عمومی

امکان بازی با یک دست توسط کنترلر پلی استیشن 5 فراهم شد

امکان بازی با یک دست توسط کنترلر پلی استیشن 5 فراهم شد

یک یوتیوبر کنترلر پلی استیشن 5 را به نحوی تغییر داده است تا کاربران بتوانند تنها با یک دست بازی‌های خود را تجربه کنند.

این یوتیوبر که Akaki Kuumeri نام دارد، نوعی دستگاه کاملا جدید ساخته است که این امکان را فراهم می‌کند تا بازیکنان فقط با یک دست خود از کنترلر دوال‌سنس پلی استیشن 5 استفاده کنند. می‌توانید نحوه استفاده از این دستگاه را در یوتیوب او مشاهده کنید که نحوه عملکرد آن را در بازی Rocket League به نمایش می‌گذارد.

به طور خلاصه، باید عنوان کرد که این دستگاه فقط در صورتی به درستی کار می‌کند که روی یک سطح صاف و متعادل قرار گرفته شده باشد. کاربران باید کنترلر را روی این سطح صاف تکان دهند تا دستگاه که روی آن نصب شده است، آنالوگ دوم کنترلر را تکان دهد که با این وجود بدون دخالت دست بسیاری از حرکات بازی انجام می‌شود.

کنترلر پلی استیشن 5

این امر باعث می‌شود تا بازیکنان در حالی که با تکان دادن کنترلر خود باعث حرکت شخصیت می‌شوند به تمام دکمه‌های سمت راست نیز دسترسی داشته باشند. با این وجود استفاده از دکمه‌های سمت چپ آن کمی پیچیده به نظر می‌رسد.

علاوه بر این، دکمه‌های L1 و L2 را نیز می‌توان با استفاده از این دستگاه فشار داد اما استفاده از D-pad داستان متفاوتی دارد. برای دسترسی به این دکمه‌ها نیز نسخه چاپ سه بعدی دیگری توسط این یوتیوبر آپلود شده تا کاربران بتوانند آن را تا به دکمه‌های سمت راست کنترلر نیز دسترسی داشته باشند.

در حالی که ایکس باکس برای گیمرهای معلول کنترلرهای تطبیقی به بازار عرضه کرده بود، سونی نسخه مشابهی را در دسترس بازیکنان خود قرار نداده است و اکنون این دستگاه می‌تواند کمک زیادی به گیمرهای معلول پلی استیشن 5 داشته باشد.


ویجی‌لاگ پلاس: معرفی پلی استیشن وی آر 2 و قوی‌ترین کارت گرافیک دنیا

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا