عمومی

بازی موبایلی The Room Old Sins ترکیبی از ژانر وحشت و پازل

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های پازلی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید The Room: Old Sins همراه باشید.

راستش را بخواهید؛ بازی‌های پازلی هرگز آنطوری که باید پرطرفدار نبوده‌اند. این بازی‌ها علی‌رغم پتانسیل‌هایشان؛ آنطوری که انتظار می‌رفت، با آغوش باز کاربران بازی‌های ویدیویی رو به رو نشدند. هرچند که این بازی‌ها از همان قدم‌های اولیه صنعت ویدیوگیم همراهمان بودند و با افزایش محبوبیت بازی‌های ویدیویی و ورود دستگاه‌های آرکید در دهه 90 میلادی؛ عناوین پازلی نیز به طبع دچار پیشرفت‌های بسیاری شدند. اما دوران طلایی این بازی‌ها چندان ادامه‌ای نداشت و با شروع نسل هفتم، این بازی‌ها نیز به مرور کمرنگ‌تر شدند. تراژدی تلخ بازی‌های پازلی؛ شروعی انقلابی داشت و گذشت زمان آن را فرتوت کرد. بطوری که سال‌هاست که دیگر خبری از عناوین پازلی دوست داشتنی نیست.

شاید یکی از دلایلی که این بازی‌های پازلی دچار پسرفت شده‌اند؛ نشات گرفته از جایی باشد که سازندگان نیز دیگر اهمیتی به ساخت یک بازی پازلی جذاب نمی‌دهند. مارکت امروزه بازی‌های ویدیویی؛ تبدیل به میدان نبرد بازی‌های شوتر و گاهی نیز ریسینگ شده و اگر بخواهیم منصف باشیم؛ این سبک از بازی‌ها بقدری سودآوری و درآمد برای سازندگانشان به دنبال داشته‌اند که دیگر کسی دوست ندارد یک بازی پازلی بسازد. موضوعی که سال‌هاست گریبان‌گیر صنعت بازی‌سازی شده و دیگر نه‌تنها عناوین پازلی به دست فراموشی‌سپرده شده‌اند؛ بلکه دیگر سبک‌ها نیز در یک قدمی نابودی قرار گرفته‌اند.

مطلب پیشنهادی:تجربه فرنچایز فاینال فانتزی؛ این‌بار در کالبد یک بتل رویال موبایلیبا یکی از جاه‌طلبانه‌ترین بتل رویال‌های سال 2021 آشنا شوید
تجربه فرنچایز فاینال فانتزی؛ این‌بار در کالبد یک بتل رویال موبایلی

با تمام این توضیحات، در این مطلب قصد ندارم که به چگونگی و چرایی شکست بازی‌های پازلی بپردازم. این موضوع نیازمند مقاله‌ای دیگر است و قضاوت آن را برعهده خودتان می‌گذارم. اما اگر جزو معدود علاقه‌مندان بازی‌های پازلی هستید؛ پلتفرم موبایل می‌تواند کور سوی امیدی برایتان باشد. بازی‌های پازلی این پلتفرم به مراتب از شرایط بهتری برخوردارند. به همین دلیل است که با امروز به سراغ یکی از برترین عناوین پازلی موبایلی رفته‌ایم.

The Room: Old Sins
The Room: Old Sins


خرید دسته بازی بلوتوث ترایس مخصوص موبایل

The Room: Old Sins
The Room: Old Sins

نهایتا نوبت به گرافیک بازی می‌رسد تا بخواهد ما را شگفت‌زده کند. گرافیک The Room: Old Sins بدون شک یکی از برترین گرافیک‌هایی است که می‌توانید در دنیای بازی‌های موبایلی پیدایش کنید. اتمسفر تاریک بازی کمک شایانی به گرافیک بازی کرده تا در به تصویر کشیدن رازهای عمارت Waldegrave Manor بهتر عمل کند. موسیقی‌متن بازی نیز فضایی رازآلود دارد. انگار که تمامی المان‌های بازی دست به دست هم داده‌اند تا Waldegrave Manor ترسناک‌تر از آن‌چیزی که هست نشان دهند.

The Room: Old Sins

پیشنهاد می‌شه!

بازی‌های پازلی دیگر سال‌هاست که آنطوری که باید دیده نمی‌شوند. اما همه‌چیز درباره بازی The Room: Old Sins فرق می‌کند. این فرنچایز شاهکار موبایلی برای اولین بار در سال 2012 کارش را شروع کرد و نهایتا در سال 2018 آخرین و چهارمین نسخه از این سری با نام The Room: Old Sins منتشر شد. بنابرایگ اگر به دنبال یک بازی پازلی جذاب موبایلی هستید؛ The Room: Old Sins را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − سه =

دکمه بازگشت به بالا