عمومی

معرفی بتمنی که میخندد وقتی بتمن و جوکر با هم ترکیب میشوند

بتمن و جوکر دو قطب مخالف محسوب می‌شوند؛ دو شخصیت با ویژگی‌ها و ایدئولوژی‌های کاملاً متفاوت. برای همین سخت است که این دو را کنار هم تصور کنیم، هر چند این این اتفاق چندین بار افتاده است. اما چه اتفاقی می‌افتاد اگر ویژگی‌های اصلی شوالیه تاریکی و شاهزاده دلقکی جنایت با هم ترکیب می‌شد؟ دی‌سی با معرفی شخصیت «بتمنی که می‌خندد» به این پرسش پاسخ می‌دهد.

بتمنی که می‌خندد یکی از بی‌رحم‌ترین و ترسناک‌ترین ویلن‌هایی محسوب می‌شود که دی‌سی نه در سال‌ها اخیر، بلکه در تمام دوران فعالیت خود به مخاطبان معرفی کرده است. اگر می‌خواهید بدانید ترکیب بتمن و جوکر چه هیولای ترسناکی را به وجود می‌آورد، به مطالعه این مطلب ادامه دهید.

شناسنامه بتمنی که می‌خندد (The Batman Who Laughs)

– اولین حضور: کمیک Dark Days: The Casting (انتشار در ماه سپتامبر سال 2017)
– ناشر: دی‌سی
– خالقان: اسکات اسنایدر (Scott Snyder) و گرگ کاپولو (Greg Capullo)
– نام واقعی: بروس وین (Bruce Wayne)
– کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه:
Dark Nights: Metal (انتشار از ماه اکتبر سال 2017 تا ماه می سال 2018)
شماره 12 کمیک Teen Titans (انتشار در ماه نوامبر سال 2017)
Dark Nights: The Batman Who Laughs (انتشار در ماه ژانویه سال 2018)
The Batman Who Laughs (انتشار از ماه فوریه تا سپتامبر سال 2019)
Dark Nights: Death Metal (انتشار از ماه آگوست سال 2020 تا ماه مارس سال 2021)


بتمنی که می‌خندد کیست؟

بتمنی که می‌خندد در کمیک‌های دی‌سی

بتمنی که می‌خندد، همان طور که از نامش پیداست، یکی از نسخه‌های بتمن در جهان‌های موازی دی‌سی است. اما نه هر جهان موازی‌ای. این بتمن از مولتی‌ورس تاریک یا دارک مولتی‌ورس (Dark Multiverse) سر برآورده است. یک مولتی‌ورس پر از دنیاهای موازی که در آن‌ها اتفاقات و رویدادها به تلخ‌ترین و تراژیک‌ترین حالت ممکن رقم می‌خورند.

کسی که تبدیل شده به بتمنی که می‌خندد زمانی بروس وینِ زمین منفی 22 (Earth -22) از دارک مولتی‌ورس و بتمن دنیای خودش بود. یک قهرمان تقریباً مثل بتمنی که می‌شناسیم. اما یک تقابل با جوکر باعث تبدیل تدریجی او به خود دلقک گاتهام شد تا یک هیولا با نام بتمنی که می‌خندد به وجود آید.


مطلب پیشنهادی:10 فیلم ترسناک با مضمون تعقیب و گُریزموش‌ و گربه بازی به سبک ژانر وحشت
10 فیلم ترسناک با مضمون تعقیب و گُریز


اوریجین بتمنی که می‌خندد

کاور کمیک Dark Days: The Casting (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)کاور کمیک Dark Days: The Casting (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

بروس وین زمین منفی 22 تاریخچه تقریباً یکسانی با شوالیه تاریکی اصلی کمیک‌های دی‌سی دارد. در کودکی شاهد به قتل رسیدن والدینش بود و پس از آن قسم خورد تا با جرم و جنایت بجنگد. پس از سال‌ها آموزش، تبدیل به قهرمانی به نام بتمن شد تا در برابر مجرمان و ویلن‌های شهر گاتهام قرار بگیرد.

اوضاع برای این نسخه از بتمن با یک حمله همه جانبه از جوکر تغییر کرد. جوکر زمین منفی 22 متوجه شده بود که همان مواد شیمایی که باعث تبدیلش شده‌اند، به تدریج او را می‌کشند. برای همین تصمیم گرفت تا هر کسی را که می‌تواند با خودش به گور ببرد. قربانیان دلقک گاتهام از مردم بی‌گناه تا دوستان و دشمنان شوالیه تاریکی را شامل می‌شد.

خود بتمن توسط جوکر زمین‌گیر شده بود و به طور موقت کاری از دستش برنمی‌آمد. او فقط می‌توانست هرج و مرج و نابودی به وجود آمده توسط جوکر را تماشا کند. شاهزاده دلقکی گاتهام نیز از این فرصت نهایت استفاده را برد تا هر چه که می‌تواند را نابود کند. از آن جایی که این جوکر هویت واقعی بتمن و سرنوشت بروس وین را می‌دانست، تصمیم گرفت این نابودی را برای او شخصی کند.

بنابراین به سراغ خانواده‌ها رفت و جلوی چشم فرزندان، پدر و مادرها را کشت. به بچه‌های باقی مانده نیز نوعی از سم جوکر را تزریق کرد تا سعی در به وجود آوردن ترکیبی از بتمن و جوکر داشته باشد.

به محض این که بتمن توانست دوباره روی پای خودش بایستد، و پس از تماشای تمام این نابودی، به سراغ دلقک گاتهام رفت و گردنش را شکست. اما شوالیه تاریکی نمی‌دانست که جوکر در بدنش نوعی از سم خود را قرار داده بود تا هنگام مرگش هر کسی که در اطرافش بود را آلوده کند؛ کسی که در این مورد خود بروس وین بود.

بتمن در ابتدا متوجه این اتفاق نبود اما کم‌کم، و خیلی دیر، فهمید که این سم جوکر در حال تبدیل او به یک نسخه از دلقک دیوانه گاتهام است. این اتفاق باعث شد تا بتمن زمین منفی 22 تبدیل به نسخه‌ای ترکیبی از شوالیه تاریکی و شاهزاده دلقکی جنایت شود و با از بین بردن هر کسی که مخالفش بود، به زمین منفی 22 حکومت کند. اما این تازه آغاز کار او بود.

پس از فتح زمین منفی 22، شخصیت شروری به نام بارباتوس (Barbatos) به سراغ بتمن که حالا تبدیل به بتمنی که می‌خندد شده بود آمد. او دارک مولتی‌ورس را به بتمنی که می‌خندد معرفی کرد و از نقشه خودش در فتح مولتی‌ورس اصلی دی‌سی پرده برداشت.

بارباتوس، بتمنی که می‌خندد را انتخاب کرد تا با جمع کردن گروهی از بتمن‌های شرور شبیه به خود که با نام شوالیه‌های تاریکی شناخته می‌شوند، آماده حمله به مولتی‌ورس اصلی دی‌سی شوند.


معرفی بتمنی که میخندد وقتی بتمن و جوکر با هم ترکیب میشوند
معرفی بتمنی که میخندد وقتی بتمن و جوکر با هم ترکیب میشوند
معرفی بتمنی که میخندد وقتی بتمن و جوکر با هم ترکیب میشوند
معرفی بتمنی که میخندد وقتی بتمن و جوکر با هم ترکیب میشوند
معرفی بتمنی که میخندد وقتی بتمن و جوکر با هم ترکیب میشوند

(1) سرگذشت بتمنی که میخندد فروشگاه
سرگذشت بتمنی که میخندد فروشگاه اینترنتی کالکتور


(2) معرفی کمیک بتمنی که میخندد - کامیکان شاپ
معرفی کمیک بتمنی که میخندد - کامیکان شاپ


(3) معرفی کاراکتر بتمنی که میخندد Batman
معرفی کاراکتر بتمنی که میخندد Batman Who Laughs، نسخه شیطانی بتمن در دنیای DC - پروشات


(4) بتمن خبیث دی سی داره از جنگ بینهایت
بتمن خبیث دی سی داره از جنگ بینهایت مارول تقلید میکنه


(5) نسخه های عجیب و غریب از جوکر در دنیای کمیک
نسخه های عجیب و غریب از جوکر در دنیای کمیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − یک =

دکمه بازگشت به بالا