عمومی

معرفی بهترین آثار انیمیشنی مخصوص بزرگسالان در سال 2021

برخلاف باور‌های برخی از افراد، فیلم‌ها و سریال‌های انیمیشنی تنها مخصوص کودکان و نوجوانان نیستند و بزرگسالان نیز می‌توانند با تماشای این آثار علاوه بر سرگرم شدن، جنبه‌های هنری، روانشناسانه و درس‌های ارزشمندش را با تمام وجود درک کنند و حتی از تجربیات شخصیت‌های این آثار انیمیشنی بهره گیرند.

با وجود محدودیت‌های زیادی که به‌خاطر طولانی شدن دوران پاندمی و اکنون هم جولان سویه اُمیکرون در سراسر جهان وجود دارد، صنعت سرگرمی هم در این میان ضرر و زیان زیادی متحمل شده و استودیوهای سازنده نیز با تمام آنچه در اختیار داشتند در سالی که گذشت توانستند آثار انیمیشنی موفق و راضی‌کننده‌ای را برای مخاطبان خلق کنند.

در لیست زیر انیمیشن‌هایی مخصوص بزرگسالان از ترکیب ژانرهای مختلف قرار دادیم تا سلیقه تمامی مخاطبان را جوابگو باشد. بدون معطلی سراغ ادامه مقاله و معرفی بهترین انیمیشن‌های سال 2021 می‌رویم؛ پس با همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: سینما: با بهترین انیمیشن های 2021 آشنا شویداز مار سفید 2 تا انکانتو و فراتر از آنها!
 سینما: با بهترین انیمیشن های 2021 آشنا شوید

16. Dota: Dragon’s Blood

سریال Dota: Dragon's Blood

این سریال بر اساس بازی دوتا 2 ساخته شده که مانند Onyx Equinox متعلق به جهان انیمیشن‌های بزرگسالان است و اگرچه در دنیایی الهام گرفته از اروپا اتفاق می‌افتد، توسط استودیو میر (سازنده The Legend of Korra) ساخته شده و ماجراجویی‌هایی شبیه به Avatar: The Last Airbender دارد. سریال Dota: Dragon’s Blood به سبکی ارائه می‌شود که تلفیق انیمه و کارتون‌های آمریکایی است.

شخصیت Dragon Knight Davion در ابتدا یک اژدهاکش قابل احترام بود، اما ا پس از برخورد با یک نیروی شیطانی، نفرین شده و مجبور به تحمل دگرگونی های غیرقابل کنترل حیوانات می‌شود. او به دنبال دارایی‌های الهه‌اش است که توسط یک جن دزدیده شده بود، با شاهزاده میرانا برای پیدا کردن درمانی همکاری می‌کند. این سریال به دلیل پتانسیل های دست نخورده‌ای که دارد، در فهرست افتخاری بهترین انیمیشن‌های 2021 جای گرفته است و انتظار می‌رود فصل دوم آن در آینده کاستی های سریال را برطرف کند.

15. Rick and Morty

سریال Rick and Morty

علی رغم علی‌رغم افت کیفیت در قسمت‌های میانی فصل پنجم که دارای پیش‌فرض‌های مبتکرانه‌ای بود و البته نیاز به اصلاح بیشتر در آزمایشگاه داشت، «ریک و مورتی» همچنان سناریوهای تکان‌دهنده و سرگرم‌کننده‌ای خود را داشت، از جمله تبدیل مورتی به نوعی اژدهای اسطوره‌ای. در دنیایی که زمان به طور متفاوتی جریان دارد، طعمه های شبیه سازی شده خانواده اسمیت که برای بقا می جنگند، و سفری در یک منظره رویایی که اسرار را آشکار می کند و بینش عمیقی را در مورد دوستی ریک با بردپرسن ارائه می دهد.

ریک از طریق رفتارهای خود ویرانگر دوره‌ای خود، همیشه مجبور است عزیزانش، به ویژه همدستش مورتی را از خود دور کند. با این حال، پایان فصل 5 که مورتی شرور را بازگرداند، نوید ماجراهای میان‌بعدی‌تر را به هواداران این انیمیشن محبوب می‌دهد.

14. Inside Job

سریال Inside Job

سریال علمی‌تخیلی و کمدی Inside Job به کارگردانی شیون تاکوچی که قبلا نویسندگی انیمیشن Gravity Falls (آبشار جاذبه) را نیز برعهده داشت، در دنیایی اتفاق می افتد که تقریباً هر تئوری توطئه درست است.

رئیس جمهور یک روبات دوتایی دارد، یک قبیله مخفی از مردم مارمولک شامل افرادی مانند تیلور سوئیفت و ملکه الیزابت است، پوسته زمین پر از موجودات دریایی است، و یک شهر کامل وجود دارد که به معنای واقعی کلمه در دهه 80 گیر کرده. همه این‌ها به لطف Cognito Inc یک راز باقی می ماند، سازمانی که مناقصه مقامات دولتی در سایه را انجام می دهد.

یگان ریدلی با صدا پیشگی لیزی کاپلان، مغزی است که بیش از حد به کار گرفته شده و در پشت بسیاری از این طرح‌ها قرار دارد. او با احساساتی مانند نادیده گرفته شدن توسط پدر خودخواهش (که زمانی برای شرکت کار می کرد) و همکاران عجیب و غریبش، که شامل یک موجود بیگانه خردمند، یک دکتر حیله گر، یک دورگه انسان و دلفین است، سروکار دارد.

13. Castlevania

انیمه آمریکایی Castlevania

Castlevania انیمه شناخته‌شده‌ای است که بر اساس بازی‌ ویدیویی آن (توسط شرکت کونامی) به کارگردانی سم و آدام دیتس از پاورهاوس انیمیشن، اخیرا فصل چهارم خود را به پایان رسانده است و بیشتر قسمت‌های آزاد را به هم پیوند می‌دهد.

با وجود تفکرات بدبینانه نسبت به قسمت‌هایی که در سال 2020 پخش شد، آخرین فصل نقطه مقابل این تاریکی است زیرا 10 قسمت پایانی سریال وعده عدالت و رشد را می دهد. علیرغم ناکامی‌ها، سایفا هدف خود را دوباره کشف می‌کند و در حالی که نمی‌تواند آن را بپذیرد، ترور بیش از همیشه به دنیا ایمان دارد. در همین حال، آلوکارد انگیزه جدیدی در محافظت از روستاییان در برابر حملات خون آشام ها پیدا می‌کند، دلیلی که به ماموریت دور دوستانش مرتبط است.

شخصیت‌های کسلوانیا – از جمله برخی از بازیگران شرورتر آن – سفرهای خود را به عنوان نسخه‌های بهتری از خودشان به پایان می‌رسانند. اگرچه این یک منظره جهنمی قرون وسطایی است که در آن شیاطین، هیولاها، خون آشام ها و انسان های منفور اخلاقی وجود دارند، اما هنوز چیزهای خوبی در جهان وجود دارد و فصل آخر سریال به وضوح پایه های تغییر را مشخص می‌کند. در کنار نبرد نهایی که یک نمایش مطلق است، مضامین نهایی نمایش را می‌توان در یک نقل قول خلاصه کرد: «زمانِ بازگرداندن جهان به افرادی است که می‌توانند چیزهایی بسازند».

12. The Witcher: Nightmare of the Wolf

انیمیشن سینمایی The Witcher: Nightmare of the Wolf

این انیمه در واقع پیش‌درآمدی بر سریال ویچر است و به خوبی نشان می‌دهد که تولیدات لایو اکشن باید روی اسپین‌آف‌های انیمیشن با کیفیت‌تر سرمایه‌گذاری کنند.

انیمه The Witcher: Nightmare of the Wolf پیش‌درآمد داستان را کمی به عقب می‌برد و ماجرای وزمیر، مربی و آموزگار گرالت را روایت می‌کند. گرچه در اینجا وزمیر نمایشی خلاف آنچه پیش‌تر از او دیده بودیم را ارائه می‌دهد؛ جذاب، بازیگوش، و سیری‌ناپذیر برای هیجان‌انگیزترین و لاکچری‌ترین چیزها در زندگی.

این انیمه در زمان به عقب و جلو سفر می‌کند و به داستان وزمیر در دو نقطه کلیدی می‌پردازد. در ابتدا، بیشتر تمرکز روی بزرگ شدن و تبدیل شدن وی به یک ویچر است. وزمیر در ابتدا برای فرار از زندگی پست خود به امید دستیابی به پول و احترام راهی کر مورهن می‌شود اما از واقعیت‌های تلخ و بعضا وحشتناک این قلعه بزرگ مطلع نیست. صحنه‌های مختلف انیمه Witcher: Nightmare of the Wolf دشواری طاقت‌فرسا و کشنده تمرینات ویچرها را به تصویر می‌کشد و اینکه چگونه هر فرد با ضربه و فشار روحی این شرایط کنار می‌آید.

نیمه دیگر داستان ماجرای وزمیر را جایی دنبال می‌کند که او به یک ویچر بامهارت و شگفت‌انگیز تبدیل شده (ویچرها خیلی دیر پیر می‌شوند و بااینکه وزمیر شبیه مردی جوان و خوش‌چهره است، در واقع 70 سال سن دارد). در این نقطه وی به‌خاطر انجام کارهای به‌یادماندنی و شکست هیولاهای قدرتمند مورد احترام همگان است و برای هر قرارداد مبالغ هنگفتی دریافت می‌کند.

11. Summit of the Gods

انیمیشن سینمایی فرانسوی Summit of the Gods

اگر از ارتفاعات یا صخره‌های یخ‌زده می ترسید، پای انیمیشن Summit of the Gods ننشینید. تعدادی از لانگ شات های باشکوه در این انیمیشن کوهنوردان را در حالی که به دامنه صخره های کوه های ناهموار می چسبند، به لکه های کوچکی تبدیل می‌کند.

این انیمیشن فرانسوی زبان بر اساس مانگای جیرو تانیگوچی، یک روزنامه‌نگار جاه‌طلب را دنبال می‌کند که سفر هابو جوجی، کوه‌نوردی مرموز را ترسیم می‌کند و دوربینی دارد که ممکن است به برخی از بزرگترین اسرار کوه‌نوردی پاسخ دهد. انیمیشن «قُله خدایان» با تعلیق‌های شگفت‌انگیز و آهنگ‌سازی پرتنش آمینه بوحافا، واقع‌گرایی بی‌رحمانه‌ای را در بر می‌گیرد که این ورزش را بسیار خطرناک می‌کند: چکمه‌های میخ‌دار که بر روی تاقچه‌ها می‌کوبند، طناب‌های ایمنی فرسوده، و همراه با افزایش ارتفاع اکسیژن را دفع می کند، مغز کنترل خود را از دست می‌دهد.

اما چیزهای بیشتری درباره این انیمیشن وجود دارد. با گفتن داستان هابو، این عکاس/ خبرنگار در حال تعقیب یک رویا است – از نظر روانی هم او در حال صعود است. به طور مشابه، سوژه او یک رفلکس ظاهرا معنوی برای شکار کوه بعدی برای بالا رفتن، جستجوی اغراق‌آمیزی دیگر در اوج آن دارد.

10. Beastars

انیمه Beastars

Beastars انیمه‌ای جذاب است که حیوانات را با خصوصیات انسانی توصیف می‌کند (که بعضا به آن زوتوپیا می‌گویند) و درست در تقاطع فیلم‌های نوآر و آثار نوجوانان قرار می‌گیرد. در آکادمی چریتون، یکی از اعضای باشگاه تئاتر که یک آلپاکا است ناگهان خورده می‌شود؛ اینجاست که دیگر مرز بین شکار و شکارچی در جامعه‌ای ظاهرا متمدن از بین می‌رود. در پس‌زمینه داستانی، یک گرگ به نام لگوشی باید اضطراب‌ها، غرایز اولیه و عشق فزاینده – و گرسنگی جسمانی – خود برای خرگوشی به نام هال را مورد اکتشاف قرار دهد.

در سال 2021 و با انتشار فصل دوم، ما بیشتر با جنبه‌های تاریک لگوشی آشنا شدیم چراکه او می‌خواست با تمرینات سرسخت بدن و ذهن، به محافظی ایده‌آل تبدیل شود. او بیشتر از هر زمان دیگری به پیدا کردن قاتل دوستش – همان آلپاکا – نزدیک است، اما هویت مجرم به اندازه رموز و خطراتی که درون لگوشی وجود دارد، مهم نیست.

Beastars به عنوان یک اثر فانتزی و جنایی میل همیشگی افراد برای قدرت و کنترل را بررسی می‌کند. کارگردان شینجی ماتسومی مدام به صورت جداگانه به شخصیت‌های مختلف داستان می‌پردازد تا مخاطبان بیشتر با دنیاهای درونی و رموز هر کاراکتر آشنا شوند. طراحی هنری شخصیت‌های این انیمه که همگی با دست کشیده شده‌اند، یکی از نقاط قوت اصلی آن است.

9. Yasuke

انیمه Yasuke

یاسوکه یک مجموعه انیمه ژاپنی – مریکایی است که بر اساس یک شخصیت تاریخی به همین نام ساخته شده‌است، این شخصیت یک جنگجوی آفریقایی بود که به دایمیو اودا نوبوناگای ژاپنی در دوره سنگوکو در قرن شانزدهم میلادی خدمت می‌کرد، در این دوره در ژاپن جنگ‌های سامورایی در جریان بود.

یاسوکه که هیچ انگیزه‌ای برایش نمانده از حرفه سامورایی خود ناراضی است، از همین رو از طریق همراهی کودک جادویی (ساکی) به مکان امن هدفی را پیش می‌گیرد، زیرا او ممکن است کلید نجات ژاپن از شر نیروهای شیطانی باشد. در قلب این سریال، کیت استنفیلد و مایا تانیدا (به عنوان صدا پیشه) در نقش جنگجو و جوان او به ترتیب حضور دارند.

8. Arcane

انیمیشن Arcane

آرکین با طراحی هنری منحصر به‌فرد خود، قدم بعدی در زمینه انیمیشن‌های بزرگسالان است. رایت‌ گیمز با همکاری Fortiche پروداکشن و نتفلیکس انیمیشنی بر اساس بازی League of Legends ساخت. آرکین از لحاظ بصری شبیه هیچ انیمیشن دیگر نیست و نمونه آن را در دیگر آثار کامپیوتری (CGI) ندیده‌ایم؛ گرچه برخی آن را به The Mitchell vs. the Machines و یا Spider-Man: Into the Spider-Verse بی‌شباهت نمی‌دانند. در هر حال، آرکین علاوه بر طراحی هنری خاصش، مبارزات اکشن بی‌نظیری دارد و شخصیت‌پردازی آن نیز عملا بی‌نقص است.

در آرکین دو جهان متفاوت وجود دارد: یکی شهر پرزرق و برق و ثروتمند Piltover و یکی از منطقه فقیرنشین و آلوده Zaun. در حالی که مردم Zaun در شرایط دشواری به زندگی خود ادامه می‌دهند، ساکنین Piltover روی پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز کار می‌کنند و به دنبال فتح قله‌های جدید هستند. علاوه‌بر فیلم‌نامه بی‌نظیر و شخصیت‌پردازی فوق‌العاده، صداپیشگان Vi، جینکس و بقیه کاراکترها چنان عالی عمل کرده‌اند که تحسین تک‌تک رسانه‌ها و مخاطبان برانگیخته شده است.

مطلب پیشنهادی:6 فیلم عاشقانه نامتعارف به مناسبت روز ولنتاینترس، کمدی، درام و هیجان در کنار عشق
6 فیلم عاشقانه نامتعارف به مناسبت روز ولنتاین

7. Close Enough

انیمیشن Close Enough

با توجه به اینکه اجی. جی. کوینتل، خالق این مجموعه است، تعجبی ندارد که Close Enough شبیه یک سفر اسیدی باشد. مانند سریال Regular Show (ماجراهای ریگبی و مرداک) مشخصه آن فعالیت‌های به ظاهر پیش پا افتاده است که به سرعت به جنجال‌های سورئال تبدیل می‌شوند. با این حال، بر خلاف نسخه قبلی خود، این انیمیشن همچنین حاوی عناصر بزرگسالی مانند روابط جنسی صریح، خشونت تصویری و فشار ناشی از پرداخت قبوض است.

انیمیشن Close Enough نگاهی کمدی به یک زوج دارد؛ جاش و امیلی همراه با فرزند نوپایشان در حالی که سعی در کنار آمدن با تغییرات خود از بیست تا سی سالگی را دارند و در زندگی روزمره با چالش های مختلفی روبرو هستند. فصل دوم این سریال در مورد چیزهای عجیب و غریب با سفر در زمان، فاجعه لوله کشی و …است.

6. Invincible

انیمیشن Invincible

شکست ناپذیر یا Invincible یک مجموعه انیمیشنی بزرگسال آمریکایی در حال پخش است که بر اساس مجموعه کمیک‌های شکست‌ناپذیر اثر رابرت کرکمن ایمیج کامیکس ساخته شده‌است وفصل اول این مجموعه 25 مارس 2021 روی سرویس آمازون پرایم پخش شد.

مارک گریسون یک نوجوان است که قدرت‌های ابرقهرمانی خودرا از پدرش به ارث برده‌است که بزرگترین قهرمان زمین است. او اندکی پس از تولد هفده سالگی خود شروع به توسعه قدرت‌های ابرقهرمانی خود زیر نظر پدرش می‌کند. با این حال، پدرش اسرار ناگفتنی را در خود دارد، رازهایی که پیامدهای شدیدی برای زمین و جامعه ابرقهرمانی خواهد داشت. اما مارک این را نمی داند. او حتی زمانی که ناخواسته به کشف هویت فوق سری پدرش نزدیک می شود، کت و شلوار می پوشد، به خود لقب «شکست ناپذیر» می‌دهد و آزمایشات دوران اولیه حرفه ابرقهرمانی خود را تحمل می‌کند.

با وجود اینکه تمرکز پراکنده و خط داستانی پیچیده است، «شکست ناپذیر» با نادیده گرفتن ساختار معمولی یک مجموعه تلویزیونی ابرقهرمانی با انتظارات بیننده بازی می‌کند. محور عاطفی «Invincible» آشکار شدن ترسناک انگیزه‌های واقعی آمنی من (پدر مارک و قوی‌ترین قهرمان زمین) است، اما در طول مسیر، نمایش غرق در غم و اندوه است، با تصوراتی که با افزایش سن، عواقب آسیب‌باری برای مارک خواهد داشت.

برخلاف عنوانش، شکست ناپذیر در دنیایی اتفاق می‌افتد که قهرمانان شنل‌پوش می‌توانند بدون هیچ هشداری بمیرند و خواهند مرد. همچنین یکی از انیمیشن‌های کمیاب با اپیزودهای 40 دقیقه‌ای است هیجانات بیننده را برمی‌انگیزد.

5. Tuca & Bertie

انیمیشن Tuca & Bertie

اگر فصل اول آن را دیده باشید، احتمالا تعجب می‌کنید که چرا نتفلیکس «توکا و برتی» را که ساخته‌ی طنز‌آمیز کاریکاتوریست لیزا هاناوالت بود، لغو کرد. اما باید بدانید که شبکه Adult Swim در نهایت فصل دیگری از این مجموعه انیمیشنی را راه اندازی کرده است.

در هر صورت، توکان و رابین که به ترتیب توسط تیفانی هدیش و الی ونگ صداپیشگی می‌کنند، برای ماجراجویی دیگری در بزرگسالی تلخ بازگشته‌اند. برتی با ذهنی پر از شک و تردید در مورد حرفه‌اش و تأثیرات تجاوز جنسی، از مجموعه‌ای از درمانگران تست می‌گیرد و با ماهیت تغییر شکل تروما مواجه می‌شود. در همین حال، توکا در حال کاوش فراز و نشیب‌های یک تعهد عاشقانه است.

توکا و برتی که به خاطر انیمیشن انعطاف‌پذیرش معروف است، به افکار مزاحم، آسیب‌های روحی و اضطراب شکل‌های هیولایی می‌دهد که منجر به کاوش در بزرگسالی و دوستی می‌شود و تنها با فیلم‌نامه‌هایی که هم شوخ‌طبع و هم به شدت احساسی هستند تقویت می‌شود.

4. Bombay Rose

انیمیشن Bombay Rose

Bombay Rose همانطور که از نامش پیداست، انیمیشن هندی به نویسندگی و کارگردانی گیتانجالی رائو است. این فیلم در بخش سینمای معاصر جهان در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو 2019 به نمایش درآمد. گیتانجالی الهام از خیابان‌نشینان بمبئی، اثری پر جنب و جوش از مبارزات روزمره مردم فقیر هند را به نمایش درآورده است.

این فیلم داستان عاشق شدن یک فروشنده گل به نام کامالا را دنبال می‌کند که با پدر بزرگ و خواهر کوچک‌ترش تارا زندگی می‌کند و عاشق سلیم، یک پناهنده مسلمان می‌شود. «رز بمبئی» با رنگ‌های نارنجی و قرمز، با تغییراتی تخیلی در زیبایی‌شناسی مغول، داستان‌های بخشی از زندگی را با اقامتگاه‌های استعماری و ارواح رقصنده ترکیب می‌کند تا پرتره‌ای احساسی از مبارزه روزمره برای بقا در زاغه‌های بمبئی را ترسیم کند.

این انیمیشن با فریم به فریم نقاشی شده در رایانه ساخته شده و با 60 هنرمند 18 ماه به طول انجامیده‌است.

3. Cryptozoo

انیمیشن Cryptozoo

چهره‌ اسطوره‌ها و افسانه‌های شهری اغلب به‌عنوان پایه‌ای برای داستان‌های کلاسیک در جامعه عمل می‌کنند. یکی شدن با بقیه بهتر است یا ماندن در حاشیه زندگی فردی؟ Cryptozoo، انیمیشن منتخب جشنواره فیلم ساندنس توسط دش شاو توسط ساخته شده ودر حالی که برش‌هایی را روی پس‌زمینه‌هایی شبیه مداد رنگی قرار می‌دهد، به سوال مذکور می‌پردازد و داستان موجودات افسانه‌ای را در قالب انیمیشن زنده کرده است.

در حالی که جنگ ویتنام در پس‌زمینه خودنمایی می‌کند، لورن گری، شکارچی هیولا، به دنبال محافظت از کریپتیدها در برابر ارتش است که همه چیز ضد فرهنگ را از بین می‌برد. برای انجام این کار، او یک «کریپتوزو» می‌سازد که به عنوان یک پارک موضوعی سودآور عمل می‌کند و سوالات اخلاقی را در مورد عینیت یافتن این موجودات و اینکه آیا آن‌ها باید به دنیای عمومی انسان بپیوندند یا نه، ایجاد می‌کند.

اگرچه «کریپتوزو» به خاطر شخصیت‌های معمولی و ظاهر پر زرق‌و برقش مورد انتقاد قرار گرفته، اما این یک آزمایش هیپنوتیزم‌کننده و تقریبا توهم‌زا است و هر قطعه مجموعه‌ای به عنوان یک اکوسیستم هنری استادانه عمل می‌کند.

2. Trese

سریال Trese

این انیمه سریالی بر اساس مجموعه کمیک فیلیپینی نوشته Budjette Tan و تصویرگری کاجو بالدیسیمو ساخته شده است. انیمه تریسه در خیابان های مانیل مدرن، پایتخت فیلیپین جایی که موجودات افسانه‌ای و اجدادی فیلیپینی با پنهان شدن در میان انسان‌ها زندگی میکنند .الکساندرا تریس خودش را در مقابل یک گروه جنایتکار زیرزمینی که از موجودات بدجنس ماوراطبیعی تشکیل شده است می‌بیند.

الکساندرا تریس، کارآگاه با دانش و متخصص در افسون‌گری و خبرچین‌ها و روحیه شماره‌گیری سریع، بدرفتاری‌های ماوراء طبیعی که بشریت را هدف قرار می‌دهند، بررسی می‌کند. به عنوان بابایلان-ماندیریگما، ششمین فرزند فرزند ششم، تریس مسئولیت بزرگی را برای اطمینان از همزیستی دوستانه بین موجودات و بشریت به ارث برده است و تحقیقات او منجر به افشای حقیقتی دلخراش می‌شود.

1. Evangelion: 3.0 1.0 Thrice Upon a Time

انیمیشن‌های مخصوص بزرگسالان

امسال بلاخره عنوان Neon Genesis Evangelion به یک نتیجه قطعی رسید. ساختار شکنی هیدئاکی آنو در ژانر انیمه مکا و جاه‌‌طلبی او باعث شد تا شاهد یک پایان رضایت‌بخش از آخرین بازسازی از فیلم‌های Rebuild of Evangelion باشیم.

به عنوان چهارمین و آخرین قسمت از سری اونگلیون، میساتو و گروهش وارد شهر پاریس شده اند؛ شهری که حالا به تصرف تشکیلات کمونیستی سرخ درآمده است. خدمه ووندر روی یک برج مهمات هسته‌ای فرود می آیند.

نماهایی از مناظر وسیع حومه شهر که توسط پیامدهای شیمیایی پس از ضربه چهارم تسخیر شده، به خصوص زمانی که با موسیقی متن فیلم همراه شود، هم تحسین برانگیز و هم روح نواز هستند. کار سخت آنو و استودیو Khara منجر به پایانی عالی برای یکی از مهمترین آثار انیمه‌ای شد.


مطلب پیشنهادی:11 انیمیشن مورد انتظار سال 2022مرد عنکبوتی، کریپتو، لایت‌یر، و بیشتر!
11 انیمیشن مورد انتظار سال 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا