عمومی

Doctor Strange 2 در روز افتتاحیه 90 میلیون دلار فروش کرد

Doctor Strange 2 در روز افتتاحیه 90 میلیون دلار فروش کرد

بالاخره فصل فیلم‌های تابستانی فرا رسید و Doctor Strange in the Multiverse of Madness گرما را بار دیگر به سالن‌های سینما آورد. این فیلم ابرقهرمانی پس از کسب 36 میلیون دلار در پیش‌نمایش‌های روز پنج‌شنبه، با فروش 90 میلیون دلاری در روز جمعه فراتر از انتظارات عمل کرد و اولین آخر هفته خود را با حداقل 190 میلیون دلار به پایان خواهد رساند.

با این حال، این فرصت را هم دارد که از مرز 200 میلیون دلار عبور کند، اما دیزنی به طور محافظه کارانه گفته که در پایان اکران سه روزه، حدود 170 تا 185 میلیون دلار فروش خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:10 شخصیت دنیای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهنددر برابر تایتان دیوانه
10 شخصیت دنیای مارول که می‌توانند تانوس را شکست دهند

در هر صورت، این فیلم همچنان بزرگ‌ترین افتتاحیه سال 2022 را خواهد داشت که از فروش 134 میلیون دلاری The Batman در ماه مارس پیشی می‌گیرد و بزرگ‌ترین اکران بعد از Spider-Man: No Way Home در دسامبر سال گذشته به حساب می‌آید که در سه روز اول اکرانش 260 میلیون دلار فروش داشت.

دکتر استرنج 2 همچنین بزرگ‌ترین افتتاحیه دیزنی از زمان اکران فیلم شانگ چی در سال گذشته خواهد بود که در سه روز اول نمایش 75 میلیون دلار فروش داشت. به یاد داشته باشید، No Way Home متعلق به سونی بود. اما Doctor Strange 2 همچون دنباله مستقیم مرد عنکبوتی عمل می‌کند. فروش روز جمعه فیلم هفتمین افتتاحیه بزرگ در تاریخ است و در رتبه پنجم فروش اکران در میان 10 عنوان برتر استودیو مارول قرار گرفت.

قسمت دوم این مجموعه ابرقهرمانی را سم ریمی کارگردانی کرده که با سه‌گانه‌ی مرد عنکبوتی خود آغازگر دوران بلاک‌ باستر ابرقهرمانی مدرن امروزی است. Doctor Strange 2 تاکنون 230 میلیون دلار در سطح بین المللی به دست آورده و تا روز یکشنبه از مرز 400 میلیون دلار عبور خواهد کرد.

Doctor Strange

در رتبه دوم جدول فروش این هفته انیمیشن The Bad Guys از استودیو دریم‌ورکس قرار دارد که در دو آخر هفته گذشته بی سر و صدا در صدر باکس آفیس قرار داشت. این انیمیشن در روز جمعه 2.5 میلیون دلار فروخت و فروش آخر هفته سوم آن 11.1 میلیون دلار برآورد شده است. مجموع فروش داخلی فیلم در حال حاضر کمتر از 59 میلیون دلار است.

Sonic the Hedgehog 2 در پنجمین جمعه اکران خود 1.6 میلیون دلار فروش داشت و در مجموع به بیش از 6 میلیون دلار در آخر هفته نگاه می‌کند. به طور کلی، این فیلم 171 میلیون دلار در داخل آمریکا به دست آورده که نشان دهنده یک عنوان موفق برای پارامونت است که امسال آثاری مانند Scream، Jackass Forever و The Lost City را عرضه کرده است.

با حدود 4 میلیون دلار در آخر هفته پس از کسب 1 میلیون دلار در روز جمعه، اسپین‌آف پرهزینه هری پاتر برادران وارنر، Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore، برای عبور از مرز 100 میلیون دلار تلاش می‌کند. این فروش باید برای استودیو نگران‌کننده باشد، زیرا هر کاری که می‌توانست انجام می‌داد تا علاقه طرفداران به این فرنچایز را دوباره جلب کند. اما با تنها 86 میلیون دلار در فروش داخلی، آینده سری مطمئنا در وضعیتی ناپایدار است.

فیلم Everything Everywhere All at Once از استودیو A24 بار دیگر در جمع 5 عنوان پرفروش هفته قرار گرفته است. این فیلم در روز جمعه 900 هزار دلار فروخت و در هفتمین آخر هفته اکران حدود 3 میلیون دلار فروش خواهد داشت. این رقم مجموع فروش داخلی فیلم را به بیش از 40 میلیون دلار می‌رساند که نتیجه فوق‌العاده‌ای برای دست اندرکاران این عنوان مستقل است.

به طور کلی فروش گیشه این آخر هفته حدود 235 میلیون دلار خواهد بود که در واقع 18 درصد بیشتر از همین آخر هفته پیش از ویروس کرونا در سال 2019 است. انتظار می‌رود Doctor Strange 2 در هفته‌های آتی و تا زمانی که Top Gun: Maverick اکران شود، بر باکس آفیس تسلط داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:5 ویژگی خاص بدن بلک ویدوشاید بیوه سیاه شبیه انسان‌ها باشد اما شرایط بدنی‌اش فرق دارند
5 ویژگی خاص بدن بلک ویدو


Top 10:عجیب و غریب ترین اتفاقاتی که سر گیمرا موقع بازی کردن اومده!

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا