عمومی

اولین نگاه به بازی V Rising بازی پر سر و صدای استیم

بازی V Rising این روزها یکی از پر سر و صداترین‌های پلتفرم یک گیمینگ دنیا یا استیم است. در حالی که بازی‌هایی مثل New World، Valheim و Lost Ark در یک سال گذشته برای مدتی این جایگاه را قبضه کرده بودند، حالا V Rising یکی از آن بازی‌های بزرگی شده که خود سازندگانش هم فکرش را نمی‌کردند و در عرض یک هفته، بیش از یک میلیون نسخه فروخت. با و نگاه اولیه به بازی وی رایزینگ همراه باشید.

بازی V Rising را استودیوی Stunlock ساخته که یکی از چند ده استودیوی زیرمجموعه‌ای است که بخشی از سهام آن را تنسنت خریداری کرده است. در بازی وی رایزینگ شما باید در نقش یک خون‌آشام، بجنگید، قلعه بسازید و برای زنده ماندن دنبال منابع مختلف باشید. درست حدس زدید؛ وی رایزینگ هم یکی از آن بازی‌های بقاست که مثل Valheim یک ایده قدیمی را اجرا می‌کنند «اما» با یک تفاوت بزرگ.

وی رایزینگ فقط یک بازی بقا نیست و ساعت‌ها محتوا دارد که توانسته نظر این تعداد از بازیکن را به خود جذب کند. در واقع ما با یک بازی چندبعدی طرف هستیم که در قالب یک بازی نسبتا جمع و جور ارائه می‌شود، اما در پس آن ساعت‌ها محتوا نشسته. یک بازی که فعلا در مرحله ارلی اکسس قرار دارد و فقط 20 دلار قیمت دارد اما از خیلی بازی‌های 60 دلاری و کامل این روزها بیشتر محتوا دارد. بازی‌ای که شاید نام بزرگی مثل دیابلو را به دنبال خود نمی‌کشد، اما می‌تواند در حد یک نسخه جدید دیابلو عمیق است.

جالب‌ترین بخش وی رایزینگ، سیستم چرخه روز و شب آن است که من را یاد بازی‌های بقا خیلی خوبی مثل Dying Light در سال‌های گذشته می‌اندازد. به این معنی که در طول شب، وی رایزینگ عنوانی درباره بقا تا آخرین حد است و به شما قدرت‌های خون‌آشامی و مزایایی می‌دهد که راحت‌تر طعمه‌های خود را از پا در آورید، اما در روز، همه چیز فرق می‌کند. بازیکن در طول روز متوجه می‌شود که با قرار گرفتن زیر نور خورشید آسیب‌پذیرتر می‌شود و باید دنبال مسیرهایی باشد که از سایه می‌گذرند.

مهمترین المان دیگری که المان تکرارپذیری وی رایزینگ را بالاتر می‌برد، بخش ساخت و ساز یا Crafting است. وقتی این قسمت از مغز بازی را با ویژگی‌های یک بازی PvE یا حتی PvP آنلاین قاطی کنیم، فرمول جدیدی خلق می‌شود که دنیایی از پیش‌آمد‌های بی‌پایان را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. در وی رایزینگ به منابع مختلفی دسترسی دارید که از جمله آن‌ها می‌توان به چوب، چمن، استخوان و خون اشاره کرد. ماین کردن قسمت‌های مختلف یا قطع درختان فقط چند دقیقه از این لوپ پر از جزئیات را شامل می‌شود. در بازی وی رایزینگ همه چیز درباره بقا و مبارزات است و مواردی مثل ساختن بیس یا Base Building زیر همان سایه مخوف قرار می‌گیرند.

خوشبختانه بخش مبارزات یا همان Combat Design بازی به جای خوبی تکیه کرده و کار را راه می‌اندازد. بازی در اغلب موارد آن‌قدر روان است که کافی‌ست حتی صدای بازی را قطع کنید، موسیقی مورد علاقه خودتان را در پس‌زمینه پخش کنید و سراغ سلاخی کردن NPCها و بازیکن‌های دیگر بروید. مبارزات بازی در عین حال حس لذت‌بخش و بعضا چالش‌برانگیزی را با خود دارند که باعث می‌شود بخواهید از تمام قدرت‌های خون‌آشامی‌تان استفاده کنید و به مرور زمان، بیش از پیش روی آن‌ها تمرکز کنید.

بازی وی رایزینگ (V Rising) یکی از همان ده‌ها اثری در سبک بقاست که هر ساله عرضه می‌شوند و به موفقیت می‌رسند، اما V Rising آمده که تحول ایجاد کند. هنوز سخت است که بتوانیم تاثیراتی که موفقیت وی رایزینگ روی بازار بازی‌های این ژانر خواهد گذاشت را بررسی کنیم، اما V Rising فعلا ابتدای راه است و مسیری طولانی را برای حفظ موفقیت‌هایش در پیش رو می‌بیند. V Rising به صورت آنلاین PvE و PvP قابل بازی است و می‌توانید آن را با قیمت 20 دلار از استیم خریداری کنید.

بازی V Rising توسط ناشر برای بررسی در اختیار قرار گرفته است

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites – بازی در نقش یک بانوی خون‌آشاماحیای خون‌های رین
بررسی بازی Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites – بازی در نقش یک بانوی خون‌آشام

اولین نگاه به بازی V Rising بازی پر سر و صدای استیم
اولین نگاه به بازی V Rising بازی پر سر و صدای استیم
اولین نگاه به بازی V Rising بازی پر سر و صدای استیم
اولین نگاه به بازی V Rising بازی پر سر و صدای استیم
اولین نگاه به بازی V Rising بازی پر سر و صدای استیم

(1) بازی V Rising سهروزه به بیش از 500 هزار
بازی V Rising سهروزه به بیش از 500 هزار بازیکن استیم رسید


(2) آموزش آنلاین بازی کردن V Rising - گلد
آموزش آنلاین بازی کردن V Rising - گلد تیم مرجع بازی های رایانه ای


(3) 10 بازی پرفروش برتر استیم در هفته بیست
10 بازی پرفروش برتر استیم در هفته بیست و یکم 2022 - گیمفا


(4) آموزش آنلاین بازی کردن GTA V رول پلی
آموزش آنلاین بازی کردن GTA V رول پلی توسط Fivem [نسخه اپیک گیمز و استیم] - پلی مگ


(5) پرفروشترین بازیهای استیم در هفته اول
پرفروشترین بازیهای استیم در هفته اول سال 2022 مشخص شدند


(6) نقد و بررسی بازی The Surge 2 - بلاگ
نقد و بررسی بازی The Surge 2 - بلاگ آرسان گیم آموزش، بررسی و اخبار دنیای گیم


(7) بهترین بازیهای رایگان استیم بازیهای
بهترین بازیهای رایگان استیم بازیهای رایگان Steam


(8) دانلود بازی V Rising برای PC
دانلود بازی V Rising برای PC


(9) بیش از یک میلیون نسخه از V Rising در
بیش از یک میلیون نسخه از V Rising در هفته اول فروخته شد - بازی روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 2 =

دکمه بازگشت به بالا