عمومی

معرفی 10 شخصیت مناسب برای بازیکنان تازهکار Mortal Kombat 11

یکی از سری‌هایی که در صنعت ویدیوگیم ریش سفید کرده، قطعا سری مورتال کامبت است. این سری در طول دوران حضور خود به گونه‌ای عمل کرده که به یک معیار یا بهتر است بگوییم، الگو در سبک مبارزه‌ای تبدیل شده است. Mortal Kombat 11 با عرضه طوفانی‌اش در سال 2019، بر همگان ثابت کرد که این بار قرار است ماجراجویی طولانی در کار باشد. ماجراجویی که در طول آن بزرگترین مبارزان هم دچار چالش می‌شوند. ساده بگویم، نقش شما در این ماجراجویی این است که از سرزمین Earthrealm (یکی از قلمروهای چندگانه است که بر اثر شکست خدای واحد توسط خدایان دیگر، به وجود آمد) محافظت کنید و در نبردی برای نجات همه موجودات با مخالفان قدرتمندی که مانع راه شما شده‌اند، مبارزه کنید.

یازدهمین نسخه سری محبوب مورتال کامبت کاری کرده است کارستان. سازندگان در جدیدترین نسخه با ارائه رزولوشن 4K، گرافیک پیشرفته و سیستم مبارزات هیجان‌انگیز، حجت را در عناوین مبارزه‌ای تمام کرده‌اند. یازدهمین دور مبارزات با حضور 37 شخصیت مبارز تشکیل شده است. تمام این شخصیت‌های مبارز از قابلیت و توانایی‌های منحصربفردی دارا هستند که باعث می‌شود مبارزات به یادماندنی به نمایش بگذارند. خلاصه کلام این که اگر می‌خواهید وارد دنیای Mortal Kombat شوید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، اصلا نگران نباشید. در این مقاله قرار است که به شما 10 کاراکتر مبارزی را معرفی کنیم که هم سرشان به تنشان می‌ارزد و هم برای شروع می‌توانند مناسب باشند. پس در ادامه با همراه باشید.

Rain


کاراکتر Rain اهل سرزمین Edenia و پسر آرگوس (یکی از خدایان) است. Rain یک شخصیت دورگه نیمه خدا و نیمه انسان است که در جهان خارج زندگی می‌‎کند. او برای غلبه کردن بر حریفان خود از سلاح مخصوص و طبیعی خود یعنی آب استفاده می‌کند. بازیکنان تازه‌کار برای شروع می‌توانند با حرکت Let’s Get Krazy به صورت دشمنان مشت بزنند و با 2 لگد به سمت نیم تنه بالایی ضربه بزنند. البته این تمام ماجرا نخواهد بود و باید با حرکت Dead Tsunami حریف را با وارد کردن 2 ضربه به وسیله تیغه فلج کنید. باز هم باید بگویم کار تمام نشده چون حریف نفس می‌کشد.

پس چکار می‌شود کرد؟ الان می‌گویم. شما باید با حرکت پایانی Argus Plunge حریف را راهی قبرستان کنید. ناگفته نماند که حتما با نسخه‌ای که پیچیدم بازی کنید، اگر جور دیگری بازی کردید و شکست خوردید، گارانتی ما از پاسخگویی به شما معذور خواهد بود. اگر شیفته این شخصیت شده‌اید و می‌خواهید بروید شجره‌نامه‌اش را دربیاورید، بگذارید اول به شما سرنخ بدهم و بعد وارد عمل شوید. این شخصیت در نسخه‌های سری از جمله Mortal Kombat 3 Mortal Kombat: Unchained ، Mortal Kombat: Armageddon و Mortal Kombat X حضور داشته و اگر سازندگان بخواهند، در آینده هم حضور خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:گپ تایم: مشکلات بخش نظرات سایت و گپ آزاد بازگشت قابلیت‌های حذف شده
گپ تایم: مشکلات بخش نظرات سایت و گپ آزاد بازگشت قابلیت‌های حذف شده

Fujin


فوجین خدای باد و یکی از محافظین Earthrealm است. سلاح او در بازی یک کمان پولادی پلاسما و یک شمشیر ویرانگر به اسم Kusanagi no Tsurugi است. شما برای این‌که بتوانید از قدرت این شخصیت نهایت استفاده را ببرید، از این روش استفاده کنید. در قدم اول با استفاده از حرکت Howling Winds حریفتان را 3 بار پشت سر هم بصورت منظم و مساوی برش دهید. سپس بدون فوت وقت از حرکت Warped Needle استفاده کنید تا حریفتان را سوراخ کنید. در نهایت از حرکت Sky Wakka استفاده کنید تا حریف را به هم بدوزید.

خلاصه شما می‌توانید از این حرکات برای از بین بردن حریفتان در نبرد استفاده کنید. لازم به ذکر است که Fujin اولین حضور خود را در نسخه Mortal Kombat Mythologies: Sub Zero داشت. از آن زمان تا الان این شخصیت پای ثابت سری است و در نسخه‌های Mortal KombatMortal Kombat vs. DC Universe و Mortal Kombat Mobile حضور فعالی داشته است.

Erron Black


Erron Black یکی از مبارزانی است که می‌تواند به خوبی با تازه‌کاران کنار بیاید. او انسان است و با شغل مزدوری روزگار را سپری می‌کند. خاستگاه شخصیت Erron Black دنیای Earthrealm است اما در Outworld سکونت دارد. او به فرمانروای Outworld (فرمانروای کنونی Kotal Kahn است) خدمت می‌کند و انواع و اقسام سلاح‌ها را در اختیار دارد. بازیکنان برای این که بتوانند از توانایی این شخصیت فیض ببرند، باید نکاتی که می‌گویم را مو به مو اجرا کنند.

برای فلج کردن حریف در مبارزه، باید با استفاده از ضرباتی که به وسیله مشت و لگد و سلاح گرم وارد می‌کنید، پی در پی سوییچ کنید. بعد با استفاده از حرکت On The Shoot می‌توانید این فرصت را داشته باشید که بین 4 تا 6 مشت سریع را به حریف وارد کنید. سپس حریف را گرفته و نقش بر زمینش کنید. این جا است که Erron Black خشاب اسلحه‌اش را خالی می‌کند و یک ماده منفجره در آن قرار می‌دهد تا جد و آباد حریف را جلوی چشمش بیاورد. در مورد سابقه حضور Erron Black هم باید گفت که ایشان از نسخه Mortal Kombat X به این سری اضافه شد.

Raiden


کاراکتر Raiden یکی از معدود شخصیت‌های مبارزی است که در تمام نسخه‌های سری Mortal Kombat حضور داشته است. او خدای تندر است و در Earthrealm به عنوان نگهبان فعالیت می‌کند. Raiden جزو سریع‌ترین مبارزهای بازی است و می‌تواند با استفاده از توانمندی‌های خود حریف را شکست دهد. برای رسیدن به پیروزی با این مبارز باید اوایل راند را با چند ضربه ناگهانی شروع کنید. بعد از شروع ناگهانی با استفاده از حرکت Immortal Strikes، بدن حریف را سیاه و کبود کنید. البته با حرکت Storm Cell هم می‌توانید از خجالت حریف دربیایید. در ادامه با استفاده از حرکت Electric Fly حریف را بین زمین و هوا درگیر کنید و حسابی آن را زمین‌گیر کنید. اولین حضور Raiden در سری مربوط به نسخه اصلی Mortal Kombat است و در عناوین مختلفی از جمله Mortal KombatMortal Kombat 4 و Mortal Kombat 10 هم حضور داشته است.

مطلب پیشنهادی:خیالتان راحت! فیلم Spider Man No Way Home قطعا چند اسپایدرمن خواهد داشتیونیورس سینمایی در هالیوود Level UP می‌شود!
خیالتان راحت! فیلم Spider Man No Way Home قطعا چند اسپایدرمن خواهد داشت

Sub-Zero


نوبتی هم باشد نوبت یکی از پیشکسوتان سری Mortal Kombat است. Sub-Zero یکی از افراد کلیدی و ارشد قبیله خود به اسم Lin Kuei است. او برای این‌که بتواند بهتر بر دشمنان خود غلبه کند، از تعدادی سلاح تاکتیکی برای شکست دادن حریفان خود استفاده می‌کند. از اسلحه‌های جالب او می‌توان به Kori Blade و Ice Daggers (خنجرهای یخی) اشاره کرد. افرادی که تازه وارد بحر Sub Zero شده‌اند، می‌توانند مقدمه حمله خود را با چکمه سرد Sub آغاز کنند. در این حالتی که گفتم، Sub روی حریف می‌پرد و با چکمه سردش به سر او ضربه می‌زند. بعد از این هنرنمایی با استفاده از حرکت Frozen Over مشت‌های بی‌رحمانه را نثار حریف کنید و شکستش بدهید. در مورد اولین حضور Sub Zero باید گفت که ایشان اولین حضور خود را در Mortal Kombat 2 داشتند و در بسیاری از عناوین این فرنچایز یک شخصیت قابل بازی بوده است.

Scorpion


کاراکتر Scorpion یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین شخصیت‌های سری مورتال کامبت است. بازیکنان تازه‌کار برای این‌که شکست نخورند و درنهایت با یک گریه بازی را ترک نکنند، می‌توانند از انواع و اقسام کمبوها برای غلبه بر حریفان خود در مبارزات استفاده کنند. حرکت Torment می‌تواند انتخاب خوبی برای شروع مبارزه باشد. با استفاده از این حرکت حریف خود را با مشت و لگد سریع خود گیج کنید و در یک لحظه پشت سرش ظاهر شوید و با ضربه ناگهانی (مثل خنجر از پشت زدن) حریف را فلج کنید.

سپس با استفاده از حرکت Inner Demon از کودکی تا بزرگسالی حریف را جلوی چشمش بیاورید. در نهایت حریف را با یک حرکت Step Kick و یک نیزه له کنید و فاتحه‌اش را بخوانید. ناگفته نماند که کاراکتر Scorpion از زمان حضور در بازی، در تمام نسخه‌های Mortal Kombat حضور داشته است. لازم به ذکر است که Scorpion همین‌طور مفت و مجانی پیروز نمی‌شود و با کمک سلاح‌های مختلف از جمله Kunai ،Mugai Ryu و Tanto حریفانش را زمین‌گیر می‌کند.

Jax Briggs


کاراکتر Jax Briggs یک سرباز جان بر کف و فرمانده واحد نیروهای ویژه در سری مورتال کامبت است. در مورد قدرت این مبارز باید بگویم که دوام آوردن در مقابل حملات Jax کار حضرت فیل است. به قدری این کاراکتر قدرتمند است که می‌تواند با دستان آهنی‌اش حریف را در یک نگاه له کند. برای شروع کار با این کاراکتر، اول با استفاده از دریل، گارد حریف را ضعیف کنید. سپس با استفاده از حرکت Standing Strong حریف را گرفته و به سمت زمین پرتابش کنید و با استفاده از مشت آهنین Jax استخوان حریف را بشکنید.

درنهایت هم با استفاده از حرکت Gotcha Grab روده حریف را تکه تکه و پودر کنید. اولین حضور Jax مربوط به نسخه Mortal Kombat 2 است و در عناوین Mortal KombatMortal Kombat Advance و Mortal Kombat: Armageddon حضور داشته است. Thumper و Shotgun دو سلاحی هستند که Jax برای به دست آوردن پیروزی در مبارزات استفاده می‌کند.

Kano


شخصیت Kano یک خلافکار و رهبر قبیله Black Dragon در سری Mortal Kombat است. Kano جنایتکاری است که تحت تعقیب نیروهای ویژه و دشمن درجه 1 آن‌ها است. شروع کار را با حرکت Cheeky Swipes کلید بزنید تا حریف حساب کار دستش بیاید. سپس با حرکت Cut Snake برای اضافه کردن چند ضربه دیگر به ضربات Kano حریف را فلج کنید. در نهایت با استفاده از توپ اژدهای سیاه به سمت حریف بغلتید و حقش را کف دستش بگذارید. کاراکتر Kano بخشی از شخصیت‌های قابل بازی از بازی Mortal Kombat بود. البته او در Mortal Kombat Trilogy، Mortal Kombat Advance و Mortal Kombat 10 هم حضور داشته است.

Shang Tsung


رسیدیم به یکی از آنتاگونیست‌های مشهور سری Mortal Kombat یعنی کاراکتر Shang Tsung. او جادوگری است که روح‌ها را می‌دزد. چون برای حفظ پایداری سلامت و جان خود نیاز به مصرف روح دارد. او حتی میزبان مسابقات سنتی Mortal Kombat است. برای شروع مبارزه با این کاراکتر، حرکت Force Lift می‌تواند اقدامی عالی برای شروع یک مسابقه باشد. قابلیت جالبی که Shang Tsung دارد این است که می‌تواند با استفاده از قدرت جادویی خود حریفان را بلند کند و محکم روی زمین بکوبد.

شما حتی می‌توانید برای افزایش تعداد اسلم از تقویت‌کننده با نیروی لیفت استفاده کنید. در ادامه با ضربه به سمت گلو، حریف را درگیر کنید تا بتوانید به آن نزدیک شوید تا بتوانید یک Death Walker روی آن‌ها اجرا کنید. اولین حضور Shang Tsung به عنوان یک باس‌فایت نهایی غیرقابل بازی به بازی آرکید اصلی Mortal Kombat مربوط می‌شود. اگر خاطر این شخصیت را دوست دارید، می‌توانید رد پای او را در نسخه‌های Mortal Kombat 2 Mortal Kombat: Tournament Edition و Mortal Kombat: Shaolin Monks پیدا کنید.

Johnny Cage


بالاخره رسیدیم به آخر لیست که Johnny Cage در آن جا خوش کرده است. او ستاره فیلم‌های اکشن و رزمی کاری در سری Mortal Kombat است. بازیکنان تازه‌کار با این کاراکتر اول با حرکت Almost Famous شروع کنند تا بتوانند صورت حریف را له کنند. سپس با حرکت Say Cheese چشمان حریف را کور کرده و تا لحظه‌ای بیهوش کنید و کارش را بسازید. البته کمبوی The Nut Punch نیز یکی از حرکات محبوب این ستاره سینما است. The Award Goes To نیز یک حرکت پایانی تماشایی برای پایان دادن به مبارزه است. Johnny جزو 7 شخصیت اصلی است که در اولین بازی آرکید Mortal Kombat حضور داشته است. او در نسخه‌های دیگری از سری مانند Mortal KombatMortal KombatMortal Kombat: Shaolin Monks و Mortal Kombat 10 حضور داشته است.

خلاصه اگر تصمیم گرفتید که وارد کارزار خونین Mortal Kombat شوید. می‌توانید جدیدترین نسخه آن را روی پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، نینتندو سوییچ و رایانه شخصی تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی:تیک-تو دوباره به مادهای بازی GTA حمله می‌کندهدف این شرکت چیست؟
تیک-تو دوباره به مادهای بازی GTA حمله می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا