عمومی

چگونه فیلم The Suicide Squad سریال Peacemaker را پایهریزی میکند

خطر اسپویل

مطلب پیش‌رویِ شما داستان فیلم The Suicide Squad و اتفاقاتی که برای جوخه انتحاری و شخصیت صلح‌طلب در آن افتاده است را لو می‌دهد. اگر دوست ندارید این داستان و اتفاقات برایتان لو برود، از خواندن مقاله صرف نظر کنید.
– نقد فیلم The Suicide Squad را نیز می‌توانید از مطالعه کنید.

پیس‌میکر… عجب جُکی.

این کلمات آخرین حرف‌های ریک فلگ (Rick Flag) بودند پس از این که پیس‌میکر (Peacemaker) یا همان صلح‌طلب قلبش را شکاف. این لحظه، که در آخرین پرده فیلم The Suicide Squad جیمز گان اتفاق افتاد، نقطه عطفی برای پیس‌میکرِ جان سینا بود. در حالی که متحدان او در تسک فورس ایکس (Task Force X) قهرمان بودن را انتخاب کردند، کریستوفر اسمیت (Christopher Smith) به وفاداری کورکورانه روی آورد.

اگر فیلم را تماشا کرده باشید، می‌دانید که پس از این چه شد. بلاداسپورت (Bloodsport) به پیس‌میکر شلیک و او را به شدت مجروح کرد. البته، بیش از یک گلوله به گلو برای توقف جان سینا لازم است. در سکانس پس از تیتراژ نیز مشخص شد که صلح‌طلب زنده مانده و آماندا والر (Amanda Waller) نیز نقشه‌های ویژه‌ای برای او دارد.

خبر خوب این است که جیمز گان و جان سینا دوباره با یکدیگر همکاری می‌کنند تا ماجرای پیس‌میکر را در قالب یک سریال از HBO Max ادامه دهند. سریال Peacemaker چگونه این داستان را ادامه می‌دهد و چه انتظاری می‌توان از آن داشت؟ گان و سینا خیلی چیزها را مخفی نگه می‌دارند. اما اگر کنجکاو باشیم که Peacemaker چه چیزی ارائه می‌دهد، بخشی از آن را می‌توان با کند و کاو در The Suicide Squad متوجه شد.

پیس‌میکر پیش از شروع مأموریت جوخه انتحاری

وقتی آماندا والر اسمیت را به بلاداسپورت معرفی می‌کند، می‌گوید: «تو دستاش، هر چیزی یه سلاح مرگباره. پدرش یه سرباز بود که از لحظه متولد شدن به پسرش آموزش داده تا چطوری بکشه.»

این دیالوگ کلی پرسش ایجاد می‌کند. چطور آدمی پسر خودش را به عنوان یک سلاح بزرگ می‌کند؟ پیس‌میکر چه رابطه‌ای با پدرش دارد؟ می‌دانیم که رابرت پاتریک نقش پدر صلح‌طلب را بازی می‌کند که یعنی این فرصت وجود دارد تا دینامیک پدر و پسری آن‌ها را تماشا کنیم. در کمیک‌ها، پدر پیس‌میکر یک نازی بی‌آبرو شده بود. باید دید در لایو اکشن چه پدری گیر صلح‌طلب می‌آید.

پیس‌میکر تنها عضو تسک فورس ایکس بود که جان سالم به در برد اما هیچگاه از والر نافرمانی نکرد. بلاداسپورت و دیگران به دستورات والر توجهی نکردند و به استارو (Starro) حمله کردند؛ چرا که می‌دانستند محافظت از بی‌گناهان از هر مأموریتی مهم‌تر است. صلح‌طلب به هر قیمتی دستورات را دنبال می‌کند. حتی اگر به معنای عبور از خطوط اخلاقی باشد. اگر بلاداسپورت به پیس‌میکر شلیک نکرده بود، بعید است که در طی حمله به استارو، او به گروه می‌پیوست.

این یعنی این که آماندا والر و صلح‌طلب یک چیز در اشتراک دارند. هر دوی آن‌ها مشکلی با شکاندن چند تخم‌مرغ برای املت درست کردن ندارد؛ البته در مورد آن‌ها تخم‌مرغ‌ها استعاره از جان انسان‌هاست. پیس‌میکر بدون هیچ پرسشی دستورات را دنبال می‌کند تا تبدیل به مأموری بی‌نقص برای کسی مثل والر شود.

همین ویژگی باعث می‌شود تا او در تضاد با امیلیا هارکورت (Emilia Harcourt) و جان اکونوموس (John Economos) باشد. همان مأمورهایی که با دستور والر مراقب اسمیت هستد و در سکانس پس از تیتراژ The Suicide Squad به او سر می‌زنند. هارکورت و اکونوموس نشان داده‌اند که اگر احساس کنند والر خطوط اخلاقی را رد می‌کند، از او سرپیچی خواهند کرد. به این ترتیب، کنترل کننده‌های پیس‌میکر اصول خود را دارند. همکاری این شخصیت‌ها با هم دینامیک جالبی را به وجود خواهد آورد.

فرصت زیادی برای صلح‌طلب وجود دارد تا به عنوان یک شخص، یاد بگیرد و رشد کند. اما چه چیزی دید او را نسبت به دنیا تغییر می‌دهد؟ یادتان باشد، این شخصیت آماده بود تا به رت‌کچر 2 (Ratcatcher 2)، در حالی که روی زمین افتاده بود و برای ترحم گریه می‌کرد، شلیک کند. در ذهن پیچیده‌اش، این کار تماماً به نام صلح بود. که باعث ترسناکی‌اش می‌شود.

به یاد بیاورید که او به دیگران چه گفته بود: «من صلح رو با تمام قلبم گرامی می‌دارم. اهمیتی نمیدم لازمه چندتا مرد، زن و بچه رو بکشم تا بهش برسم.» سریال Peacemaker این فرصت را دارد تا ایدئولوژی پیجیده اسمیت را کند و کاو کند و نشان دهد که چه چیزی می‌تواند دید او را به چالش بکشد.

پیس‌میکر در طی مأموریت جوخه انتحاری

موردی که واضح به نظر می‌رسد این است که هر چیزی که این کار را کند، باید خیلی خاص باشد. اگر یک موجود فضایی تلپاتیک غول‌آسا، صدها برده کنترل ذهنی شده، یک آزمایشگاه پر از آزمایشات روی بدن انسان‌ها و التماس شیرین‌ترین عضو جوخه خودکشی کافی نباشد، چه چیزی می‌تواند اصول پیس‌میکر را به چالش بکشد؟

خیلی نیاز به فکر نیست تا به این نتیجه برسیم که صلح تنها یک بهانه برای اسمیت است تا مسیر تاریکی که در آن قرار دارد را توجیه کند. اگر این طور باشد، پس ریک فلگ در آخرین لحظات زندکی‌اش متوجه آن شد. برای همین است که صلح‌طلب را یک جُک خطاب کرد. The Suicide Squad کریستوفر اسمیت را به عنوان یک مرد گمراه معرفی می‌کند که با ایدئولوژی متظاهرانه فعالیت می‌کند.

حالا یک فرصت عالی برای سریال Peacemaker به وجود آمده تا ماجرای مخصوص به او را دنبال کند.


به مطالعه ادامه دهید

  • چرا زندان جوخه انتحاری بل ریو نامیده می‌شود؟
  • معرفی ویجلنتی – همکار و در عین حال دشمن صلح طلب
  • کدام یک از اعضای جوخه انتحار در بازی مرکب برنده می‌شود؟
  • سریال Peacemaker به رابطه شخصیت اصلی و پدرش می‌پردازد
  • چگونه فیلم جوخه انتحار به جیمز گان کمک کرد تا به کارگردان بهتری تبدیل شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یک =

دکمه بازگشت به بالا