عمومی

از قوانین داخل هواپیما چه میدانید

از قوانین داخل هواپیما چه میدانید؟

سلب مسئولیت: صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

امروزه مسافران ترجیح می دهند با خرید بلیط هواپیما یک سفر هوایی را تجربه کنند. برای لذت بردن از سفر خود بهتر است قبل از سوار شدن با قوانین داخل هواپیما آشنا شوید تا پرواز دلچسبی را داشته باشید. یکی از راههایی که می توانید با قوانین پرواز آشنا شوید، توضیحاتی است که در هنگام رزرو بلیط هواپیما بر روی بلیط درج شده است.

توجه داشته باشید که هر یک از ایرلاین ها از نظر ارائه امکانات و قوانین حمل بار و … با یکدیگر متفاوت هستند. قوانین داخل هواپیما یا مرتبط با داخل کابین هستند یا خارج از کابین که بهتر است قبل از سوار شدن هواپیما با آنها آشنا شوید. اگر قصد سفر هوایی دارید تا پایان مطلب با ما همراه شوید تا با قوانین داخل هواپیما که همه مسافران ملزم به رعایت آن هستند، بیشتر آشنا شوید.

کم بودن نور کابین هواپیما

یکی از استانداردهای ایمنی در هنگام برخاستن هواپیما، کم کردن نور کابین می باشد. این امر باعث می شود تا چشم مسافران در مواقع تخلیه اضطراری خیلی سریع تر با نور محیط تطبیق پیدا کند. نورهای داخل کابین شبیه به نور هنگام غروب یا صبح خیلی زود طراحی شده اند که اگر نور داخل کابین به طور ناگهانی خاموش شود، خیلی سریع چشم با آن انطباق پیدا کند و این مساله می تواند در نجات جان مسافران در هنگام تخلیه اضطراری بسیار کمک کننده باشد.

قرار دادن موبایل در حالت پرواز

یکی از قوانین داخل هواپیما، خاموش بودن موبایل و دستگاه های الکترونیکی است! پس از صعود هواپیما، باید دستگاه های الکترونیکی در حالت پرواز قرار داده شوند. با این کار از ایجاد اختلال در سیستم ناوبری پیشگیری می شود. با این که تا به حال اثبات نشده که سیگنال های موبایل موجب اختلال سیستم پروازی می شود، اما رعایت این قانون اجباری است.

فقط افراد سالم در بخش خروج اضطراری می نشینند!

افرادی که با خرید بلیط هواپیما تجربه سفرهای هوایی را دارند، به خوبی می دانند که در بخش خروج اضطراری هواپیما باید افراد سالم بنشینند! این قانون به این دلیل است که در صورت بروز مشکل مسافران بتوانند سریعتر خود را نجات دهند.

از همین رو فقط افراد بزرگسال سالم می توانند در کنار در خروج اضطراری هواپیما بنشینند. والدین کودکان، افراد زیر 15 سال و افراد دارای معلولیت نمی توانند در این قسمت از هواپیما بنشینند. این افراد باید قبل از شروع پرواز کارت ایمنی مربوط به خروج اضطراری را مطالعه کنند تا در هنگام فرود اضطراری به خدمه کمک کنند.

قانون حمل مایعات

یکی از قوانین داخل هواپیما، قانون حمل مایعات است که امکان حمل مایعات را به داخل کابین هواپیما ممنوع کرده است. جالب است بدانید که اگر مایعات شما رد حالت یخ زده و منجمد باشد، می توانید آن را به داخل کابین حمل کنید.

موقعیت صندلی ها

حواستان باشد که قبل از صعود و فرود هواپیما، صندلی های خود را در موقعیت درست قرار داده و اگر صندلی را روی حالت خوابیده تنظیم کرده اید، دوباره به حالت اولیه برگردانید. این قانون برای شرایط اضطراری و خروج سریع مسافران بسیار اهمیت دارد. طبق استاندارد های جهانی مسافر باید در کمتر از 90 ثانیه خود را به در خروج اضطراری برساند. بنابراین در زمان سفر با هواپیما بهتر است به این قوانین احترام گذاشته و آنها را رعایت کنید.

اگر موفق به رزرو بلیط هواپیما شده باشید، برخی از مهمترین قوانین ایرلاین را در قسمت جزییات بیشتر مطالعه خواهید کرد. یکی از این قوانین، درباره مقدار مجاز حمل بار است.

قانون حمل بار هواپیما

ایرلاین های مختلف قانون مخصوص خود را برای حمل بار دارند که این قوانین در قسمت جزییات و اطلاعات بیشتر روی مشخصات بلیط درج شده است.

تیک بان به عنوان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما این امکان را به شما می دهد که در هنگام خرید بلیط هواپیما با قوانین حمل بار و جزییات آن آشنا شوید. توجه داشته باشید که اگر حجم بار قابل حمل شما به داخل هواپیما از حد تعیین شده بیشتر باشد، باید جریمه باز اضافی را پرداخت کنید. بنابراین سعی کنید بر قیمت بلیط هواپیما مبلغی اضافه نکنید!

قانون حمل حیوان خانگی با هواپیما

اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به داخل کابین هواپیما ببرید، سخت در اشتباهید! هیچ حیوان زنده ای را نمی توان به داخل هواپیما حمل کرد. فقط با رعایت شروط خاصی می توان آنها را در انبار بار هواپیما جای داد. داشتن کارت واکسیناسیون، کارت بهداشت و مدارک معتبر و پرداخت هزینه بار برای حمل حیوان خانگی الزامی است.

حمل کالای خطرناک در قوانین داخلی هواپیما

حمل هر گونه کالای خطرناک، به داخل هواپیما ممنوع است. این اقلام هر گونه وسیله و یا کالایی است که سلامت و ایمنی مسافران را به خطر بیندازد.

سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری حمل این کالاها را به داخل هواپیما ممنوع دانسته است: مواد رادیو اکتیو، مواد سمی، مواد منفجره و اشتعال زا، کبریت و فندک، باطری اسیدی، جیوه، آبلیمو و ترشی، مواد رنگ بر و پر اکسیدهای عالی، گاز بوتان، نفت و بنزین، بسته‌ های نایلونی، آهن آلات و کارت‌ های بسته بندی شده.

خرید بلیط هواپیما از بهترین سایت ها

برای هر نوع سفری مراجعه به سایت تیک بان انتخاب هوشمندانه ای است. شروع سفری باهوش که می تواند شما را در صرفه جویی هزینه های سفر و تجربه یک سفر دلنشین یاری کند!

سایت تیک بان با دارا بودن تمامی امکانات و خدمات جدیدی می تواند بهترین و منصفانه ترین قیمت ها را به شما پیشنهاد دهد. برای خرید بلیط ارزان هواپیما، بلیط چارتر و داشتن سفری اقتصادی به www.tikban.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − نه =

دکمه بازگشت به بالا