عمومی

11 دشمن قدرتمند دکتر استرنج

در میان ویلن‌ها و دشمن های دکتر استرنج موجوداتی وجود دارند که جزو قدرتمندترین شخصیت‌های کل دنیای مارول محسوب می‌شوند. گالری دشمن های دکتر استرنج از کاربران جادوی تاریک تا خدایان فضایی شرور را به خود می‌بیند.

اگر توانایی‌های جادویی فوق العاده دکتر استرنج نبودند، نه تنها خود او در تقابل با این موجودات به دردسر می‌خورد بلکه امنیت کل زمین (و حتی فراتر از آن) به خطر می‌افتاد.

حالا هم قصد داریم در این مطلب به سراغ 11 مورد از این دشمن های قدرتمند دکتر استرنج برویم.


11. اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)

حملات بی‌رحمانه و پیش‌بینی نشده بخش تازه‌ای از شخصیت اسکارلت ویچ نیست. کمیک‌های مارول سابقه‌ای طولانی در رو به روی هم قرار دادن واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) با دیگر اعضای اونجرز دارد. در حالی که خط داستانی House of M روایتی از واندا به عنوان یک آنتاگونیست است اما Avengers Disassembled پایه‌ریز سقوط او محسوب می‌شود.

خود دکتر استرنج نقش بزرگی در خط داستانی Avengers Disassembled ندارد اما یکی از شخصیت‌های کلیدی در شکست دادن اسکارلت ویچ است. در واقع، شاید برای برخی تعجب برانگیز باشد که در این داستان چطور دکتر استرنج این قدر راحت واندا ماکسیموف را شکست می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:14 دوست و دشمن مون نایتشخصیت‌هایی در کنار/در برابر شوالیه ماه
14 دوست و دشمن مون نایت

10. ستانیش (Satannish)

ستانیش به عنوان یکی از قدرتمندترین خدایان شیطانی در دنیای مارول، تهدیدی خطرناک است که دکتر استرنج بیش از یک بار مجبور به تقابل با او بوده است. این شخصیت اولین بار در شاره 174 کمیک Doctor Strange به عنوان شیطانی که توسط دورمامو به وجود آمده معرفی شد.

ستانیس در یک دنیای موازی زمین 616 مارول زندگی می‌کند؛ جایی که او نقش یک فرمانروا را برعهده دارد. پس از معرفی این موجود شیطانی، فرقه‌ای از ستایش کنندگان او گروهی به نام پسران ستانیش (Sons of Satannish) را تشکیل دادند. سانز آو ستانیش سپس به دکتر استرنج حمله کردند و معشوقه او، کلیا (Clea) را ربودند.


خرید ساعت مچی طرح دکتر استرنج

7. کالو (Kaluu)

شخصیت کالو که توسط دنیس اونیل افسانه‌ای خلق شد در سال 1966 و در شماره 147 کمیک Strange Tales پا به دنیای کمیک‌ها گذاشت. کالو که بیش از 500 سال پیش در یک محله کوهستانی در تبت به دنیا آمد، دوست دوران کودکی انشنت وان (Ancient One) بود. مدتی کوتاهی پس از شروع آموزش‌هایش در زمینه مهارت‌های جادویی، او با یک خون آشام به نام وارنا (Varnae) ملاقات کرد که وردهایی از یک کتاب جادویی سیاه با نام دارک‌هولد (Darkhold) را به او یاد داد.

کالو به خاطر مهارت‌های شگفت انگیز جادویی‌اش که نظر محلی‌ها را جلب کرده بود، تبدیل به رهبر روستای خود شد و گرسنگی و بی‌خانمانی را از بین برد. در نهایت، مثل خیلی از رهبران دنیای مارول، کالو توسط قدرت آلوده شد و از وردهای دارک‌هولد استفاده کرد تا کنترل کامل ذهن مردمش را به دست بگیرد.

مطلب پیشنهادی:بتمن چگونه اونجرز را شکست می‌دهد؟شوالیه تاریکی در برابر انتقام جویان
بتمن چگونه اونجرز را شکست می‌دهد؟

6. بارون موردو (Baron Mordo)

بارون موردو یکی از قدیمی‌ترین دشمن های دکتر استرنج محسوب می‌شود

بارون موردو به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دشمن های دکتر استرنج شناخته می‌شود. او اولین بار در سال 1963 و شماره 111 کمیک Strange Tales وارد دنیای داستان‌ها شد. دکتر استرنج و بارون موردو اولین بار وقتی با هم ملاقات کردند که تحت نظر انشنت وان برای تبدیل شدن به استادان مهارت‌های جادویی آموزش می‌دیدند. وقتی دکتر استرنج متوجه نقشه بارون موردو برای قتل انشنت وان و جانشینی او به عنوان جادوگر عالی‌رتبه شد، به کمک استادش شتافت و جناش را نجات داد.

مثل خیلی از ویلن‌های دیگرِ دکتر استرنج، دورمامو از موردو استفاده کرد تا خودش را از دنیای تاریک نجات دهد و به زمین وارد شود. بارون موردو دسترسی فراوانی به انواع قابلیت‌های جادویی مثل به وجود آوردن میدان انرژی، فرافکنی اثیری و تأثیر گذاری روی افکار دیگران دسترسی دارد.


خرید تیشرت طرح دکتر استرنج

3. دکتر دووم (Doctor Doom)

ویکتور ون دووم (Victor Von Doom) که با نام مستعار دکتر دووم شناخته می‌شود، به لطف درگیری‌های فراوانش با قهرمانانی مثل فنتستیک فور (Fantastic Four) و آیرون من یکی از شناخته شده‌ترین ویلن‌های دنیای مارول است. دووم همچنین زندگی دکتر استرنج را نیز به هم ریخته چرا که نسبت به مهارت‌های جادویی او وسواس پیدا کرده و می‌خواهد خودش را به عنوان جادوگر برتر اثبات کند.

دکتر دووم از طریق مادرش با جادو آشنا شد و پس از علاقه‌مند شدن نسبت به این قدرت‌ها، او شروع به سفر در طول زمان کرد تا در مورد وردها به وسیله برترین جادوگرانی که تا به حال وجود داشته‌اند اطلاعات به دست آورد. با داشتن قابلیت‌هایی مثل سفر در زمان، تلپورت، التیام تقویت شده و قابلیت معکوس کردن هر وردی که روی او اعمال شده، دووم یکی از قدرتمندترین کاربران جادو در دنیای مارول محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی:10 تفاوت سری The Amazing Spider-Man با دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتیویژگی‌های خاص فیلم‌های اسپایدرمنِ اندرو گارفیلد
10 تفاوت سری The Amazing Spider-Man با دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتی

2. دورمامو (Dormammu)

دورمامو یکی از مشهورترین دشمن های دکتر استرنج است

دورماموی روح بلع، یکی از قدرتمندترین خدایان شیطانی دنیای مارول است. مثل خواهر دوقلوی خود، عمر، دورمامو نیز توسط فالتین به وجود آمد و سپس به خاطر علاقه به کنترل مواد فیزیکی از دنیای فالتین تبعید شد. دورمامو تاریخچه‌ای طولانی با چندین شخصیت از دنیای مارول دارد. او با بارون موردو و رد اسکال (Red Skull) در طی جنگ جهانی دوم ملاقات داشته و با جادوگر عالی‌رتبه هزاران سال پیش از این که دکتر استرنج به این مقام برسد دیدار کرده است.

این موجود شیطانی قابلیت‌های قدرتمند زیادی دارد؛ از استفاده سطح بالای جادو تا ماهر بودن در نبردهای تن به تن. به جز دکتر استرنج، موجودات خیلی کمی در دنیای مارول هستند که بتوانند با سطح قدرت‌های دورمامو تقابل کنند. حتی برخی از قدرتمندترین دشمن های دکتر استرنج مثل نایتمر و لوکی نیز در برابر دورمامو شانس چندانی ندارند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا