عمومی

9 گروه شرور دیسی

در دنیای ابرقهرمانان کمیک بوکی، دردسرهای اصلی توسط سوپرویلن‌ها به وجود می‌آیند. از همان زمانی که برترین قهرمانان دی‌سی دور هم جمع شدند تا گروه‌هایی مثل جاستیس لیگ، جاستیس سوسایتی (Justice Society) و ارتش گرین لنترن‌ها را تشکیل دهند، به وجود آمدن گروه های شرور غیرقابل اجتناب شد.

اما برخی از این گروه های شرور نسبت به بقیه خطرناک‌تر و تهدیدآمیزتر هستند؛ گروه‌هایی که بدترین جنایات را انجام می‌دهند. حالا هم قصد داریم در این مطلب به سراغ 9 مورد از این گروه های شرور کمیک‌های دی‌سی برویم.


9. انجمن برادری شرارت (Brotherhood of Evil)

با این که گروه های شرور دیگری در این لیست وجود دارند اما انجمن برادری شرارت نقطه شروع خوبی برای صحبت در مورد گروه های شرور دی‌سی محسوب می‌شود؛ چرا که هدفشان را در نام تیم خود قرار داده‌اند. انجمن برادری شرارت در درجه اول با گروه‌های قهرمانی دووم پاترول (Doom Patrol) و تین تایتانز (Teen Titans) می‌جنگد.

به طرز جالبی، این گروه الهام بخش استن لی بود تا انجمن برادری جهش‌یافته‌های شرور (Brotherhood of Evil Mutants) را به عنوان دشمنان ایکس من به وجود آورد. همچنین خاطره انگیزترین نسخه انجمن برادری شرارت کم شرارت‌ترین نسخه این گروه بود که نام انجمن برادری دادا (Brotherhood of Dada) را به خود گرفته و نه وقف شرارت بلکه وقف آشوب بود.

مطلب پیشنهادی:10 ویجلنتی برتر دنیای دی‌سیمنهای بتمن!
10 ویجلنتی برتر دنیای دی‌سی

8. جوخه خودکشی (Suicide Squad)

وقتی سوپرویلن‌ها دستگیر می‌شوند، معمولاً حکم‌های خیلی سنگین و حبس‌هایی طولانی مدت را پیش روی خود می‌بینند. علاوه بر این، سیستم زندان ایالات متحده بیش از مجرمان عادی، حقوق زندانی‌های فرا انسانی را زیر پا می‌گذارد. یکی از روش‌های کاهش یا بخشش این دسته حکم‌ها برای ویلن‌ها این است که به تسک فورس ایکس (Task Force X)، که بیش‌تر با نام جوخه خودکشی شناخته می‌شود، بپیوندند.

در بدن هر عضو سویساید اسکواد یک وسیله جاگذاری شده که می‌تواند از راه دور فعال شود و آن‌ها را از بین ببرد. سپس، این افراد به عملیات‌های سیاه فرستاده می‌شوند. اگر هر کدام از آن‌ها از دستورات داده شده توسط مافوقشان سرپیچی کنند، کشته می‌شوند. به طور خلاصه جوخه انتحاری تیمی از ویلن‌های مرگبار است که با تهدید اعدام توسط دولت ایالات متحده مجبور به انجام اعمال سخت و شدیداً خشن هستند. اگر این ویلن‌ها از مأموریت‌های خود جان سالم به در ببرند از زندان آزاد و به جامعه برمی‌گردند.

7. محفل جغدها (Court of Owls)

محفل جغدها نام سازمانی در شهر گاتهام بود که شامل تعدادی افراد ثروتمند سطح بالای جامعه می‌شد که روند وقایع را به خواست خودشان پیش می‌بردند. این افراد پشت نقاب‌هایشان مخفی می‌شدند و در خفا فعالیت می‌کردند.

چیزی که محفل جغدها را خطرناک می‌کرد استفاده آن‌ها از آدمکش‌های نامیرایی به نام تالون‌ها (Talon) بود. این آدمکش‌ها به الکتروم (Electrum) آغشته می‌شدند تا قدرت فیزیکی و پایداری فرا انسانی و چرخه عمر طولانی داشته باشند. در نهایت محفل جغدها حهانی شد اما توسط شوالیه‌های تاریکی از بین رفت.


خرید تیشرت طرح جوکر

3. چکمیت (Checkmate)

در مقاطع مختلف، چکمیت سازمانی بوده که یا توسط سازمان ملل متحد یا ایالات متحده آمریکا پشتیبانی می‌شده تا فرا انسان‌ها را تحت نظر داشته باشد. با این حال، چکمیت با خط مشیِ انجام هر مأموریت به هر قیمت ممکن شباهت‌هایی با اشتازی دارد.

خط داستانی The OMAC Project درباره تلاش چکمیت در تبدیل هزاران انسان عادی در تمام جهان به سایبورگ‌هایِ بدون کنترلِ آدمکشی است که می‌توانند فرا انسان‌ها را با نظارت یک ماهواره دارای آگاهی با نام برادر آی (Brother Eye) متوقف کنند. دیگر جنایات چکمیت شامل شکنجه فرا انسان‌ها، قتل‌های خارج از صلاحیت قضایی و بدون مجوز و کنترل ذهن سوپرمن و اجبار او در حمله به انسان‌ها می‌شود.

2. بلک لنترن‌ها (Black Lantern)

در کمیک‌های مربوط به گرین لنترن‌ها شاهد چندین گروه هستیم که حلقه قدرت و رنگ مخصوص به خود را دارند. هر کدام از این گروه‌ها نماینده بخش متفاوتی از طیف احساسات هستند. به طور مثال خود فانوس‌های سبز از قدرت اراده استفاده می‌کنند، ارتش زرد رنگ سینسترو (Sinestro) از ترس قدرت می‌گیرد و استار سافایرها (Star Sapphire) از قدرت عشق بهره می‌برند.

فقط موجودات زنده می‌توانند به طیف احساسات دسترسی پیدا کنند. اما فانوس‌های سیاه نامیرا حلقه‌های قدرتی را به انگشت دارند که تجلی خود مرگ است. آن‌ها متعهد به گسترش مرگ به هر روشی که می‌توانند هستند.

مطلب پیشنهادی:5 ویژگی خاص بدن بتمنبدنی فرا انسانی برای شخصیتی که قدرت فرا انسانی ندارد
5 ویژگی خاص بدن بتمن

1. شوالیه‌های تاریکی

کمیک Dark Nights: Metal به شدت موجب تغییر در پیوستگی دی‌سی شد. این داستان فرضیه وجود فقط 52 دنیا در مولتی‌ورس دی‌سی را با پرده برداشتن از یک مولتی‌ورس تاریک از دنیاهای تیره با سرنوشت‌های تلخ توسعه داد.

شوالیه‌های تاریکی گروهی از ویلن‌ها بودند که در این دارک مولتی‌ورس (Dark Multiverse) به وجود آمدند. تمام آن‌ها نسخه‌های شروری از بتمن محسوب می‌شدند که از قدرت‌های وحشتناک و توانایی‌هایی تقریباً غیرقابل توقف بهره می‌بردند. مشهورترینِ شوالیه‌های تاریکی بتمنی که می‌خندد (The Batman Who Laughs) نام دارد اما او فقط یکی از اعضای این گروه است. پس این ترتیب می‌توانید حدس بزنید با چه گروه شروری طرف هستید!


به مطالعه ادامه دهید

  • 10 کمیک الس‌ورد دی‌سی که ارزش مطالعه دارند
  • 5 شخصیت دی‌سی که قبل از سوپرمن معرفی شدند
  • 10 مورد از بدترین تغییرات کمیک‌های دی‌سی در نیو 52
  • معرفی اعضای جاستیس گیلد – جاستیس لیگ با جنسیت‌های معکوس
  • چقدر طول کشید تا اعضای جاستیس لیگ بزرگ‌ترین دشمنان خود را بشناسند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + نه =

دکمه بازگشت به بالا