عمومی

چگونه سونی قانع به پورت کردن God of War روی پیسی شد

چگونه سونی قانع به پورت کردن God of War روی پی‌سی شد؟

کوری بارلوگ در مصاحبه جدید از اینکه چطور سازندگان استودیوهای پلی استیشن به انتشار بازی انحصاری سونی God of War برای پی‌سی کمک کردند، می‌گوید.

تغییر ناگهانی سونی برای عرضه بازی‌های انحصاری‌ خود بر روی رایانه‌های شخصی بسیاری را شگفت زده کرد. پیش از این، پلی استیشن به دقت از IP‌های خود محافظت می کرد و ارزش یک عنوان انحصاری قوی برای اکوسیستم کنسول را بالا می‌دانست. با این حال، مدتی است که دروازه‌ باز شده و سونی بازی‌های بزرگ خود همچون God of War را برای پی‌سی منتشر می‌کند. به گفته کوری بارلوگ کارگردان بازی از استودیو سازنده سانتا مونیکا، این تغییر رویه به لطف تلاش‌های بازی‌سازان و سازندگان استودیوهای پلی استیشن بوده است.

بارلوگ در گفتگوی اخیر خود با Game Informer در رابطه با اینکه چگونه توسعه‌دهندگان پلی استیشن، سونی را متقاعد کردند که بازی‌های انحصاری خود را برای رایانه شخصی منتشر کنند، توضیح داد. ظاهراً سونی به توصیه‌های سازندگان در استودیوهای مختلف خود تن نمی‌داد که بارلوگ آن را به انداختن برگه پیشنهادات در جعبه پیشنهادات تشبیه می‌کند. او گفت: «آنقدر برای جعبه پیشنهادات، برگه انداختیم که آخر سر مدیران سونی گفتند از شنیدن‌شان خسته شدیم. خیلی‌خب، این کار را انجام می‌دهیم.»

بارلوگ ادامه داد که به عنوان یک شرکت، پلی استیشن هنوز در حال کشف بهترین روش‌ برای عرضه بازی‌های خود بر روی رایانه‌های شخصی است. به نظر می‌رسد که هنوز هیچ استراتژی واحدی از جانب آن‌ها اتخاذ نشده که نشان می‌دهد چرا انحصاری‌های سونی برای پی‌سی دارای زمان‌بندی و رویکرد عرضه متفاوتی هستند. با این حال باید پورت‌های پی‌سی را به عنوان یک نکته بسیار مثبت دانست، زیرا اغلب آن‌ها با پیشرفت‌های فنی از جمله پشتیبانی از مانیتورهای فوق عریض (Ultrawide) همراه هستند.

برای کسانی که به دنبال عرضه بازی‌های بزرگ بعدی پلی استیشن برای پی‌سی هستند، بارلوگ جواب قاطعی ندارد. زمانی که از بارلوگ پرسیده شد که آیا God of War: Ragnarok سریعتر از God of War به رایانه‌های شخصی خواهد آمد یا خیر، بارلوگ به سادگی گفت که هنوز مطمئن نیست و در نهایت چنین تصمیمی بر عهده سونی است. بارلوگ همچنین اظهار داشت که در ابتدا همه چیز به این بستگی دارد که Ragnarok عرضه موفقی در کنسول‌های پلی استیشن داشته باشد که در نهایت می‌تواند بر چنین تصمیمی تاثیر بگذارد.

تفاوت‌ها و جزئیات ظریف دیگری نیز در نسخه رایانه‌های شخصی خدای جنگ وجود دارد که بارلوگ و مدیر ارشد تولید فنی ساخت، مت دیوالد در طول مصاحبه به آن‌ها اشاره کردند. برای مثال، یکی از جنبه‌های خنده‌دار پورت رایانه شخصی این است که بازیکنان می‌توانند از دسته ایکس باکس برای بازی کردن استفاده کنند که استودیو از آن پشتیبانی می‌کند. دیوالد اظهار داشت که تیم ساخت حتی علامت‌های دکمه ایکس باکس را هم قرار دادند تا بازیکنان گیج نشوند. این بازی حتی از دسته‌های سوئیچ نیز پشتیبانی می‌کند.

مطلب پیشنهادی:چگونه ویژگی صدای سه بعدی پلی استیشن 5 را فعال کنیم؟عرضه تجربه‌ای واقع گرایانه و سه بعدی به کمک صدا
چگونه ویژگی صدای سه بعدی پلی استیشن 5 را فعال کنیم؟


Top 10:شماره تلفن های عجیبی که تو بازی ها پیدا کردیم

تماشا از کانال یوتیوب


(1) پورت پیسی God of War توسط یک استودیو خارجی توسعه داده
26102021 سونی تایید کرد که پورت پیسی بازی God of War توسط استودیو کانادایی Jetpack Interactive توسعه داده میشود. این شرکت قبلا در توسعه نسخه پیسی بازی Dark Souls حضور داشته است. سونی در بیانیه خود اعلام کرد که هرچند توسعه دهنده اصلی God of War یعنی استودیو سنتا مونیکا روی توسعه این بازی نظارت خواهد داشت اما توسعه Jetpack Interactive انجام میشود.


(2) تمام بازیهای پلی استیشن 3 حالا روی پیسی اجرا میشوند - فارس 98
24102021 هماکنون بیش از 2000 بازی حدود 63.5 از کل بازیها قابل بازی هستند و تقریبا بدون مشکل اجرا میشوند. این خبر در حالی منتشر شد که سونی هم انتشار بازی God of War برای پیسی را تایید کرد. در یکی دو سال گذشته شاهد تغییر نگرش پیسی به بازار پیسی و انتشار برخی از بازیهای انحصاری پلی


(3) سونی برند PlayStation PC را تشکیل میدهد - گیم نیوز
01112021 حتی سونی هنوز PlayStation Mobile را از بخش ناشر بازی God of War با برند جدید عوض نکرده، ولی همین تشکیل برند جدید میتواند نشاندهندهی توجه بیشتر سونی به پلتفرم PC باشد. در گیمنیوز بخوانید بازی God of War رسما برای PC تایید شد، بهمراه قیمت و مشخصات بازی.


(4) بازی آنلاین God of War 3 به زودی برای کنسول پلی استیشن 4
بدون شک، سری بازیهای بسیار محبوب خدایجنگ God of War، یکی از موفقترین عناوین منتشر شده روی کنسولهای پلیاستیشن2 و 3 شرکت سونی بوده است. به تازگی بخش تفریحات و سرگرمیهای سونی Sony Computer Entertaiment و استودیو سازندهی


(5) تمام بازیهای پلی استیشن 3 حالا روی پیسی اجرا میشوند - سی فارس
24102021 شبیهساز معروف پلی استیشن 3 یعنی RPCS3 به یک دستاورد بزرگ رسید هماکنون، تمام بازیهایی که برای کنسول نسل هفتم سونی منتشر شدهاند روی این امولیتور اجرا میشوند. توسعهدهندگان RPCS3 اعلام کردند که پس از ده سال از شروع


(6) سیستم مورد نیاز بازی God of War اعلام شد- گیمفا
08122021 بخش سرگرمیهای تعاملی سونی SIE در کنار تریلری با تمرکز روی ویژگیهای گرافیکی نسخه PC بازی God of War، فهرست سیستم مورد نیاز این عنوان را به اشتراک گذاشت. در ماه اکتبر گذشته سونی اعلام کرد که بازی God of War 2018 در تاریخ 24 دی ماه 14 ژانویه برای رایانههای شخصی عرضه خواهد شد. حالا پس


(7) حل مشکل کامل نبودن تصویر در God of War
23042018 از جمله آنها میتوان به فولاسکرین و کامل نبودن تصویر اشاره کرد که باعث شد تا نوارهای سیاهی در چهار گوشه تصویر به وجود بیاید. خوشبختانه راهحل این موضوع بسیار ساده و راحت است و کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید به بخش Setting در کنسول PS4 بروید. روی گزینه Sound and Screen کلیک کنید.


(8) بازی انحصاری Sackboy A Big Adventure احتمالا به پیسی میآید
30102021 به عنوان مثال یوبیسافت به دنبال حذف بازیهایش از لیست لو رفته انویدیا بود و سونی نیز پورت پیسی God of War را به تازگی تایید کرده است. پورت پیسی بازی God of War توسط استودیو کانادایی Jetpack Interactive توسعه داده میشود و استودیو سانتامونیکا تنها روی این روند نظارت خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا