عمومی

معرفی بهترین بازی فکری مخصوص بزرگسالان و خرید آنلاین

معرفی بهترین بازی فکری مخصوص بزرگسالان خرید آنلاین

سلب مسئولیت: صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر به دنبال بهترین سرگرمی برای دورهمی‌ها و جمع‌های صمیمانه خود هستید پس نیاز دارید تا جهت خرید بازی فکری نگاهی به لیست بهترین بازی فکری مخصوص بزرگسالان بیندازید. چنانچه به‌تازگی وارد جمعی شدید و می‌خواهید در اصطلاح یخ آن جمع را بشکنید، بازی گروهی بهترین گزینه برای انجام این کار است. ممکن است با جمع‌هایی مواجه شوید که برای چندمین بار متوالی شکل‌گرفته‌اند اما آن میزان که انتظار می‌رود صمیمی و گرم نشده‌اند، برای این منظور هم کافی است یک بازی گروهی میان میهمانان خود ترتیب دهید.

با وجود تمامی این تفاسیر و ویژگی‌های مثبتی که بازی‌های فکری دارند انتخاب بهترین بازی فکری که مناسب یک گروه و جمع با علایق و سلیقه‌های گوناگون باشد، کار آسانی نیست. در انتخاب نوع بازی باید به مواردی همچون تعداد بازیکنان، سن و علاقمندیشان توجه کنید. برای این منظور لیستی از بهترین بازی فکری مخصوص بزرگسالان برایتان انتخاب کردیم که همه‌پسند بوده و در هر جمعی توانسته‌اند برای خود طرفدارنی پروپاقرص دست‌وپا کنند.

1- بازی فکری شب مافیا

کمتر کسی است که علاقه‌مند به بازی فکری و گروهی باشد اما حداقل یکدست مافیا بازی نکرده باشد. بازی فکری شب مافیا با الهام از بازی کلاسیک مافیا یا گرگینه طراحی شده و با ایجاد تغییراتی تلاش داشته تا تعامل میان بازیکنان را ارتقا بخشیده و از روند یکنواخت بازی سابق بکاهد، که به تبع این تغییرات باید انتظار بازی پیچیده‌تر و طولانی‌تری داشته باشید.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این بازی فکری آن است که هر فرد دارای نقشی منحصر به فرد می‌باشد و از چرخه معیوبی که گاها در بازی مافیای سابق اتفاق می‌افتاد و یک نفر برای چندمین دوره متوالی شهروند می‌شد خبری نیست. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب توجه این بازی آن است که قابلیت بازیکنان تنها محدود به شب نبوده و بلکه در طی روز هم هر آن باید انتظار اتفاقی خاص و ویژه را داشته باشید. نحوه رای‌گیری در این هم مهیج‌تر گردیده و با اضافه شدن چند کارت جدید حال و هوای آن جالب‌تر شده است.

2- بازی فکری سی جی ای مدل Codenames

این بازی با تقسیم بازیکنان به 2 تیم قرمز و آبی آغاز می‌شود و هر تیم توسط یک سر گروه هدایت می‌گردد و دیگر بازیکنان بر سر میز روبروی رقبای خود قرار می‌گیرند. برای آغاز بازی Codenames باید یک سری کارت در وسط میز چیده شود که این کارت‌ها بیانگر جاسوسانی است که باید از موقعیتشان فرار کنند. بر روی هر کارت یک تصویر نقش بسته که می‌توان کلمات زیادی در توصیف آن گفت.

در سمتی که سرگروه‌های قرار دارند یک کارت به صورت ایستاده قرار گرفته که تنها برای آنها قابل رویت است و نشانگر موقعیت کارت‌های جاسوس در هر تیم، بازیکنان خنثی و قاتل است. هر سرتیم حق دارد تنها با بیان یک کلمه رمزی یا عددی مشخصی به هم تیمی‌های خود کمک کند تا موقعیت جاسوسان را شناسایی کنند.

در عوض این کمک بازیکنان تیم مقابل می‌توانند کارت جاسوس را شناسایی و سعی در فرار دادن او داشته باشند. چنانچه کارت انتخابی صحیح باشد بازی در دست آن تیم ادامه پیدا می‌کند و درصورت اشتباه بودن حدس بازیکنان به تیم رقیب سپرده می‌شود و این روال تا پایان بازی ادامه دارد. در نهایت برنده این بازی تیمی خواهد بود که توانسته تمامی جاسوسان را شناسایی نماید و البته اگر تیمی به اشتباه کارت قاتل را انتخاب نماید فورا بازی را خواهد باخت.

3- بازی فکری بازی تا مدل پانتومیم

بازی پانتومیم یکی از قدیمی‌ترین و خنده‌دارترین بازی‌هایی است که اغلب ما به شکل نوستالژیک در جمع‌های دوستانه و خانوادگی خود آنرا تجربه کرده‌ایم. قشنگی این بازی به فرمت اجرای نقش و نمایش بی‌کلام آن برای رساندن مقصود به دیگر بازیکنان هم تیم باز‌می‌گردد.

اجرای بازی به این صورت است که نقش‌های محوله به افراد بر روی یک کارت نوشته شده و بر روی هد بند مخصوصی قرار می‌گیرد و بازیکن مقابل باید حدس بزند که مقصود اجراکننده پانتومیم چیست. برای اینکه بتوانید در یابید چه کسی باید پانتومیم را اجرا کند تاس ریزی می‌شود و فردی که بتواند درست حدس بزند امتیاز کسب کرده و در آخر دارنده بیشترین امتیاز برنده بازی خواهد بود.

4- بازی فکری گرگ و میش

اگر از طرفداران بازی خاطره‌انگیز مافیا هستید مطمنا از گرگ و میش هم خوشتان می‌آید، زیرا این بازی در واقع برگرفته از مافیای کلاسیک می‌باشد. بازی با ورود شما به روستایی گرگ زده آغاز می‌شود و شما باید بی‌آنکه از نقش سایر بازیکنان اطلاعی داشته باشید در جهت منافع گروه خود پیش رفته و برای پیروی آنها تلاش کنید. در این روستای مخوف 2 گروه بزرگ، 1 گروه کوچک و 2 نقش مستقل حضور دارند.

مردم روستا و گرگ‌ها ایفاگر نقش گروه اصلی هستند و فرقه هم گروهک فرعی بازی به حساب می‌آید و 2 فرد مستقل دیگر که پیشتر از آنها گفتیم یک نفر منافق و قاتل زنجیره‌ای هستند. مردم روستا باید با اتحاد خود برای از بین بردن گرگ‌ها تلاش کنند و گرگ‌ها باید عکس آن عمل کرده و با تلاش برای تفرقه افکنی درصدد از بین بردن مردم روستا برآیند. در این میان رئیس فرقه برای از تقویت و گسترش گروه خود تلاش می‌کند و منافق هم همانگونه که از نام آن پیداست در راه گمراه کردن دیگران بوده در این راه می‌خواهد خود را اعدام کند. تنها نقش باقیمانده قاتل زنجیره‌ای است که هیچ فکری جز قتل عام مردم روستا و فرقه ندارد.

5- بازی رومیزی Risk

اگر به بازی‌های استراتژیک علاقمندید بازی رومیزی ریسک می‌تواند جمع‌های 2 تا 6 نفره شما را با خود مشغول سازد. در این بازی باید تمام فکر و ذکرتان را به فتح جهان معطوف سازید و برای رسیدن به این هدف باید از مهارت و شانستان استفاده کرده و دیگر بازیکنان را شکست دهید. بازی در زمینی با 42 ناحیه مختلف و 6 قاره اصلی انجام می‌شود و هر فرد باید از نقطه‌ای که بازی را شروع کرده به فکر گسترش حکمرانی خود باشد.

قوانین و سیستم‌های ریسک همگی با حساب و کتاب نوشته شده‌اند و در هر لحظه باید حواستان به دیگر همسایگانتان باشد تا مبادا با شبیخون آنها غافلگیر شوید. واضح است که برنده این بازی فردی است که توانسته بیشترین قلمرو را از آن خود کند یا آنکه جهان را به صورت کامل فتح نماید.

این بازی به عنوان یک سرگرمی خانوادگی و جنگی توانسته امتیاز بسیار خوبی از کاربران دریافت کند.اگر علاقمند به نوع فکری‌تر و کمتر وابسته به شانس بازی‌‌های گروهی هستید نگاهی به ادامه لیست معرفی بهترین بازی فکری مخصوص بزرگسالان بی‌اندازید.

6- بازی فکری مدل اسپلندور

بازی فکری اسپلندور به نحوی استراتژیک و بسیار جذاب طراحی گردیده که در آن شما باید به جمع‌آوری توکن‌های مختلف پرداخته و پس از آن با خرید کارت و ارتقا آنها به بازی ادامه دهید. در حقیقت شما در این بازی باید ایفاگر نقش بازرگانان ثروتمند دوران رنسانس باشید و بتوانید با استراتژی و تدبیر خودتان منابع اولیه‌ای که در اختیارتان قرار داده شده را به معادن ارزشمندی مبدل سازید.

البته بازی به همینجا ختم نمی‌شود بلکه شما نیاز به سیستم‌های حمل و نقل نیز خواهید داشت و باید با هنر صنعتگران و هنرمندان سنگ‌های اکتشافی را به جواهراتی گرانبها مبدل سازید. شما می‌توانید با حضور 4 بازیکن و در کمتر از 1 ساعت این بازی را انجام دهید و برای برنده شدن تلاش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + یک =

دکمه بازگشت به بالا