عمومی

تیم بهترین بازیهایی که تو بیکاری سراغشون میریم

حتما برای شما هم پیش اومده که ذهنتون نیاز به یکم فراغت داشته باشه و آخر وقت، بین درس یا حتی به عنوان اولین انتخابتون، همیشه سراغ یه بازی میرید و در واقع خونه‌ی امنتون برای چنین مواقعیه. توی جدیدترین قسمت از مطالب تیم ، سراغ تک تک بچه‌ها رفتیم و ازشون پرسیدیم که توی بیکاری سراغ چه بازی‌ای میرن.

در حال حاضر Forza Horizon 5 این نقش رو توی زندگیم داره. هورایزن 5 بازی‌ای بود که تو سال 2021 بیشترین زمان رو پاش سپری کردم و هنوز هم که هنوزه نه تنها تمام محتویات پایه‌اش رو به اتمام نرسوندم، بلکه با چالش‌های هفتگی‌اش هر بار که پای بازی می‌رم با یه چیز جدید مواجه می‌شم. کنار همه اینا، هورایزن 5 علاقه کودکی من به ماشین رو دوباره احیا کرده، و الان هر وقت که بیکار می‌شم یه سر می‌رم پای بازی، یه ماشین رندوم انتخاب می‌کنم، و شروع می‌کنم به آپگرید کردن و تیون کردنش. بعضی وقت‌ها این کار برام عین تراپی می‌مونه!

خیلی‌ها از من می‌پرسن بهترین بازی موبایلی چیه؟ من برای این عنوان فقط یک کاندید دارم و اون هم چیزی نیست جز کلش رویال! نمی‌دونم چند ساله دارم کلش رویال رو بازی می‌کنم، فقط می‌دونم هروقت حوصلم سر میره و نمی‌خوام زمان زیادی برای نشستن پای بازی‌های ویدیویی صرف کنم گوشیم رو برمی‌دارم و میرم سراغ کلش رویال. بازی کوتاهه، جذابه، فکریه و انقدر محتوای مختلف و متنوع بهش اضافه میشه که تا الان برای من خسته‌کننده نشده. بنظرم کلش رویال جزو اون دسته از بازی‌هایی محسوب میشه که باید روی گوشیتون داشته باشید برای روز مبادا. بهرحال زیاد پیش میاد یک جایی منتظر چیزی بمونید و نیاز به سرگرمی داشته باشید.

از وقتی مولتی پلیر هیلو اینفینیت اومد، اوقات کوتاه و خالی وسط کار و زندگی رو به مسابقات آنلاین اختصاص میدم. هر مسابقه هیلو کمتر از 15 دقیقه طول می‌کشه و خیلی هم سریع میشه وارد بازی‌ها شد. برخلاف خیلی از بازی‌های آنلاین دیگه، چند دقیقه پشت سرور نگهت نمی‌داره و سریع میری تو بازی. جذابیتش به اینه که بازی سرعت بالایی داره و من هم تونستم باهاش ارتباط خوبی بگیرم. گرچه می‌دونم جای کار زیاد داره. یه دورانی اورواچ برام چنین حکمی رو داشت ولی بعد از رها شدن بازی و ترک بازیکن‌ها، الان اون حس خوب و کپسول تفریح و انرژیم شده هیلو اینفینیت. ولی برام سواله که چرا خیلیاتون دوستش ندارید. چرا؟

من وقتی بیکار می‌شم بیشتر سراغ بازی‌های استراتژی و مدیریتی میرم. اگه بخوام از Civilization V و Binding of Issac فاکتور بگیرم، بازی‌ای که ساعت‌های توی بیکاری سراغش رفتم، Prison Architect بوده. شاید براتون عجیب باشه که طراحی یه زندان در قالب یه بازی چه شکلیه، اما پریزن آرکیتکت دقیقا ساخته شده تا جوابی برای همین سوال باشه. در واقع شما توی این بازی می‌تونید از منابع و چیزایی که بازی بهتون میده استفاده کنید تا زندان بسازید، زندانی‌های جدید قبول کنید و البته همه چیز رو به مرور زمان پیشرفته‌تر کنید. ترکیب المان‌های مهم چند تا ژانر مختلف و ساخت یه بازی مینیمال که کلی ریزه‌کاری داره، باعث شده که بخوام Prison Architect رو به خیلی‌ها پیشنهاد کنم.

شما چی؟

شما هم بگید که توی اوقات بیکاری سراغ چه بازی‌ای میرید و چرا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا