عمومی

معرفی بازی Expedition Zero آوتلست به سبک بقا

تا به حال حتما برای شما هم پیش آمده که با یک بازی عجیب و غریب روبرو شوید که ایده‌های خیلی خوبی دارد اما در عین حال بخشی از این ایده‌ها انگار که خام و نپخته هستند. بازی Expedition Zero یکی از همین بازی‌هاست که در این مطلب قصد معرفی آن را به شما داریم. با همراه باشید.

بازی Expedition Zero یک عنوان ترسناک بقاست که قصه آن جایی در جنگل‌های سیبری جریان دارد. با این که خیلی‌ها با شنیدن نام ترسناک بقا یا همان Survival Horror یاد بازی‌هایی مثل سایلنت هیل یا رزیدنت اویل می‌افتند، Expedition Zero بیشتر از ترس، روی بحث بقا تمرکز دارد. به جز این که محیطی مثل سیبری به تنهایی سرمای کشنده و وحشتناکی دارد، بازی شما را با هیولاهای جدیدی تنها می‌گذارد که باید با کمترین امکانات ممکن، رازشان را کشف کنید.


Expedition Zero داستان نسبتا ترسناکی دارد و در یک دنیای پساخرالزمانی جریان پیدا می‌کند. همانطور که گفتم، بازی بیشتر روی بحث بقا تمرکز دارد و از شما می‌خواهد تا در محیط دنبال آیتم‌های مختلف بگردید. برخلاف عموم بازی‌ها که روی آیتم‌های سلامتی یا آب و غذا تمرکز دارند، بازی Expedition Zero بحران منابع را مطرح می‌کند و بازیکن باید موارد مختلفی را در طول بازی زیر نظر داشته باشد. مثلا یکی از فاکتورهای بقا در بازی، نوار استقامت یا Stamina است که باید به آن توجه کنید. به جز نوار استقامت، مواردی مثل انرژی یا همان برقی که چراغ قوه را شارژ می‌کند و گرم نگه داشتن شخصیت اصلی از سرمای سیبری، جزو مواردی هستند که Expedition Zero روی آن‌ها تمرکز دارد. طبیعتا مثل هر بازی بقای دیگری، دقایق ابتدایی این بازی هم بدون هیچ امکانات خاصی سپری می‌شود و باید تجهیزات مختلف را از دل جنگل پیدا کنید.


بازی Expedition Zero برای کسانی که به ژانر بقا و ترسناک علاقه دارند، یک پیشنهاد خیلی خوب محسوب می‌شود. در بخش مهمی از بازی‌های ترسناک که به صداگذاری و موسیقی خوب برمی‌گردد، Expedition Zero به شدت می‌درخشد و سازنده‌ها کار تمیزی را انجام داده‌اند. بازی Expedition Zero با قیمت 20 دلار روی استیم قابل خرید است.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به بازی موبایلی GTA: San Andreas؛ شاهکاری که پایانی نداردزنده کردن افسانه‌ای فراموش شده
نگاهی به بازی موبایلی GTA: San Andreas؛ شاهکاری که پایانی ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 2 =

دکمه بازگشت به بالا