عمومی

بازی Modern Combat 5 یکی از قدیمیترین شوترهای موبایلی

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Modern Combat 5 همراه باشید.

تاکنون به سراغ بازی‌های اکشن مختلفی رفته‌ایم. از فرنچایزهای بزرگ عناوین اکشن بگیرید تا استودیوهای کوچک، تمامی آن‌ها حول محور سرگرم کردن مخاطب جریان دارند. چیزی‌که باعث تبدیل شدن بازی‌های اکشن به شاهکارهایی دوست داشتنی شده، مکانیک‌های گیم‌پلی این بازی‌هاست! جایی‌که شما با اتفاقاتی سریع و روان رو به رو خواهید شد که می‌توانند عنصر هیجان را به شما انتقال دهند. عملکرد فوق‌العاده این بازی‌ها باعث شد تا پای عناوین بزرگ اکشن به دیگر پلتفرم‌ها نیز باز شود و همه‌چیز رنگ و بویی جدید به خودش گرفته بود.

یکی از اتفاقات جذاب پلتفرم موبایل باز شدن پای سبک‌های بازی‌سازی بود که ما پیش‌تر آن‌ها را در دنیای پلتفرم‌های بزرگ‌تر دیده بودیم. درواقع پیشرفت سخت افزاری پلتفرم موبایل و بلندپروازی بازی‌سازها دلیلی شد تا استودیوی‌های کوچک‌تر ریسک کنند و دست به تابوشکنی بزنند. اما همه‌چیز در همین‌جا خلاصه نمی‌شود! تایم‌لاین بازی‌سازی پلتفرم موبایل نیاز به نقطه عطفی داشت تا بتواند خودش را جدی‌تر از همیشه نشان دهد و آن نقطه عطف چیزی جز خلاقیت نبود.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Warpath رهبری یک ارتش را دست بگیریدبازگشتی دوباره به جنگ جهانی دوم
با بازی موبایلی Warpath رهبری یک ارتش را دست بگیرید

اساسا نیاز نیست که برای ساخت یک بازی موبایلی حتما به سراغ گرافیک‌های آن‌چنانی بروید! صادقه بگویم شاید گرافیک آخرین چیزی باشد که مخاطب موبایلی را به خودش جذب می‌کند! دنیای پلتفرم موبایل نیازی به ریخت و پاش‌های اضافی ندارد. پلتفرم موبایل دقیقا همان‌جایی است رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می‌کند. پس نباید انتظاری جز خلاقیت از بازی‌سازهای موبایلی داشت. فراموش نکنید که ساخت یک بازی موبایلی سخت‌تر از آن‌چیزی است که بتوانید تصورش را کنید. اما آیا بقدری شجاع هستید که دل به دریا بزنید؟

اگر از کاربران پلتفرم موبایل باشید، حتما نام استودیوی گیم‌لافت را شنیده‌اید. صحبت از استودیویی است که عمدتا به دلیل تنوع و کیفیت خوب بازی‌هایش شناخته می‌شود و ثابت کرده که با عناوینش می‌تواند ما را شگفت‌زده کند. در این بین فرنچایز Modern Combat یکی از بهترین فرنچایزهای تاریخ بازی‌های موبایلی محسوب می‌شود که دست‌پخت استودیوی گیم‌لافت است. این فرنچایز در سال 2009 کارش را با بازی موبایلی Modern Combat: Sandstorm آغاز کرد و بقدری محبوب شد که گیم‌لافت بخواهد ماجراجویی‌هایش را با این فرنچایز ادامه دهد.

بازی موبایلی Modern Combat 5 پنجمین نسخه از این فرنچایز است که درسال 2014 معرفی شد. مکانیک‌های گیم‌پلی در این بازی نسبت به نسخه‌های پیشین تفاوت آن‌چنانی نکرده بودند و بازی از همان حس و حال هیجان‌انگیز این مجموعه بهره می‌برد. متای بازی توانست که به امتیاز 79 دست پیدا کند که عددی قابل قبول برای یک بازی موبایلی از سال 2014 است. گیم‌لافت برای افزایش محبوبیت این بازی، Modern Combat 5 را در سال 2019 برای نینتندو سوئیچ نیز منتشر کرد و حالا کاربران بیشتری می‌توانستند این بازی را تجربه کنند.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به بازی موبایلی مکس پین؛ شاهکاری که فراموش شده استتجربه‌ای فوق‌العاده از عنوانی شاهکار
نگاهی به بازی موبایلی مکس پین؛ شاهکاری که فراموش شده است

Modern Combat 5 یک بازی اکشن – شوتر موبایلی است که تلاش کرده با روایت داستان‌هایی واقع‌گرایانه فلسفه خودش را قابل درک‌تر کند. شاید اگر سال‌ها پیش به پلتفرم موبایل نگاهی می‌انداختید، می‌توانستید این فرنچایز را جایگزینی برای کال آف دیوتی و بتلفید روی موبایل حساب کنید. یکی دیگر از مولفه‌های اصلی بازی Modern Combat 5 این است که بازی درکنار گیم‌پلی، داستانی جذاب را نیز برایتان روایت خواهد کرد.

اتفاقات بازی درست بعد از اتفاقات Modern Combat 4: Zero Hour رخ می‌دهند. جایی‌که نیروهای ترویستی و ملی‌گرایان افراطی به صورت نگاهی به شهر ونیز در ایتالیا حمله می‌کنند. شهر سقوط کرده و بشریت در یک قدمی بزرگ‌ترین جنگ تاریخ است. حالا شما کنترل سربازی به نام Caydan Phoenix را برعهده دارید که در قالب یک تیم ویژه برای بررسی شرایط و نابودی گروه‌های ترویستی به ونیز فرستاده شده. اما متاسفانه اتفاقات ایتالیا چیزی‌که شما را خوشحال کند و دردسر بزرگی انتظارتان را می‌کشد.

برای اجرای بازی موبایلی Modern Combat 5 شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

شوترهای موبایلی همیشه جذاب هستند و گیم‌پلی آن‌ها نیز لحظات دوست داشتنی را برایتان به تصویر خواهد کشید. شاید اگر کال آف دیوتی موبایل و یا پابجی موبایلی نبود، بازی Modern Combat 5 تبدیل به بهترین شوتر موبایلی می‌شد. اما با این‌حال گیم‌پلی بازی همچنان جذاب است و می‌توان انتظارات بالایی از آن داشت. یک شوتر واقع‌گرایانه همیشه سرگر‌م‌کننده است و Modern Combat 5 به ما ثابت می‌کند که برای جذاب بودن نیازی به انجام کارهای عجیب نیست.

گیم‌پلی بازی متشکل از 3 بخش مختلف است. اولین بخش مربوط به کمیپن و خط داستانی بازی می‌شود. بازی داستانش را در قسمت‌های مخلتفی روایت می‌کند که هرکدام از آن‌ها از چندین مرحله تشکیل شده‌اند. مراحل بازی طراحی ساده و سرگرم‌کننده‌ای دارند. اگرچه اکثریت ماموریت‌های مشابه یکدیگر هستند، اما باز هم بازی به لطف گان گیم‌ خوبش محبوب است. دومین بخش مربوط به بخش مولتی‌پلیر و المان‌های آنلاین بازی می‌شود. شما می‌توانید در این بخش با دیگر بازیکنان و یا دوستانتان مراحل بازی و مسابقات آنلاین Modern Combat 5 را پشت سربگذارید. درواقع تجربه کوآپ این بازی واقعا شبیه چیزی‌ است که ما پیش‌تر در کال آف دیوتی دیده بودیم.

مطلب پیشنهادی:تجربه یک بتل رویال موبایلی فراموش‌شده با بازی Rules of Survivalسبکی که هیچ پایانی ندارد
تجربه یک بتل رویال موبایلی فراموش‌شده با بازی Rules of Survival

آخرین قسمت بازی مربوط به ایونت‌ها و چالش‌هایی است که به صورت محدودی در بازی حضور دارند. جایی‌که وظیفه شما انجام کوئست‌ها و مینی‌گیم‌هاست. گان گیم بازی یکی از نقاط قوت Modern Combat 5 است و شما از حس تیراندازی با اسلحه‌های بازی لذت خواهید برد. 10 کلاس مختلف از اپراتورهای متنوع نیز در بازی حضور دارند که باید با توجه به سبک بازیتان یکی را انتخاب کنید.

گرافیک بازی‌های استودیوی گیم‌لافت همیشه یک سر و گردن از دیگر بازی‌های موبایلی بالاتر بوده. این موضوع دقیقا همان اتفاقی است که در دنیای بازی Modern Combat 5 نیز رخ می‌دهد. گرافیک کنسولی بازی و بافت تصویری قابل قبول، درکنار تنوع مدل‌سازی ساختمان‌های محیط؛ دست به دست هم داده‌اند تا گرافیک . جلوه‌های بصری این بازی فوق‌العاده باشد. موسیقی‌متن و صداگذاری بازی نیز از همین قاعده پیروی می‌کند و شما از تجربه این بازی حس خوبی خواهید داشت.

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی Modern Combat 5 یکی از بهترین شوترهایی است که می‌توانید به سراغش بروید. بازی در سال 2014 توسط استودیوی گیم‌لافت برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا و سال‌ها بعد پایش به نینتندو سوئیچ نیز باز شد. گرافیک خوب در کنار موسیقی‌متن عالی بخش‌های دوست داشتنی این بازی هستند و گیم‌پلی Modern Combat 5 می‌تواند مدت‌ها شما را سرگرم کند.

Modern Combat 5

    Modern Combat 5

  • سازنده
    Gameloft
  • سیستم عامل
    iOS اندروید
  • ژانراکشنشوتر اول شخص
  • حجم: 1700 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا