عمومی

با پردرآمدترین مدیران عامل صنعت ویدئو گیم در سال 2020 آشنا شوید

با پردرآمدترین مدیران عامل صنعت ویدئو گیم در سال 2020 آشنا شوید

صنعت ویدئو گیم روز به روز رشد می‌کند و اکنون گزارش جدیدی منتشر شده که پردرآمدترین مدیران عامل‌ کمپانی‌های بزرگ در سال 2020 را مشخص می‌کند.

سایت Games One با انتشار گزارشی از فهرست 40 شرکت مختلف و بسته‌های پاداشی آن‌ها برای مدیران عامل‌های خود در سال 2020 رونمایی کرده است. در این میان دو کمپانی Digital Bros و سی دی پراجکت رد دو مدیرعامل دارند که یعنی این لیست شامل 42 فرد می‌شود. 27 نفر از لیست 42 تایی، بیشتر از 1 میلیون دلار دستمزد دریافت کرده‌اند. بنابر گزارش سایت VGC، دستمزد مدیرعامل‌ها ترکیبی از حقوق، پاداش، سهام و مزایا بوده و توسط هیئت مدیره مشخص شده و با رای سهامداران تصویب می‌شود.

مطلب پیشنهادی:اولین نگاه به بازی ایرانی داستان بیستون – بهای گزاف عاشقیبیا تا از عاشقی برایت بگویم
اولین نگاه به بازی ایرانی داستان بیستون – بهای گزاف عاشقی

البته باید به این نکته اشاره کنیم که لیست منتشر شده شامل تمامی کمپانی‌ها نیست و بدون شک نام یک سری اسامی در آن دیده نمی‌شود. با این وجود مدیرعامل Playtika، ناشر اسرائیلی بازی‌های موبایلی، در صدر قرار گرفته است. رابرت آنتوکل (Robert Antokol) در سال 2020 بیشتر از 372 میلیون دلار دستمزد دریافت کرده بود. پایین‌تر از او بابی کوتیک (Bobby Kotick)، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، قرار دارد که 154.6 میلیون دلار دستمزد دریافت کرده بود.

ویدئو گیم

پردرآمدترین مدیرعامل‌های صنعت ویدئو گیم در سال 2020:

  • رابرت آنتوکل (پلی‌تیکا)، 372 میلیون دلار
  • بابی کوتیک (اکتیویژن بلیزارد) – 154.6 میلیون دلار
  • اندرو پارادایس (اسکیلز) – 103.3 میلیون دلار
  • اندرو ویلسون (الکترونیک آرتز) – 34.7 میلیون دلار
  • فرانک گیبو (زینگا) – 32 میلیون دلار
  • جان ریکیتیلو (یونیتی) – 22 میلیون دلار
  • استرائوس زلنیک (تیک تو) – 18.1 میلیون دلار
  • تائک جین کیم (ان‌سی سافت) – 15.6 میلیون دلار
  • مین لیانگ تن (ریزر) – 10.4 میلیون دلار
  • دبی بستویک (تیم 17) – 10.2 میلیون دلار

در ادامه این لیست می‌توان نام افرادی مثل یوسوکه ماتسودا (Yosuke Matsuda)، مدیرعامل اسکوئر انیکس با 4.1 میلیون دلار، هاجیمه ساتومی (Hajimi Satomi)، مدیرعامل سگا با 2.9 میلیون دلار و شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa)، مدیرعامل نینتندو با 2.8 میلیون دلار دستمزد را دید. حتما سوال پیش می‌آید که چرا نام مدیرعامل سونی و مایکروسافت در این لیست دیده نمی‌شود؟ این لیست روی شرکت‌هایی تمرکز داشت که تنها در صنعت ویدئو گیم فعالیت دارند ولی این دو شرکت در صنایع دیگر نیز فعال هستند.

مطلب پیشنهادی:درس‌های مهم صنعت بازی‌های ویدیویی برای سینماچگونه ایده‌های فومیتو اوئدا، جنوا چن و هیدئو کوجیما می‌تواند باعث ارتقای تجربه سینمایی شود
درس‌های مهم صنعت بازی‌های ویدیویی برای سینما


خنده‌دارترین لحظات سیزن اول لتس‌پلی ماینکرفت #1

تماشای ویدیو از یوتوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا