عمومی

سونی با پتنت خود قصد اجرای بازیهای قدیمی روی پلی استیشن 5 را دارد

سونی با پتنت جدید خود قصد اجرای بازی‌های قدیمی روی پلی استیشن 5 را دارد؟

پتنت جدیدی که توسط سونی و «مارک سرنی» یکی از طراحان اصلی پلی استیشن 5 ثبت شده، نشان می‌دهد که کنسول سونی پیشرفت‌هایی در زمینه Backward compatibility یا همان سازگاری عقبرو خواهد داشت و ممکن است در آینده بازی‌های قدیمی روی کنسول جدید سونی نیز اجرا شوند.

پتنت جدید که سال گذشته ثبت شده اما در این ماه به مرحله تایید رسیده است، به طور خاص به قابلیت سازگاری عقبرو اشاره دارد، که به سخت افزار کنسول‌های نسل فعلی اجازه می‌دهد تا نسخه‌های قدیمی‌تر را برای اجرای بازی‌های شبیه‌سازی کند. پردازش سرعت کلاک کنسول جدید اغلب باعث می‌شود تا بازی‌هایی که برای سخت‌افزار قدیمی طراحی شده‌اند، اجرا نشوند، با این وجود امکان تغییر پویا این مورد می‌تواند یک ویژگی مفید باشد.

مطلب پیشنهادی:ویجی‌لاگ: پلی استیشن 4 ارزون میشه؟ الان بخریم؟وقت یه انتخاب درسته!
ویجی‌لاگ: پلی استیشن 4 ارزون میشه؟ الان بخریم؟
پلی استیشن

هم اکنون با کنسول پلی استیشن 5 می‌توان بازی‌های نسل هشتم را نیز اجرا کرد و با توجه به زبان مورد استفاده در پتنت، هنوز مشخص نیست که فناوری جدید سونی به همین نسخه اشاره دارد یا چیز کاملا جدیدی را به کاربران ارائه می‌کند. هر چند سونی و سرنی در گذشته و سال 2017 نیز پتنت‌های مشابهی را ثبت کرده‌اند، با این حال در این مورد برای اولین بار به فرکانس‌های جایگزین اشاره شده است.

ویژگی سازگاری عقبرو یکی از ویژگی‌های اصلی کنسول‌های فعلی محسوب می‌شود که مایکروسافت در آن از سونی پیشی گرفته است. هم اکنون کنسول‌های جدید ایکس باکس با وجود این قابلیت حتی می‌توانند بازی‌های اولین کنسول را نیز اجرا کنند، اما کنسول نسل نهم سونی فقط می‌تواند از بازی‌های پلی استیشن 4 پشتیبانی کند.

مطلب پیشنهادی:ویجی‌لاگ: چرا کنسول و سخت افزار گرون شد؟
ویجی‌لاگ: چرا کنسول و سخت افزار گرون شد؟

با این وجود اکنون می‌توان امیدوار بود تا سونی با این پتنت پشتیبانی از بازی‌های قدیمی مانند پلی استیشن 3 را نیز در دسترس کنسول جدید خود قرار دهد.

در نهایت باید اشاره کرد که تمام موارد موجود در این گزارش بر اساس یک پتنت ارائه شده‌اند و این دسته از فناوری‌ها همیشه قرار نیست به محصول یا خدمات نهایی تبدیل شوند. بنابراین باید منتظر اخبار و اطلاعات تکمیلی بیشتری باشیم.


خنده‌دارترین لحظات سیزن اول لتس‌پلی ماینکرفت #1

تماشای ویدیو از یوتوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − نه =

دکمه بازگشت به بالا