عمومی

نگاهی به قسمت پانزدهم سریال جیران قدرت و عشق

جدیدترین قسمت سریال جیران با یک روایت سرراست و مستقیم خیلی سریع به سراغ روایت داستان‌های جدید می‌رود و دقیقا به همین دلیل است که به اپیزودی جذاب تبدیل می‌شود. اگر تماشاگران سریال جدید حسن فتحی منتظر رسیدن این سریال به مسیری بودند که تماشای آن را به فرایندی جذاب تبدیل می‌کند، به نظر می‌رسد که قسمت پانزدهم سریال جیران به این هدف دست پیدا کرده باشد. با همراه باشید.

درباره اقتصاد سرگرمی در خاورمیانه بخوانید:

  • کارخانه خلاقیت یاس در امارات متحده: آن‌چه از صنعت سرگرمی انتظار دارید
  • واکاوی رشد صنعت سینما در عربستان سعودی: فرصت‌های میلیارد دلاری

سریال جیران به عنوان جدیدترین سریال حسن فتحی [که با سریال شهرزاد توانایی‌اش در ژانر تاریخی را ثابت کرده بود] در نخستین اپیزودهایش به شدت خیره‌کننده ظاهر شده بود. به عبارت دیگر، چند قسمت ابتدایی سریال جیران موفق به جذب حداکثری همه دستاوردهای لازم شده بودند. نیازی به یادآوری نیست که سریال در همان نخستین اپیزود خودش را به معنای واقعی کلمه به تماشاگر ثابت کرده بود.

فرصتی که سریال به هر کدام از شخصیت‌های اصلی و فرعی می‌داد، کافی و تحسین‌برانگیز به نظر می‌رسید. شخصیت‌پردازی سریال واقعا جذاب بود و داستان هم به مقدار کافی سرگرم‌کننده نشان می‌داد. اما این وضعیت پایدار نماند. در حالی که به نظر می‌رسید که شخصیت‌های سریال جیران به خوبی از توانایی‌های خود آگاه هستند و به بهترین شکل ممکن به مخاطب معرفی می‌شوند، اپیزودهای بعدی سریال حسن فتحی تماشاگر را به معنای واقعی کلمه ناامید کردند.

اما قسمت پانزدهم سریال جیران تلاش می‌کند تا این ناامیدی را جبران کند. پس از مدت‌ها کش و قوس‌های فراوان، جدیدترین قسمت سریال حسن فتحی تلاش می‌کند تا حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد و البته که از پس چنین مسئولیت بزرگی هم برمی‌آید. در حالی که قسمت‌های اخیر سریال جیران به خوبی ثابت کرده بودند که هواداران کارنامه حسن فتحی که با تماشای سریال شهرزاد از یک ملودرام جذاب و تاریخی لذت برده بودند، نباید انتظار زیادی از سریال جدید کارگران سریال شب دهم داشته باشند، جدیدترین قسمت سریال حسن فتحی تماشایی ظاهر می‌شود.

قوس شخصیتی تحسین‌برانگیز

پانزدهمین قسمت سریال حسن فتحی برای سرویس استریم فیلیمو از یک قوس شخصیتی بی‌نظیر برای شخصیت جیران [با نقش‌آفرینی پریناز ایزدیار] پرده‌ برمی‌دارد. جیران در جدیدترین قسمت سریال حسن فتحی نه‌تنها مصمم می‌شود تا در برابر ناصرالدین‌شاه [با هنرنمایی بهرام رادان] و اعضای حرمسرا بایستاد بلکه تصمیم می‌گیرد تا عشقی که درونش نسبت به شاه قاجار پرورش داده را حفظ کند و برای رسیدن به جایگاهی که خودش را شایسته آن می‌بیند، بجنگد.

جیران که تا همین چندی پیش یک شخصیت وابسته و فاقد استقلال در دربار ناصرالدین‌شاه بود، حالا به زنی جسور تبدیل شده که جدی‌تر از هر زمان دیگری در برابر مهداولیا [با نقش‌آفرینی مریلا زارعی] می‌ایستد و تلاش می‌کند تا جایگاهش در نزد شاه قاجار را بازپس بگیرد. قوس شخصیتی که فیلم‌نامه حسن فتحی برای شخصیت اصلی‌اش در قسمت پانزدهم سریال جیران ایجاد می‌کند واقعا تحسین‌برانگیز و جذاب به نظر می‌رسد. قسمت پانزدهم سریال جیران نوید اپیزودهایی هیجان‌انگیز و جذاب را در ادامه راه می‌دهد.

سریال جیران را با دنبال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا