عمومی

ارزش سهام شرکت تیک تو کاهش پیدا کرده است

ارزش سهام شرکت تیک تو کاهش پیدا کرده است

روز گذشته تیک تو اعلام کرد که استودیو قصد خرید کمپانی Zynga را دارد و این موضوع باعث افت ارزش سهام تیک-تو شده است.

کمپانی مادر راکستار قصد دارد با مبلغ 12.7 میلیارد دلار، شرکت بازی‌های موبایل Zynga را خریداری کند که بزرگ‌ترین معامله تاریخ صنعت ویدئو گیم محسوب می‌شود. بنابر گزارش سایت VGC انتظار می‌رود که این قرارداد تا نیمه اول سال 2022 به اتمام برسد، اما Zynga تا یک ماه دیگر فرصت دارد تا دیگر پیشنهادات خود را نیز بررسی کند.

مطلب پیشنهادی:تیک-تو دوباره به مادهای بازی GTA حمله می‌کندهدف این شرکت چیست؟
تیک-تو دوباره به مادهای بازی GTA حمله می‌کند

نهایی شدن این معامله به معنی این است که برندهای بسیار محبوب بازی‌های اجتماعی زینگا از جمله FarmVille و Words With Friends در کنار بازی‌های بزرگ پرفروش شرکت تیک-تو همچون Grand Theft Auto، Borderlands، NBA 2K و BioShock قرار بگیرند. با این وجود بعضی از سهام‌داران با این خرید مشکل داشته که در نهایت باعث افت 13.13٪ سهام تیک-تو شده است. از سال 2009 تاکنون سهام این شرکت در یک روز به این اندازه افت نکرده بود.

تیک-تو

پس از اعلام بزرگترین معامله صنعت بازی، تیک تو اعلام کرد که همچنان علاقه دارد تا خریدهای بیشتر انجام دهد و شرکت‌های بیشتری را تصاحب کند. استراوس زلنیک، مدیرعامل Take-Two، پس از اعلام این معامله در جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران گفت که آن‌ها همچنان به دنبال اهداف بیشتر و خریدهای بیشتر هستند. پس از تکمیل قرارداد، شرکت زینگا بر بازی‌های موبایلی تیک-تیو نظارت خواهد کرد، از جمله بازی‌های موبایلی T2 که حالا تحت نام تجاری Zynga در شرکت فعالیت خواهند کرد.


ویجی‌لاگ پلاس: معرفی پلی استیشن وی آر 2 و قوی‌ترین کارت گرافیک دنیا

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا