عمومی

سری بازی Tomb Raider تاکنون 88 میلیون نسخه فروخته است

سری بازی Tomb Raider تاکنون 88 میلیون نسخه فروخته است

در جریان خرید استودیوهای کریستال داینامیکس، آیدوس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال توسط Embracer Group، مشخص شد که سری بازی Tomb Raider در طول عمر خود تاکنون 88 میلیون نسخه فروش داشته است.

اسکات ایماس، رئیس استودیو کریستال داینامیکس، فاش کرد که از 88 میلیون نسخه، حدود 38 میلیون نسخه مربوط به سه‌گانه ریبوت Tomb Raider هستند. این بدان معناست که Rise of the Tomb Raider (2015) ،Tomb Raider (2013) و Shadow of the Tomb Raider (2018) حدود 43 درصد از کل فروش فرانچایز را به خود اختصاص داده‌اند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Balan Wonderworld – یک دنیای شیرین برای کودکاندلت رو صاف کن!
بررسی بازی Balan Wonderworld – یک دنیای شیرین برای کودکان

از دیگر آمار و ارقام قابل توجه می‌توان به عناوین موبایلی Lara Croft: Relic Run و Lara Croft: Go با 53 میلیون بار دانلود اشاره کرد. کریستال داینامیکس چهار هفته پیش به‌طور رسمی اعلام کرد که در حال ساخت بازی جدید این سری با استفاده از آنریل انجین 5 است.

این خبر در رویداد اپیک گیمز برای معرفی Unreal Engine 5 اعلام شد. کریستال داینامیکس در این رویداد گفت:

این موتور جدید تجربه‌های داستان‌گویی و گیم پلی را وارد سطح دیگری می‌کند و به همین دلیل است که ما امروز با هیجان اعلام می‌کنیم به تازگی توسعه بازی بعدی Tomb Raider خود با آنریل انجین 5 را آغاز کرده‌ایم.

هدف ما این است که وفاداری خود را ادامه دهیم و تجربه اکشن، ماجراجویی و سینمایی با کیفیتی را به طرفداران کریستال داینامیکس و توم ریدر ارائه کنیم که شایسته آن هستند.

بازی Tomb Raider

این استودیو همچنین اکنون به استودیو The Inititiave مایکروسافت در توسعه بازی Perfect Dark کمک می‌کند. کمکی که طبق گزارش‌های منتشر شده ظاهرا نقش پررنگی دارد. در همین راستا دیوید آنفوسی، رئیس استودیوی Eidos Montreal نیز تایید کرد که آن‌ها چندین پروژه در حال ساخت با استفاده از Unreal Engine 5 دارند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade – آخرت فانتزی!ملاقاتی بهتر با یکی از بهترین بازی‌های تاریخ
بررسی بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade – آخرت فانتزی!


ویجی‌لاگ پلاس: رونمایی از لوگو کال آو دیوتی جدید و کنفرانس ایکس باکس و بتسدا

تماشا ویدیو از یوتیوب پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − دو =

دکمه بازگشت به بالا