عمومی

Take-Two شرکت Zynga را به ارزش 12.7 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد

Take-Two شرکت Zynga را به ارزش 12.7 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد

تیک تو مالک راکستار و 2K اعلام کرد که Zynga غول بازی‌های موبایل را به قیمت حدود 12.7 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد که با این وجود گران‌ترین خرید استودیو در تمام دوران صنعت بازی صورت خواهد گرفت.

با این وجود Zynga که بیشتر به دلیل فرانچایزهایی مانند Farmville، Words with Friends و CSR Racing شناخته می‌شود، اکنون بخشی از امپراتوری تیک تو خواهد شد و البته همچنان به ساخت بازی‌ها با نام تجاری خود ادامه می‌دهد. از دیگر پروژه‌های موفق این استودیو می‌توان به Harry Potter: Puzzles & Spells، Merge Dragons! و Zynga Poker اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:ویجی‌لاگ: ریمستر یا ریمیک سری GTA 3 و انتظاراتی که داریمسی جی قراره برگرده؟!
ویجی‌لاگ: ریمستر یا ریمیک سری GTA 3 و انتظاراتی که داریم
تیک تو

تیک-تو اعلام کرد که با خرید این شرکت، به یکی از «بزرگترین شرکت‌های سرگرمی تعاملی عمومی» در جهان تبدیل خواهد شد و قصد دارد از مهارت‌های توسعه Zynga برای ساخت بازی‌های موبایل IP های موجود استفاده کند. علاوه بر Borderlands و GTA، از جمله بازی‌های بزرگی که هم اکنون تحت نظارت Take-Two هستند می‌توان به NBA 2K، Red Dead Redemption، BioShock و Mafia اشاره کرد.

«فرانک گیبو» رئیس Zynga در این رابطه توضیح می‌دهد:

ترکیب مهارت Zynga در پلتفرم‌های موبایل و نسل بعدی با قابلیت‌ها و مالکیت معنوی تیک-تو، باعث می‌شود تا ما ماموریت خود برای اتصال جهان از طریق بازی‌ها را بهتر پیش ببریم و در عین حال به رشد قابل توجهی دست پیدا کنیم.

مطلب پیشنهادی:پرونده بازی Agent: چه اتفاقی برای بازی فراموش‌شده راکستار افتاد؟تماشا کنید
پرونده بازی Agent: چه اتفاقی برای بازی فراموش‌شده راکستار افتاد؟

«سیمون راث» توسعه دهنده صنعت بازی نیز اشاره کرد، این قرارداد همچنین شامل تمام فناوری انیمیشن Natural Motion می‌شود که قبلا در بازی‌های راکستار مانند GTA 4 و Red Dead Redemption از آن‌ها به خوبی استفاده شده است.

در نهایت باید اشاره کرد که این خرید 12.7 میلیارد دلار واقعا چشمگیر است. برای مقایسه، اکتیویژن در سال 2015 برای خرید شرکت King توسعه دهنده بازی‌های Candy Crush 5.9 میلیارد دلار پرداخت کرده بود و مایکروسافت نیز در سال 2020 برای خرید Zenimax Software مالک بتسدا و تمام استودیوهای آن 7.5 میلیارد دلار پرداخت کرده بود. تاکنون فقط شرکت چینی تنسنت به مبلغ این خرید نزدیک شده که در سال 2016 «سوپرسل» خالق بازی‌های «کلش آف کلنز» و «کلش رویال» را به قیمت 10.2 میلیارد دلار خریداری کرد.


ماینکرفت #64 – می‌تونیم آیتم رو به پیرمرد برسونیم؟

تماشای ویدیو از یوتوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا