عمومی

خانواده موسس یوبیسافت قصد خرید کامل شرکت را دارند

خانواده موسس یوبیسافت قصد خرید کامل شرکت را دارند

خانواده گیه‌مو که شرکت بازی‌سازی یوبیسافت را تاسیس کردند، ظاهرا به دنبال همکاری با یک شرکت سهامی خاص برای خرید رسمی شرکت به منظور جلوگیری از خریدهای خارجی هستند.

این خبر بر اساس گزارشی از سوی Seeking Alpha رسیده که به داده‌های اخبار بازار و شرکت تحلیلی Dealreporter استناد کرده و مدعی است خانواده گیه‌مو می‌خواهند کنترل شرکت را حفظ کنند. این خبر ظاهرا دلیل جهش 10 درصدی قیمت سهام یوبیسافت بود که روز گذشته شاهد آن بودیم.

مطلب پیشنهادی:5 بازی مشابه Assassin’s Creed Valhalla که باید بازی کنیدخداحافظ والهالا!
5 بازی مشابه Assassin’s Creed Valhalla که باید بازی کنید

خانواده گیه‌مو در حال حاضر 16 درصد از سهام یوبیسافت و 22 درصد از سهام واجد حق رای را دارند. این خانواده برای به‌دست آوردن کنترل شرکت نیاز به خرید قسمت بزرگ‌تری از سهام دارد، از این رو استراتژی ظاهری آن‌ها همکاری با یک شرکت سهام خصوصی است تا سهام کمپانی را از بازار جمع‌آوری کند. با این کار کمپانی یا شخص دیگری نمی‌تواند سهام شرکت را در بازار خریداری کند و احتمال هجوم شرکت‌های بسیار بزرگ از بین می‌‌رود.

این خبر پس از گزارش‌های جداگانه‌ای منتشر شده که ادعا می‌کردند یوبیسافت علاقه سایر شرکت‌های سهام خصوصی برای خرید را به خود جلب کرده، به طوری که برخی از کارمندان فعلی و سابق معتقد بودند این شرکت واقعا فروخته خواهد شد. گفته می‌شود که این مذاکرات در مراحل اولیه است، اما شرکت‌های خاصی از جمله Blackstone Inc. و KKR & Co به عنوان خریداران بالقوه نام برده شدند.

یوبیسافت

این موضوع به دنبال اظهارات مدیر عامل یوبیسافت، ایو گیه‌مو شکل گرفت که در جلسه درآمد شرکت در بهمن ماه سال گذشته در مورد احتمال فروش شرکت صحبت کرد. این اتفاق در طی یک دوره داغ معاملات و ادغام شرکت‌ها در صنعت بازی‌ رخ داد، یعنی مدتی بعد از اقدام مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد و خرید بانجی توسط سونی. بنابراین جای تعجب نداشت که از مدیرعامل در مورد موضع یوبیسافت و خریدهای احتمالی سوال شود.

در آن زمان، گیه‌مو تایید کرد که اگرچه یوبیسافت «می‌تواند مستقل باقی بماند»، این شرکت پیشنهادات خرید را بررسی خواهد کرد. اگر گزارش امروز دقیق باشد، چنین پیشنهادی ممکن است از داخل شرکت باشد.

مطلب پیشنهادی:بسته الحاقی جوزف سید برای Far Cry 6 هفته آینده منتشر می‌شودتجربه‌ ذهن پرآشوب جوزف سید
بسته الحاقی جوزف سید برای Far Cry 6 هفته آینده منتشر می‌شود


Top 10:عجیب و غریب ترین اتفاقاتی که سر گیمرا موقع بازی کردن اومده!

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا