عمومی

Doctor Strange 2 برترین فیلم گیشه ایالات متحده در سال 2022 شد

Doctor Strange 2 برترین فیلم گیشه ایالات متحده در سال 2022 شد

فیلم جدید دکتر استرنج تاکنون موفق به فتح گیشه جهانی شده بود و اکنون با پیشی گرفتن از The Batman به پرفروش‌ترین فیلم ایالات متحده در سال 2022 نیز تبدیل شده است.

در حالی فیلم جدید تام کروز یعنی Top Gun: Maverick در این آخر هفته، فروش بسیار زیادی داشته، اما Doctor Strange 2 رتبه اول جدول باکس آفیس داخلی سال 2022 را به خود اختصاص داد. Doctor Strange in the Multiverse of Madness با وجود فروش 16 میلیون دلاری خود در این آخرهفته، اکنون به پرفروش‌ترین فیلم ایالات متحده و جهان در سال جاری تبدیل شده است.

مطلب پیشنهادی:10 فیلم ابرقهرمانی که برترین جلوه‌های ویژه را دارنداز بتمن تا اونجرز
10 فیلم ابرقهرمانی که برترین جلوه‌های ویژه را دارند

جدیدترین عنوان از دنیای سینمایی مارول، اکنون بیش از 370 میلیون دلار در داخل ایالات متحده فروش داشته و از فروش داخلی 369 میلیون دلاری فیلم بتمن پیشی گرفت. Multiverse of Madness همچنین به فروش بسیار خوب در سرتاسر جهان نیز ادامه می‌دهد و پس از تعطیلات آخر هفته، بیش از 868 میلیون دلار فروش جهانی نیز داشته است.

همچنین اکنون می‌توان دکتر استرنج 2 را به عنوان دوازدهین عنوان MCU در لیست 50 فیلم پرفروش داخلی تمام دوران قرار داد. دنباله Doctor Strange در این زمینه، از عناوین دیگری مانند Spider-Man: Homecoming و Guardians of the Galaxy یا Iron Man و Thor: Ragnarok عملکرد بهتری داشته است.

دکتر استرنج
مطلب پیشنهادی:10 موجود قدرتمند که ونوم شکستشان داده استپیروزی‌های بزرگ سیمبیوت مارول
10 موجود قدرتمند که ونوم شکستشان داده است

اگر Multiverse of Madness بتواند تا پایان سال 2022 جایگاه خود را حفظ می‌کند، برای دومین سال متوالی یک فیلم از دیزنی و مارول رتبه اول باکس آفیس داخلی را کسب می‌کند. سال 2018 فیلم Black Panther و در سال 2019 فیلم Avengers: Endgame به این موفقیت دست پیدا کرده بودند و سال گذشته Spider-Man: No Way Home در صدر باکس آفیس داخلی قرار گرفته بود. با این حال، ماندن در رتبه اول برای Multiverse of Madness کار دشواری خواهد بود، زیرا رقابت در باکس آفیس طی چند ماه آینده بسیار سخت دنبال می‌شود.

Top Gun: Maverick از جمله فیلم‌هایی است که هم اکنون آمار فروش بسیار خوبی از خود به جای گذاشته و احتمالا تا مدتی در سالن‌های سینما اکران خواهد شد. فیلم جدید دیوید کراننبرگ با نام Crimes of the Future در 13 خرداد ماه اکران خواهد شد که البته احتمال رقابت نزدیک آن با دکتر استرنج بسیار کم است. Jurassic World: Dominion احتمالا مهم‌ترین رقیب آن در ماه‌های آینده محسوب می‌شود که در تاریخ 20 خرداد اکران می‌شود.

مطلب پیشنهادی:10 تفاوت سری The Amazing Spider-Man با دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتیویژگی‌های خاص فیلم‌های اسپایدرمنِ اندرو گارفیلد
10 تفاوت سری The Amazing Spider-Man با دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتی


Top 10: قدرتمندترین دشمنان دکتر استرنج!

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا