عمومی

8 بازی مستقل برتر که اشکتان را در میآورند

هر کس به دلیلی بازی‌ها را دوست دارد؛ برخی اکشن موجود در بازی‌های Hack and Slash را می‌پسندند، برخی دوست دارند تا با وحشت هیجان را تجربه کنند و برخی هم فقط خواهان گذراندن وقت در نقش کاراکتر مورد علاقه‌شان هستند. برخی اوقات هم چیزی که به دنبال آن هستند، هر چیزی است که بتواند قلب آن‌ها را بلرزاند و اشک‌شان را در بیاورد.

در آوردن اشک بازیکنان به هیچ کدام از شاخه‌ها محدود نیست. هر سبکی می‌تواند کاری کند تا دل سنگ هم آب شود و چشم‌ها را به چشمه‌هایی جاری تبدیل کند. در این میان برخی از این لحظات غم‌انگیز به بازی‌های شرکت‌های بزرگ تعلق دارند، اما این بازی‌های مستقل هستند که می‌توانند به بهترین شکل این کار را پیاده کنند. به همین منظور، برای شما لیستی از 8 عنوان برتر از سازندگان مستقل را گرد آورده‌ایم تا لحظاتی را با اشک و گریه در کنار هم سپری کنیم. با همراه باشید.

8. Kentucky Route Zero


Kentucky Route Zero یک داستان جادویی واقع‌گرایانه است در میان تاریکی اتوبان‌ها و رودخانه‌های کنتاکی و مجموعه‌ای از تونل‌های زیرزمینی که به نام Zero شناخته می‌شوند. در طول داستان پنج بخشی بازی، بازیکن در نقش چندین شخصیت مختلف قرار خواهد گرفت، اما بیشتر ماجرا از دید Conrad و سگ پیر و وفادارش روایت می‌شود. بازی به عواقب و خرابی‌هایی می‌پردازد که شرکت‌های مختلف از خود به جا می‌گذارند و حالا باید افراد دیگری با آن سر و کله بزنند.

در طول مسیر در Zero، بازیکنان با کودکان یتیم، کارمندان بی‌کار شده و صاحبان قدیمی رستوران‌ها مواجه می‌شوند که هر کدام داستان غم‌انگیز خود را دارند. ترکیب این داستان‌ها با سبک هنری خاص و موسیقی غم‌ناک آن می‌تواند هر کسی را به گریه در آورد.

7. Disco Elysium


Disco Elysium گاهی خنده‌دار، اغلب اوقات سیاسی و برخی مواقع هم کاملا غم‌انگیز ظاهر می‌شود. بازیکن نقش یک کاراگاه را دارد که دچار فراموشی شده. او و دستیارش، کیم، در شهری به نام Revachol به دنبال یک قاتل می‌گردند. این بار هم مثل بازی شماره قبل، بخش غم‌انگیز ماجرا بر دوش شخصیت‌هایی که با آن‌ها تعامل پیدا خواهید کرد و ماجراهای‌شان است.

با این که داستان در یک شهر خیالی در جریان است، اما به راحتی می‌توان متوجه شد که این دنیا بازتابی از دنیای واقعی خودمان است. هر شخصیت داستان در مورد تاریخ شهر یک دیدگاه منحصر به فرد و عموما قابل قبول دارد. این دیدگاه‌ها از طریق سرگذشتی غم‌ناک و پر از دور شدن و اصرار بر خواسته‌ها به دست آمده. یکی از داستان‌هایی که توصیه می‌شود آن را از دست ندهید، داستان یک خانم و شوهرش است که چند ساعتی می‌شود که به خانه بازنگشته. با این که این داستان تاثیری در ماجرای اصلی ندارد، اما به راحتی تبدیل به یکی از ناراحت‌کننده‌ترین داستان‌های بازی می‌شود.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Nobody Saves the World – نجات دنیا با قهرمان نیم وجبیگاهی قهرمانان کوچک هم کارهای بزرگ می‌کنند
معرفی بازی Nobody Saves the World – نجات دنیا با قهرمان نیم وجبی

6. Journey


Journey حکم قطعه الماسی را در میان کوهی از بازی‌ها دارد. سادگی آن، پر از زیبایی است و داستانش، اشک را جاری می‌کند. امتیازات و نظرات نشان می‌دهند که بازی یکی از بهترین عناوینی است که صنعت بازی‌سازی تا به حال آن را عرضه کرده و سبک هنری آن باعث شده که هنوز هم کاملا جذاب و جدید به نظر برسد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد بازی، مکانیک چند نفره آن است. در طول روند پیش‌روی در بازی، بازیکن با دیگر افرادی که همانند خودش در حال حرکت هستند، همراه می‌شود. این همراهان گمنام، سرد و گرم بازی را با یک‌دیگر چشیده و در خوشی و غم کنار یک‌دیگر هستند. اما در نهایت با پایان بازی به ناچار از هم دیگر جدا خواهند شد.

5. Pathologic 2


Pathologic 2 از زمره بازی‌های معروفی است که کمتر بازیکنی به سراغ آن رفته است. بازی مثل برخی دیگر از عناوین درون این لیست ویژگی‌هایی دارد. امتیاز عالی، شخصیت‌هایی خارق‌العاده با اهداف و سرگذشتی در هم پیچیده. گاهی هم اتفاقاتی که حاصل تصمیمات قبلی بازیکن است، چاشنی داستان می‌شود.

چیزی که باعث شده بسیاری از این بازی دوری کنند، سختی آن است. منظور از سختی، دشوارتر شدن نیست، بلکه چالش‌هایی است که احساسات شما را هدف گرفته‌اند و کاری می‌کنند که اشتباهات بازیکن نتایجی بسیار تلخ به دنبال داشته باشد. همین موضوع به راحتی اشک بازیکنان را در خواهد آورد (که ممکن است از ناراحتی و یا حتی خشم باشد).

4. Outer Wilds


The Outer Wilds هر آن چه را که برای یک تجربه غم‌ناک کوتاه بخواهید در خود جای داده. یک محیط خارق‌العاده، موسیقی متنی که خود به تنهایی می‌تواند اشک شما را در بیاورد و یک داستان از مردمان باستان که یادشان در تاریخ گم شده است.

با گشت و گذار در منظومه شمسی موجود در Outer Wilds، به تدریج اسرار این مردمان باستان را کشف می‌کنید و نابودی آن‌ها توسط خورشید را هم شاهد خواهید بود. قدرت داستان به قدری هست که اشک در چشمان‌تان جمع کند.

3. Ori And The Blind Forest


Ori and the Blind Forest به خاطر داشتن ظاهر زیبا و داستان غم‌انگیزش خیلی سریع به شهرت رسید. این بازی در شروع یک عنوان مستقل بود که بعد توسط مایکروسافت خریداری شد.

در طول داستان بازی، بازیکن در نقش Ori و Sein در تلاش برای بازگرداندن محیط پیرامون‌شان به تعادل گذشته هستند. داستان پر است از شخصیت‌هایی منحصر به فرد که هر کدام سرگذشت مخصوص به خود را دارند و می‌توانند اشک را به چشم‌های‌تان بیاورند.

2. This War Of Mine


یک شبیه‌ساز جنگ، اما نه آن جنگی که در امثال کال آو دیوتی و بتلفید و غیره شاهد آن هستیم. بازیکن در این جا در نقش یک بازمانده قرار دارد که باید گروهی از دیگر بازماندگان را مدیریت کند.

بازی گوشه‌ای از واقعیت جنگ را بر می‌دارد و رنج و مشقت آن‌ها را به نمایش می‌گذارد. جریانات بازی می‌توانند دل حتی بی‌احساس‌ترین افراد را نیز به لرزه در آورند. جنگ خوب نیست، این فقط بخشی از رنجی است که افراد متحمل می‌شوند؛ این چیزی است که بازی سعی در نمایش آن دارد.

1. Papers, Please


بازی‌های زیادی وجود ندارند که بتوانند شما را مثل Papers Please تحت فشار روانی قرار دهند. در این عنوان بازیکن در نقش یک مامور کنترل مرزی، حق انتخاب دارد تا به مهاجر، گردشگر و یا پناهنده روبه‌رویش اجازه ورود داده و یا او را رد کند. هر بار که یک انتخاب انجام دهید، انتخاب بعدی پیچیده‌تر و سخت‌تر خواهد شد.

این هم بخشی از واقعیتی است که در آن زندگی می‌کنیم. روزانه صدها هزار نفر در شرایطی مشابه قرار دارند. سرگذشت و دلایل افراد می‌توانند هر چیزی باشند و تصمیم‌گیری را برای شما بسیار سخت و طاقت‌فرسا کنند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Omno – رویایی از جنس نوربا من سفر کن تا شگفتی‌ها را ببینی
بررسی بازی Omno – رویایی از جنس نور

8 بازی مستقل برتر که اشکتان را در میآورند
8 بازی مستقل برتر که اشکتان را در میآورند
8 بازی مستقل برتر که اشکتان را در میآورند
8 بازی مستقل برتر که اشکتان را در میآورند
8 بازی مستقل برتر که اشکتان را در میآورند

(1) هنر ناب 1 25 بازی مستقل برتر - دنیای بازی
هنر ناب 1 25 بازی مستقل برتر - دنیای بازی


(2) بهترین بازی های ایندی و مستقل دنیای
بهترین بازی های ایندی و مستقل دنیای ویدیوگیم - ویرگول


(3) بهترین بازی های مستقل جدید که باید
بهترین بازی های مستقل جدید که باید تجربه کنید کلیک


(4) معرفی برخی از بهترین بازی جهان باز
معرفی برخی از بهترین بازی جهان باز تاریخ که از گشت و گذار در آنها سیر نمیشویم پی اس ارنا


(5) 7 بازی مستقل برتر منتشر شده در سال 2018
7 بازی مستقل برتر منتشر شده در سال 2018 و 2019 میلادی جی تری


(6) بهترین بازی های اندروید 141 بازی که
بهترین بازی های اندروید 141 بازی که حتما باید تجربه کنید - تکنولایف


(7) بهترین بازیهای مستقل در 10 سال اخیر
بهترین بازیهای مستقل در 10 سال اخیر پیکسل آرتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − یک =

دکمه بازگشت به بالا