عمومی

فورتنایت یک بار دیگر به iOS برمیگردد

فورتنایت یک بار دیگر به iOS برمی‌گردد

تقریبا یک سال و نیم پس از حذف فورتنایت از اپ استور توسط اپل، اکنون این بازی بتل رویال محبوب به روش دیگری در حال بازگشت به سیستم عامل iOS است.

انویدیا اعلام کرد که از هفته آینده فورتنایت به صورت آزمایشی در سرویس Geforce Now خود در دسترس خواهد بود که با این وجود کاربران iOS می‌توانند از طریق مرورگر وب Safari به آن دسترسی داشته باشند. این نسخه آزمایشی همچنین از طریق اپلیکیشن Geforce Now که در گوگل پلی موجود است، در دسترس کاربران اندروید نیز قرار خواهد گرفت.

با این حال، نکته اصلی این خبر انتشار مجدد آن برای گوشی‌های آیفون است. در حالی که فورتنایت به دلیل مشکلات سال گذشته اپیک با گوگل و اپل از گوگل پلی نیز حذف شده بود، اما همچنان کاربران می‌توانستند نسخه اندروید آن را از اپیک دانلود و نصب کنند.

فورتنایت

Fortnite در آگوست سال 2020 از اپ استور حذف شد، زیرا اپیک گیمز گزینه جدیدی را فروشگاه درون بازی خود اضافه کرد که با بازیکنان اجازه می‌داد با دور زدن سیستم پرداخت درون برنامه‌ای اپل ارز درون بازی را مستقیما از اپیک خریداری کنند. در واقع اپیک با این امر کارمزد 30 درصدی خریدهای اپ استور را از بین برد که نقض شرایط اپل محسوب می‌شود.

پس از یک محاکمه و بررسی‌های طولانی، قاضی پرونده تصمیم گرفت که اپل نمی‌تواند توسعه دهندگان را از ارائه سیستم‌های پرداخت درون برنامه‌ای خود منع کند. با این حال طبق گفته «تیم سوئینی» مدیرعامل اپیک گیمز، فورتنایت همچنان در اپ استور اپل حضور ندارد و این امر ممکن است تا پنج سال آینده نیز ادامه داشته باشد.

با این وجود اکنون با کمک انویدیا کاربران iOS می‌توانند بار دیگر به این بازی بتل رویال محبوب دسترسی داشته باشند و باید دید اپل و «تیم کوک» به این موضوع چه واکنشی نشان خواهند داد.


لتس‌پلی فورتنایت: با ماشین افتادیم به جون هم

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا