عمومی

اکتیویژن بلیزارد با شکایتی از سوی صندوق بازنشستگی نیویورک مواجه شده است

اکتیویژن بلیزارد با شکایت جدیدی از سوی صندوق بازنشستگی نیویورک مواجه شده است

اکتیویژن بلیزارد در چند سال گذشته جنجال‌های بسیاری داشته و گزارش‌های مختلف فرهنگ مسموم در محل کار این شرکت و سوء استفاده و آزار و اذیت کارکنان را نشان داده است. اکنون، اکتیویژن بلیزارد با شکایت دیگری روبرو شده است.

خرید قریب‌الوقوع این شرکت توسط مایکروسافت تنها به پیچیده‌تر کردن اوضاع منجر شده و در مجموع، تمام این گزارش‌ها و شکایت‌ها بدون هیچ جای تعجبی، عواقب قانونی متعددی برای شرکت ایجاد است.

آنطور که Axios گزارش کرده، سیستم بازنشستگی کارکنان شهر نیویورک و صندوق‌های بازنشستگی برای پلیس، معلمین و آتش‌نشانان از اکتیویژن بلیزارد شکایت است. این گروه مالک سهام اکتیویژن است و در شکایت خود مدعی شده که بابی کوتیک، مدیر عامل شرکت، مسئولیت شخصی در قبال مسائل پیش آمده در شرکت دارد و ارزش سهام اکتیویژن بلیزارد را کاهش داده است.

در این دادخواست آمده:

با توجه به مسئولیت شخصی کوتیک در قبال محل کار فاسد اکتیویژن، باید برای هیئت مدیره مشخص می‌شد که او برای مذاکره در مورد فروش شرکت ناتوان است. اما اینطور نبود.

اکتیویژن بلیزارد

این دادخواست همچنین ادعا می‌کند که بابی کوتیک و اعضای هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد سعی کردند از قرارداد مایکروسافت برای فرار از مسئولیت خود استفاده کنند. همچنین گفته می‌شود اینکه مایکروسافت هر سهام شرکت را 95 دلار ارزیابی کرده، ارزش واقعی آن نیست و پیش از جنجال‌ها و خرابکاری‌های تیم مدیریت، سهام شرکت با قیمت بیشتری فروخته می‌شد.

این گروه از اکتیویژن بلیزارد می‌خواهد که مجموعه‌ای از اسناد داخلی مربوط به قرارداد مایکروسافت، اطلاعات پنج شرکت دیگر که در یک مقطع زمانی جزو خریداران بالقوه بودند، یادداشت‌های هیئت مدیره و همچنین اسنادی که می‌تواند آگاهی بابی کوتیک از آزار و اذیت جنسی در شرکت را فاش کند، تحویل دهد.

گزارش شده که به محض نهایی شدن قرارداد ایکس باکس و اکتیویژن در سال 2023، بابی کوتیک از نقش خود در این شرکت کناره‌گیری می‌کند. هرچند به نظر می‌رسد که این موضوع هنوز به صورت داخلی مورد بحث قرار نگرفته است.


Top 10:عجیب و غریب ترین اتفاقاتی که سر گیمرا موقع بازی کردن اومده!

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا