عمومی

10 قهرمان مارول که از ویلنهایشان تیرهتر هستند

قهرمانان دنیای مارول معمولاً حال و هوای روشنی دارند و از ابرقدرت‌های جذاب بهره می‌برند. بسیاری از آن‌ها نیز حالا تحت مالکیت دیزنیِ خانواده دوست قرار دارند. با این حال، چنین چیزی به این معنی نیست که زندگی این قهرمانان بی‌نقص است؛ اکثر ابر قهرمان های کمیک‌های مارول المان‌های تیره و تاریکی دارند تا بیش‌تر شبیه به انسان‌های عادی به نظر بیایند.

در برخی موارد، این تیره و تاریک بودن ابر قهرمان های مارول بسیار شدیدتر می‌شود به طوری که آن‌ها تصمیماتی می‌گیرند یا اعمالی انجام می‌دهند که جای بحث دارد آیا اصلاً می‌توان آن‌ها را یک قهرمان محسوب کرد یا نه.

فرقی نمی‌کند یک داستان اوریجین تراژیک باشد که آن‌ها را به سمت تاریکی برده یا سال‌ها فعالیت ابرقهرمانی باعث سقوط این شخصیت‌ها به پوچی شده است، این قهرمانان، یا در بعضی موارد ضدقهرمان‌ها، گاهی اوقات از ویلن‌ها و دشمن‌های خود نیز ترسناک‌تر می‌شود.


10. هنک پیم

در کمیک‌ها، هنک پیم (Hank Pym)، انت من اولیه بود و خودش را به عنوان یک قهرمان به اثبات رساند. با این حال، زندگی او دچار زنجیره اتفاقات در چندین مقطع شد تا در طول زمان برای چندین بار از قهرمان بودن فاصله بگیرد. او با هویت یلوجکت (Yellowjacket) از دستورات کاپیتان آمریکا سرپیچی کرد تا اخراج شود.

پس از این اتفاق، هنک پیم هوش مصنوعی اولتران (Ultron) را به وجود آورد که اتفاقات بعد از آن مشهور است. در برخی کمیک‌ها، او حتی نسبت به همسرش نیز بد رفتار است در حالی که در بعضی دیگر از کمیک‌ها به او حمله فیزیکی نیز می‌کند. در دنیای آلتیمیت، هنک پیم سر یک فرد را در انتقام کشته شدن جنت ون داین (Janet Van Dyne) قطع می‌کند. هنک پیم بارها در دنیای کمیک‌ها نشان داده که می‌تواند یک شخصیت خطرناک باشد.

مطلب پیشنهادی:10 موجود قدرتمند که ونوم شکستشان داده استپیروزی‌های بزرگ سیمبیوت مارول
10 موجود قدرتمند که ونوم شکستشان داده است

9. سنتری

شاید با همان اولین نگاه به سنتری (The Sentry) بتوان حدس زد که او معادل سوپرمن در دنیای مارول باشد؛ یک نماد روشن از امید و عدالت. اما حقیقت فرق دارد چرا که او با اعتیاد و مصرف ماده‌ای که باعث تبدیلش به یک موجود با قدرت‌های فرا انسانی شده به این جایگاه رسیده است.

از وقتی که سنتری تبدیل به یک ابرقهرمان شد، به دارک اونجرز (Dark Avengers) پیوست، تقریباً تمام شهر نیویورک را نابود کرد، زندگی همسرش را به یک جهنم تبدیل کرد، از وقایع مهم گریخت و حتی سایدکیک پیشین خودش را به قتل رساند. حالا با این توضیحات اگر به سنتری نگاه کنیم، او را احتمالاً متضاد سوپرمن می‌بینیم؛ طوری که شاید حتی ژنرال زاد نیز سنتری را قبول نداشته باشد.

8. ونوم

با توجه به این که ونوم هر از چند گاهی سر قربانیانش را می‌بلعد تا زنده بماند، به راحتی می‌توان حدس زد که چرا او در لیست تیره ترین ابر قهرمان های مارول قرار گرفته است. با این حال، تیرگی‌های این سیمبیوت مشهور فقط به این مورد ختم نمی‌شود. در کمیک‌ها، ونوم معمولاً باعث بروز بدترین رفتارها در میزبان‌های خود می‌شود و در عوض قدرت دادن، آن‌ها را دچار خشم و افسردگی می‌کند.

ونوم میزبان‌های زیادی را در دنیای کمیک‌ها به خود دیده است. هر دوی ادی براک (Eddie Brock) و فلش تامسون (Flash Thompson) سعی کرده‌اند از سیمبیوت ونوم در جهت خیر استفاده کنند در حالی که دیگر میزبان‌ها معمولاً چنین قصدی نداشتند. به طور مثال یکی از دست‌کم گرفته شده‌ترین اعضای سینیستر سیکس (Sinister Six) با نام مک گارگان (Mac Gargan) از این سیمبیوت فقط برای آشوب و شرارت استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی:10 تفاوت سری The Amazing Spider-Man با دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتیویژگی‌های خاص فیلم‌های اسپایدرمنِ اندرو گارفیلد
10 تفاوت سری The Amazing Spider-Man با دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتی

7. هالک

فراموش کردن این که هالک یکی از اعضای تیره‌تر و تراژیک‌تر اونجرز است چندان سخت نیست. بروس بنر و هالک یک ذهن مشترک دارند و با هر تبدیل، یکی از آن‌ها کنترل را به دست می‌گیرد؛ چیزی شبیه به ترکیب ناراحت کننده‌ای از دکتر جکیل و آقای هاید با فرانکنشتاین. خشم هالک باعث می‌شود تا او دست به نابودی بزند. گاهی اوقات نیز به بدترین شکل ممکن این کار را می‌کند چرا که او کاملاً متوجه نیست که دنیا از چه قرار است.

می‌توان هالک را به چشم یک بچه دید که در نتیجه برخورد بروس بنر با تشعشعات گاما به وجود آمده است. پس در نتیجه، او شبیه به موجودی رفتار می‌کند که در حال تجربه همه چیز برای اولین بار است. این حقیقت که با هالک شبیه به یک هیولا می‌شود ناراحت کننده به نظر می‌رسد. اما این رفتار به حدی شدت پیدا می‌کند تا او را از زمین تبعید کنند. به این ترتیب، هالک پس از بازگشتش در خط داستانی World War Hulk مثل همان هیولایی که دیده می‌شود رفتار می‌کند.

6. گوست رایدر

مثل هالک، گوست رایدر (Ghost Rider) نیز دو روی یک سکه است. در یک سمت جانی بلیز (Johnny Blaze) نفرین شده قرار دارد که با فروختن روحش به مفیستو (Mephisto) دچار یک اشتباه شد. در سمت دیگر نیز موجودی با نام زاراثوس (Zarathos) وجود دارد. وقتی جانی بلیز مجبور به تبدیل شدن به گوست رایدر است، این زاراثوس است که کنترل را به دست می‌گیرد.

زاراثوس یک شیطان است که توسط مفیستو فریب خورد و به خاطر خطایش علیه روح انتقام مجازات شد. مفیستو برای این که او را بیش‌تر عذاب دهد، زاراثوس را تبدیل به روح انتقام جهنم کرد تا مجبور شود روح موجودات شرور را شکار کند و ببلعد و برای همیشه به میزبان‌هایش متصل باشد. گوست رایدر از زنجیرهای آتشین تا پننس استر (Penance Stare) مشهورش، انواع روش‌های بی‌رحمانه را برای نابود کردن شرارت به کار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی:والدین تانوس چه کسانی هستند؟و چرا تایتان دیوانه آن‌ها را کشت؟
والدین تانوس چه کسانی هستند؟

5. السا بلادستون

السا بلادستون (Elsa Bloodstone) شغل شکار هیولاها را از پدرش، یولسیز بلادستون (Ulysses Bloodstone)، به ارث برده است. یولسیز مردی بود که هم نسبت به السا و هم مادر او، الیس (Elise)، بد رفتار بود. او دخترش را مجبور می‌کرد تا دشوارترین تمرین‌های ممکن را پشت سر بگذارد. یولسیز حتی وقتی پیر شده بود به دخترش گفت تا او را بکشد، هر چند السا از این کار سر باز زد.

با وجود تنفرش نسبت به پدرش اما السا نقش شکارچی هیولا را به عهده گرفت. السا یک چوکر با سنگی قرمز در اختیار دارد که قدرت‌های فرا انسانی به او می‌دهد. السا مثل هل‌بوی (Hellboy) یا بلید در جبهه خیر می‌جنگند اما گذشته و شغل او در جنگ با امثال خون آشام‌ها، شیاطین و نامیراها باعث تیره شدن السا و قدم برداشتن در ماجراهای تاریک شده است.

4. پانیشر

اوریجین فرانک کسل ناراحت کننده است. او تمام خانواده‌اش را از دست داد تا بالاخره به سیم آخر بزند. با تمام این اوصاف، پانیشر را به خاطر نداشتن احساسات انسانی باید به چشم یک شخصیت خاکستری دید. از دید فرانک، تمام مجرمان سزاوار مجازات هستند؛ حتی خلافکاران سطح پایین که مجبورند برای زندگی و خانواده خود دست به جرم‌های کوچک بزنند.

به این ترتیب به سختی می‌توان پانیشر را به چشم یک قهرمان دید چرا که عدالت در چشم او ممکن است به اشتباه معنی شود. با این حال، فرانک کسل با ویلن‌های بسیار قدرتمند و بدترین مجرمان قابل تصور درگیر شده است که می‌توان بحث کرد برخی از آن‌ها شایسته مرگ بی‌رحمانه‌شان به دست مجازاتگر هستند.

مطلب پیشنهادی:10 شخصیت باهوش مارولنابغه‌هایی در قالب قهرمانان و ویلن‌ها
10 شخصیت باهوش مارول

3. موربیوس

دکتر مایکل موربیوس (Michael Morbius) نه به عنوان یک فرد شرور به دنیا آمد و نه هیچوقت اهداف شرورانه داشت. او فقط می‌خواست بیماری نادر خونی خود را درمان کند. تلاش‌های مایکل موربیوس برای یک رسیدن به یک درمان باعث شد تا او به اولین ومپایر مهندسی ژنتیکی شده تبدیل شود. موربیوس سرعت، چابکی و قدرت فرا انسانی، قابلیت پرواز، چنگال‌های قدرتمند، هیپنوتیزم و خیلی دیگر از توانایی‌های سنتی خون آشام‌ها را دارد.

متأسفانه، این درمان دکتر موربیوس خودش تبدیل به یک نفرین شد. حالا مایکل موربیوس عطش تقریباً سیری ناپذیر برای خون دارد که می‌تواند منجر به کشتن و نوشیدن خون بی‌گناهان توسط او شود. وقتی جنبه خون آشامی موربیوس روی کار آید، مایکل کنترل کمی روی رفتارش دارد. برای همین است که او سعی می‌کند عطش خود را از طریق مجرمان و دشمنان خودش برطرف کند.

2. بلید

بر خلاف موربیوس، بلید (Blade) بیش‌تر شبیه به یک خون آشام سنتی است، یا حداقل یک نیمه خون آشام. او از تمام نقاط قوت‌های ومپایرها بهره می‌برد و هیچ کدام از نقطه ضعف‌های این موجودات را ندارد. البته به جز عطش برای خون که می‌تواند بلید را دچار جنونی شبیه به موربیوس کند. این ویژگی باعث می‌شود تا بلید تا جای ممکن از انسان‌ها و خون آشام‌ها دوری کند.

بلید با نام اریک بروکز (Eric Brooks) به دنیا آمد. مادر او فاحشه‌ای بود که قربانی یک ومپایر با نام دیکن فراست (Deacon Frost) شد. فراست در هنگام تولد بلید از مادرش تغذیه کرد تا به این ترتیب بیولوژی نیمه خون آشامیِ او و همچنین تنفرش از ومپایرها به وجود آمد. اریک قسم خورده تا تمام خون آشام‌ها را نابود کند؛ حتی خود دراکولای مشهور را.

مطلب پیشنهادی:12 لحظه برتر مرد عنکبوتیمهم‌ترین لحظات در حدود 6 دهه ماجراجویی
12 لحظه برتر مرد عنکبوتی

1. مون نایت

حتی از همان سنین کم نیز مارک اسپکتور (Marc Spector) فرد نامحترمی بود که خاطر صلح طلبی پدرش به او توهین می‌کرد. او به قدری شیفته مبارزه شد که به ارتش پیوست تا فقط برای سرگرمی آدم بکشد.

مارک اسپکتور پس از این که به لطف کانشو (Khonshu) از مرگ بازگشت تبدیل به یک ویجلنتی بی‌رحم با نام مستعار مون نایت (Moon Knight) شد. این شخصیت از قبل مشکل شدید اختلال تجزیه هویت داشت تا پس از این اتفاق تبدیل به یکی از غیرقابل پیش‌بینی‌ترین قهرمانان مارول شود. حالا، علاوه بر مشکلی چند شخصیتی، یک خدای مصری وجود دارد که با او و دیگر هویت‌هایش در ارتباط است. تمام این‌ها را کنار نحوه رفتار وحشیانه او با مجرمان بیندازید که یک سور به پانیشر زده است.


به مطالعه در مورد قهرمان های تیره مارول ادامه دهید

  • 14 دوست و دشمن مون نایت
  • 9 خون آشام که قهرمان هستند
  • 10 مورد از وحشتناک‌ترین کارهای ونوم
  • آیا موربیوس واقعاً یک خون آشام است؟
  • مضحک‌ترین دلایل پانیشر برای اقدام به قتل

10 قهرمان مارول که از ویلنهایشان تیرهتر هستند
10 قهرمان مارول که از ویلنهایشان تیرهتر هستند
10 قهرمان مارول که از ویلنهایشان تیرهتر هستند
10 قهرمان مارول که از ویلنهایشان تیرهتر هستند
10 قهرمان مارول که از ویلنهایشان تیرهتر هستند

(1) کیهانی در دنیای مارول
لیست 25 تایی بهترین سوپر ویلن های کیهانی در دنیای مارول - پروشات


(2) 10 قهرمان برتری که قدرت های فرابشری ندارند
10 قهرمان برتری که قدرت های فرابشری ندارند


(3) 10 قهرمان برتر در دنیای سال 2099 مارول
10 قهرمان برتر در دنیای سال 2099 مارول


(4) معرفی برترین شخصیت های مارول آشنایی
معرفی برترین شخصیت های مارول آشنایی با 10 قهرمان ناشناخته مارول پلازا


(5) 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین
25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها - پروشات


(6) 10 ویلنی که اگر قهرمان بودند، جذابتر
10 ویلنی که اگر قهرمان بودند، جذابتر میشدند کامیکان


(7) 10 تا از بهترین ویلن های مارول که
10 تا از بهترین ویلن های مارول که تابحال در فیلمی حضور نداشتهاند کامیکان


(8) معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول
معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول - پروشات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا