عمومی

معرفی آمریکا چاوز قهرمان قدرتمند مارول از جهانی موازی

آمریکا چاوز یکی از قدرتمندترین قهرمانان دنیای مارول محسوب می‌شود. درست خواندید، در دنیایی که شخصیت‌هایی مثل ثور، هالک و کاپیتان مارول وجود دارند، یک نوجوان با نام آمریکا چاوز جزو قدرتمندترین شخصیت‌هاست. و این قدرتمند بودن صرفاً به خاطر نیروی فیزیکی او نیست؛ بلکه توانایی‌های او چنین قدرت فراوانی به او هدیه می‌دهند.

البته این شخصیت با این همه قدرت در دنیای مارول چندان شناخته شده نیست… حداقل فعلاً نیست. اگر شما نیز مثل خیلی‌ها دیگر آمریکا چاوز را نمی‌شناسید ولی می‌خواهید سر از این شخصیت نسبتاً تازه مارول درآورید، به مطالعه این مطلب ادامه دهید.

شناسنامه آمریکا چاوز (America Chavez)

– اولین حضور: شماره 1 کمیک Vengeance (انتشار در ماه سپتامبر سال 2011)
– ناشر: مارول
– خالقان: جو کیسی (Joe Casey) و نیک دراگوتا (Nick Dragotta)
– کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه:
Vengeance (انتشار از ماه سپتامبر سال 2011 تا ماه فوریه سال 2012)
Marvel NOW! Point One (انتشار در ماه دسامبر سال 2012)
Young Avengers (انتشار از ماه مارس سال 2013 تا 2014)
America (انتشار از ماه می سال 2017 تا ماه آوریل سال 2018)
America Chavez: Made in the USA (انتشار از ماه می تا اکتبر سال 2021)


آمریکا چاوز کیست؟

آمریکا چاوز در کمیک‌های مارول

این قهرمان نوجوان که در سال 2011 پا به دنیای داستان‌ها گذاشته است یکی از چهره‌های نسبتاً جدید در دنیای کمیک‌های مارول محسوب می‌شود. آمریکا چاوز در ابتدا با نام میس آمریکا (Miss America) فعالیت می‌کرد؛ نامی که اصالتاً به یکی از قهرمانان دوران طلایی کمیک‌های مارول تعلق داشت.

این شخصیت همچنین یکی از اعضای گروهی ابرقهرمانی بود که خودشان را وقف ایجاد تعادل بین آشوب و نظم کرده بودند. اما با گذشت زمان و مشخص شدن سرگذشتش، آمریکا کم‌کم متوجه جایگاه خودش در دنیای کمیک‌های مارول شد.


مطلب پیشنهادی:13 سریال مارول که پس از فیلم Black Widow منتشر خواهند شدادامه فاز چهارم دنیای سینمایی مارول
13 سریال مارول که پس از فیلم Black Widow منتشر خواهند شد


اوریجین آمریکا چاوز

کاور شماره 1 کمیک Vengeance (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)کاور شماره 1 کمیک Vengeance (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)

کمی بعد از معرفی این شخصیت در شماره 1 کمیک Vengeance، این شخصیت که حالا با نام واقعی خودش به جای نام مستعار میس آمریکا شناخته می‌شود، به یانگ اونجرز (Young Avengers) پس از وقایع خط داستانی The Children’s Crusade می‌پیوندد.

آمریکا چاوز وقتی به این گروه متشکل از قهرمانان نوجوان پیوست که با لوکی رو به رو شد؛ البته لوکی‌ای که از بین رفته و این بار به صورت یک نوجوان به زندگی بازگشته است. لوکی قصد داشت تا از آمریکا برای کشتن بیلی کپلن/ویکان (Billy Kaplan/Wiccan) استفاده کند. اما چاوز تصمیم می‌گیرد تا به جای کشتن بیلی محافظ او باشد. به این ترتیب، این قهرمان نوجوان در کنار یانگ اونجرز در برابر لوکی نوجوان قرار می‌گیرند.

اما مشخص می‌شود لوکی برای این قصد جان ویکان را کرده چرا که برای او مقرر شده تا یک انگل جادویی به نام مادر (The Mother) را احضار کند؛ یک موجود که هر جادویی که گیر بیاورد را می‌بلعد.

وقتی بیلی یک وِرد برای احیای مادر خوانده از دنیا رفته‌اش می‌خواند، مادر شکل مادر خوانده او را گرفته و شروع به بلعیدن تمام جادوی زمین و همچنین روح دمیورژ (Demiurge)، محافظ محل به وجود آمدن آمریکا چاوز با نام یوتوپین پارالل (Utopian Parallel) یا موازی اتوپیایی، می‌کند.

در نهایت آمریکا چاوز با قدرت‌های مولتی‌ورسی خود نقشی کلیدی در شکست مادر و نجات دمیورژ بازی می‌کند. همین حین نیز مشخص می‌شود در مقطعی در آینده ویکان تبدیل به آواتار دمیورژ و جادوگر عالی‌رتبه خواهد شد.

در اوریجین آمریکا چاوز در این مقطع مشخص شد که این قهرمان نوجوان نه از زمین 616 (دنیای اصلی مارول) بلکه از همان یوتوپین پارالل و دنیای دمیورژ، روح جادویی زمین، است. موازی اتوپیایی خارج از زمان و مولتی‌ورس مارول وجود دارد.

وقتی آمریکا 6 سال داشت، به یوتوپین پارالل حمله شده و مادران آمریکا خودشان را برای رفع این تهدید فدا کردند. آمریکا نیز بخشی از روح جادویی دمیورژ را به خود جذب کرد و به درون مولتی‌ورس مارول پرتاب شد. در انتها نیز او به زمین رسید و به یک قهرمان تبدیل شد.

اخیراً در سری America Chavez: Made in the USA، اوریجین آمریکا چاوز ریتکان شده است. در این ریتکان، مادران آمریکا به عنوان دانشمندانی معرفی شدند که روی درمانی برای یک بیماری مرموز با نام اجز سیندروم (Edges Syndrome) یا سندروم لبه‌ها که روی چاوز تأثیر گذاشته بود کار می‌کردند.

در این اوریجین ریتکان شده، موازی اتوپیایی در واقع یک مرکز پزشکی ویژه است که در آن روی آمریکا آزمایشاتی انجام شد. آزمایشاتی که باعث به وجود آمدن قدرت‌های این قهرمان نوجوان شده‌اند.


مطلب پیشنهادی:10 تفاوت سری The Amazing Spider-Man با دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتیویژگی‌های خاص فیلم‌های اسپایدرمنِ اندرو گارفیلد
10 تفاوت سری The Amazing Spider-Man با دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتی


قدرت‌ها و توانایی‌های آمریکا چاوز

چاوز از یک سری از توانایی‌های معمول ابرقهرمانان مثل قدرت، دوام و سرعت فرا انسانی و همچنین قابلیت پرواز بهره می‌برد. اما توانایی‌ای که باعث تمایز آمریکا چاوز نسبت به دیگر قهرمانان می‌شود این است که او می‌تواند حفره‌هایی ستاره شکل را به وجود آورد تا خود یا اطرافیانش از طریق آن‌ها در مولتی‌ورس به دنیاهای دیگر سفر کنند.

این قهرمان نوجوان همچنین این قابلیت را دارد تا با یک مشت دشمنانش را به تکه‌های کوچک ستاره‌ای تبدیل کند. آمریکا چاوز در موقعیت‌های سخت نشان داده که می‌تواند یک ستاره بزرگ به وجود آورد که انفجارهای قدرتمند انرژیکی از خود ساطع می‌کند و می‌تواند به شخصیت‌های قدرتمندی مثل کاپیتان مارول نیز آسیب بزند.


مطلب پیشنهادی:10 فیلم ابرقهرمانی که برترین جلوه‌های ویژه را دارنداز بتمن تا اونجرز
10 فیلم ابرقهرمانی که برترین جلوه‌های ویژه را دارند


آمریکا چاوز خارج از دنیای کمیک‌ها

آمریکا چاوز خوچیتل گومز در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness سم ریمی

با وجود این که این قهرمان نوجوان به تازگی به دنیای کمیک‌های مارول اضافه شده است اما او را در انواع مدیوم‌های دیگر می‌توان یافت.

از این شخصیت در قسمت‌های مختلف ساخته انیمیشنی Marvel Rising استفاده شده است. همچنین آمریکا چاوز در بازی‌هایی مثل Lego Marvel’s Avengers، Lego Marvel Super Heroes 2، Marvel Contest of Champions و چندین بازی دیگر به صورت قابل بازی در دسترس قرار دارد.

اما شاید مهم‌ترین حضور خارج از کمیک‌های آمریکا چاوز مربوط به فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness از دنیای سینمایی مارول باشد. این فیلم اولین حضور لایو اکشن آمریکا چاوز در خارج از دنیای کمیک‌هاست.

البته در ابتدا قرار بود از آمریکا چاوز در فیلم Spider-Man: No Way Home استفاده شود. اما تأخیرات به وجود آمده باعث ایجاد تغییرات در محتوای دو فیلم Spider-Man: No Way Home و Doctor Strange in the Multiverse of Madness و جایگاه آن‌ها در خط زمانی دنیای سینمایی مارول شد تا به این ترتیب اولین حضور لایو اکشن چاوز در دنباله Doctor Strange رقم بخورد.

خوچیتل گومز ایفاگر نقش آمریکا چاوز در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به کارگردانی سم ریمی به عنوان بخشی از دنیای سینمایی مارول است.


به مطالعه ادامه دهید


پرسش‌های متداول در مورد آمریکا چاوز

نام مستعار آمریکا چاوز چیست؟

آمریکا چاوز نام واقعی یکی از ابرقهرمانان نوجوان مارول است که با مدتی با نام مستعار میس آمریکا فعالیت می‌کرد. عنوان میس آمریکا اصالتاً به یکی از قهرمانان دوران طلایی کمیک‌های مارول تعلق داشت.

آمریکا چاوز چه قدرتی دارد؟

این قهرمان نوجوان در کنار توانایی‌های معمول ابرقهرمانان مثل سرعت، قدرت و داوم فرا انسانی و همچنین قابلیت پرواز، از توانایی سفر در بین دنیاهای موازی مارول بهره می‌برد.

آمریکا چاوز در چه فیلم‌هایی حضور داشته است؟

با این که چاوز یک شخصیت نسبتاً تازه برای کمیک‌های مارول محسوب می‌شود اما در تعدادی از آثار خارج از کمیک‌ها حضور داشته است. اما مهم‌ترین آن‌ها اولین حضور لایو اکشن این شخصیت در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به عنوان بخشی از دنیای سینمایی مارول با ایفای نقش خوچیتل گومز و کارگردانی سم ریمی محسوب می‌شود. هر چند در ابتدا قرار بود از آمریکا در فیلم Spider-Man: No Way Home استفاده شود.

معرفی آمریکا چاوز قهرمان قدرتمند مارول از جهانی موازی
معرفی آمریکا چاوز قهرمان قدرتمند مارول از جهانی موازی
معرفی آمریکا چاوز قهرمان قدرتمند مارول از جهانی موازی
معرفی آمریکا چاوز قهرمان قدرتمند مارول از جهانی موازی
معرفی آمریکا چاوز قهرمان قدرتمند مارول از جهانی موازی

(1) آمریکا چاوز - Wikiwand
آمریکا چاوز - Wikiwand


(2) سینمایی مارول
8 قهرمان جوان و جدید ، دنیای سینمایی مارول باید بر روی بعدی تمرکز کند - جهان سینمایی شگفت زده


(3) برترین و مهم ترین شخصیت های جدید مارول
برترین و مهم ترین شخصیت های جدید مارول در 10 سال گذشته


(4) همه چیز درباره شخصیت کاپیتان آمریکا
همه چیز درباره شخصیت کاپیتان آمریکا استیو راجرز ابرقهرمان های مارول - مجله اینترنتی سیمرغ پلاس


(5) معرفی کامل نظام جهان مارول - کمیک اسکواد
معرفی کامل نظام جهان مارول - کمیک اسکواد


(6) 10 شخصیت برتر دنیای مارول از نظر قدرت
10 شخصیت برتر دنیای مارول از نظر قدرت فیزیکی ایرونی سنتر


(7) 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین
25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها - پروشات


(8) قوی ترین شخصیت ها و ابر قهرمان های
قوی ترین شخصیت ها و ابر قهرمان های دنیای مارول و دی سی - تیپس سنتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − سه =

دکمه بازگشت به بالا