علیه‌ش استفاده نکرده باشن». شاید این عبارت اشاره‌ای به این باشد که نقطه ضعف سلاح هسته‌ای فقط مربوط به کمیک‌هاست و نه هوم‌لندر سریال The Boys.

حواس بهبود یافته

نیروی صرف چیزی نیست که هوم‌لندر را تبدیل به یک تهدید بزرگ می‌کند. چیزی که از همه ترسناک‌تر به نظر می‌رسد این است که او احتمالاً همیشه در حال تماشا و گوش کردن است. هوم‌لندر دید ایکس ری دارد که می‌تواند فرای هر چیزی جز فلز روی را ببیند. همچنین قدرت شنوایی این شخصیت به او این اجازه را می‌دهد تا صدای انفجارها را از چند مایلی بشنود یا میزان فشار خون یک فرد را تشخیص دهد.

در کمیک‌ها این اوضاع حتی به شکل ترسناک‌ترین به تصویر کشیده می‌شوند. دیده شده که هوم‌لندر کاری فراتر از متوجه شدن فشار خون می‌کند. به کمک بویایی فرا انسانی، او می‌تواند متوجه عرق ریختن کسی شود. به وسیله شنیدن صدای ضربان قلب و ظاهراً «شلیک نورون‌ها» در مغز مخاطبش، متوجه تغییرات احساسات آن‌ها شود. علاوه بر این‌ها، به کمک دید ایکس ری خود از افراد دور و اطرافش جاسوسی می‌کند.

مطلب پیشنهادی:10 نسخه ترسناک سوپرمنوقتی نماد امید تبدیل به دلیل وحشت می‌شود
10 نسخه ترسناک سوپرمن

سرعت پرواز

پرواز کردن را می‌توان یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های بدن هوم‌لندر در نظر گرفت. دیده شده که او هنگام گشت زنی به سرعت می‌رسد که به اندازه هواپیماهای جت و حتی بیش‌تر از برخی از آن‌هاست. حتی باید به سرعت عکس العمل هوم‌لندر نیز توجه داشت که دیده شده بتواند افراد را از انفجارهای نزدیکشان نجات دهد.

علاوه بر تمام این‌ها، نیازهای هوم‌لندر برای حرکت در چنین سرعت‌ها و پرواز در ارتفاعات بالاست که مقیاسی از قدرت‌های دیگر او را نمایان می‌کند. نفس کشیدن با این سرعت در اتمسفری کم اکسیژن سخت است و به احتمالا خیلی زیاد با این مشاهدات می‌توان گفت که هوم‌لندر را به این سادگی نمی‌توان خفه کرد. دما و اصطکاک شدیدی که در این محیط‌ها با چنین سرعت‌هایی به وجود می‌آید نیز نشانی از این هستند که هوم‌لندر چقدر نسبت به این شرایط مقاوم است.


به مطالعه در مورد آناتومی دیگر شخصیت‌های کمیک بوکی ادامه دهید

  • بلک ویدو
  • دکتر منهتن
  • مرد عنکبوتی
  • اسکارلت ویچ
  • کاپیتان آمریکا

5 ویژگی خاص بدن هوملندر
5 ویژگی خاص بدن هوملندر
5 ویژگی خاص بدن هوملندر
5 ویژگی خاص بدن هوملندر
5 ویژگی خاص بدن هوملندر

(1) 5 ویژگی خاص بدن سیبرتوث - ویکی ایرانی
5 ویژگی خاص بدن سیبرتوث - ویکی ایرانی


(2) رده بندی 15 تا از قویترین شخصیت های
رده بندی 15 تا از قویترین شخصیت های حاضر در The Boys کامیکان


(3) 5 ویژگی خاص بدن مرد عنکبوتی
5 ویژگی خاص بدن مرد عنکبوتی


(4) 6 دلیل قانع کننده برای تماشای سریال The
6 دلیل قانع کننده برای تماشای سریال The Boys پسران قهرمان - پلی مگ


(5) 5 ویژگی خاص بدن تانوس سرگرمی خبری
5 ویژگی خاص بدن تانوس سرگرمی خبری


(6) 5 ابرقهرمان مارول که باید بازنشسته شوند
5 ابرقهرمان مارول که باید بازنشسته شوند ایرونی سنتر


(7) ویژگی های شگفت انگیز بدن مردان
ویژگی های شگفت انگیز بدن مردان


(8) 5 ویژگی خاص بدن تانوس - سی فارس
5 ویژگی خاص بدن تانوس - سی فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا