عمومی

مهمترین ابزار ها در ماشین آلات ساختمانی چیست

مهمترین ابزار ها در ماشین آلات ساختمانی چیست؟

سلب مسئولیت: صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ابزارها و ماشین آلات ساختمانی بین آن دسته از لوازمی هستند که همیشه در صنعت ساختمان استفاده میگردد و به تمامی فعالیتهایی که در جهت ساخت و ساز ، بهینه سازی ، مرمت و نگهداری ، زیباسازی و ایمنی هر ساختمانی انجام میپذیرد نیز میتوان از آن نام برد.

ماشین آلات ساختمانی در پیدایش ساختمان نقش مهمی دارند چراکه با کمک ابزار میتوان ساختمانی را بنا کرد و به نحو احسنت استفاده کرد.

هدف از استفاده ابزارهای نوین در ساختمان ، پیشی گرفتن ، آسان سازی ، سرعت و افزون بر این بیشتر شدن دقت کار می باشد.

زیرا شناخت ابزارآلات ساختمانی مهم است؟

شناخت کاربرد ابزارهای ساختمانی و نحوه عملکرد آن‌ها باعث می‌شود که شما به راحتی قادر باشید تصمیم بگیرید که از کدام وسیله برای چه کاری استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که در هنگام تقسیم کار و یا جذب نیرو هم، متوجه باشید هر فرد در کدام کار توانایی و مهارت بیشتری دارد. در واقع برای مدیریت پروژه موفق، شناخت ابزار و کاربردهای آن برای شما لازم است.

مهمترین ماشیت آلات ساختمانی

ماله پروانه ای چیست؟

ماله پروانه ای که با اسامی ماله موتوری و ماله برقی هم شناخته شده است یکی از تجهیزات ساخت و ساز های سبک می باشد که به وسیله شرکت های ساختمانی برای صاف و پرداخت کردن سطوح بتنی استفاده می شود. درماله پروانه ای دستی کاربر دستگاه را با دسته ای که در آن قرار دارد آن را هدایت و رهبری می کند و در نوع سرنشین دار کاربر بر روی دستگاه سوار شده و مانند رانندگی اتومبیل آن را هدایت می کند.

استفاده از ماله پروانه ای برای پرداخت سطوح بتنی سرعت انجام کار را بالا می برد و افزون بر این کیفیت پرداخت را در بالاترین سطح قرار می دهد.

انواع سایزهای ماله موتوری :

ماله موتوری سایز 60 سانت

ماله موتوری سایز 90 سانت

ماله موتوری سایز 120 سانت

کمپکتور چیست؟

قدرت موتور در کمپکتور باعث ارتعاشاتی می گردد که این ارتعاشات به صفحه وارد می گردد . دسته ی کمپکتور مانع از انتقال لرزش دستگاه به اپراتور می گردد .برای انجام کار با کمپکتور ، بهتر می باشد میزان چسبندگی خاک و رس خاک زیاد باشد . افزون بر این فرد فنی در هنگام کار با دستگاه کمپکتور باید آن را به درستی نگه داری کند . تمیز کردن کمپکتور و تعویض روغن به صورت منظم می تواند در عمر دستگاه و کیفیت کار انجام شده تاثیر مطلوبی بگذارد.از برخی از کمپکتورها می توان برای کوبیدن آسفالت استفاده کرد. به علت گرمی آسفالت ، آسفالت به صفحه می چسبد . برای حل این مشکل کمپکتور دستی مجهز به یک مخزن آب می باشد تا باعث خنکی صفحه بشود .در صورتی که چه هر یک از مدل های کمپکتور صفحه ای دارای مشخصات مختلف می باشد، اما عمدتا همه آنها شامل یک صفحه فولادی سنگین می باشد که بر روی پایه دستگاه و بخش حمل کننده نصب گردیده است.

جهت خرید کمپکتور به سایت نیکا کورپ مراجعه فرمایید

انواع کمپکتورها شامل کمپکتور صفحه ای (کمپکتور بنزینی ) و کمپکتور قورباغه ای (کمپکتور کانگورویی ) می باشند که نوع صفحه ای به دلیل ابعاد بزرگتر و گستره کاری وسیع تر، پر کاربرد تر بوده و همین امر باعث شده خرید و فروش کمپکتور صفحه ای (کمپکتور دستی) بسیار بیشتر از نوع قورباغه ای که در مکان های خاص کاربرد دارد، انجام پذیرد.

کاتر برش آسفالت چیست؟

کاتر آسفالت بر یا دستگاه برش آسفالت (دستگاه برش بتن)، یکی از تجهیزات مهم و مورداستفاده جهت برش سطح آسفالت، بتن و یا کندن آسفالت و بتن در مقاطع کوچک جهت عملیات کابل گذاری، ترمیم و لوله گذاری به حساب می آید. همان طور که در مقاله کاتر آسفالت بر اشاره نمودیم، کاتر برش آسفالت و کاتر بتن بر با توجه به نوع تیغه تعیین شده و به طور قیمت کاتر برش بتن از قیمت کاتر آسفالت بر به خاطر سختی و مقاومت بیشتر تیغه، بالاتر است، ولی فروش کاتر آسفالت بر به جهت کارآیی و کاربرد فراوان آن بیشتر از کاتر بتن بر انجام می پذیرد.

انواع ابزار آلات ساختمانی که شناخت آن­ها ضروری است

از مهم‌ترین وسایل و ابزار آلات ساختمانی که باید از آن‌ها در پروژه‌های خود استفاده کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بالستر:

بالستر وسیله ای می باشد که شباهت بالایی با اسکنه دارد. از این وسیله برای برش دقیق آجر استفاده می‌شود.

میله T:

میله‌های تی که معمولاً از جنس چوب ساخته می‌شوند برای اندازه‌گیری کاربرد دارند. در واقع این میله‌ها می­توانند که حفره‌های کنده شده را به درستی اندازه‌گیری کنند. معمولاً حداقل 3 مورد از این میله‌ها باید در یک پروژه ساختمانی وجود داشته باشد.

چکش مخصوص آجر:

از دیگر انواع ابزار آلات ساختمانی پر استفاده می باشد که از آن برای قرار دادن آجرها در یک ردیف استفاده می‌کنند.

دستگاه برش ناهمواری:

دستگاهی می باشد که با کمک آن می‌توانی برش‌های ناهموار در سطوح مختلف از جمله بتون ایجاد کرد. به این دستگاه اسکرید نیز گفته می‌شود.

زنجیر و میخ لوئیس:

دو وسیله که برای بلند کردن سنگ‌های سنگین کارایی دارند که معمولاً در سنگ‌تراشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اسکنه یا قلم درز:

برای صاف کردن سطوح متشکل از بتون، می‌توان از اسکنه یا قلم درز استفاده کرد. این وسیله می‌تواند کمک کند تا در چوب کاری، سطوح به خوبی صاف شوند.

ماله بنایی:

وسیله ای مستطیلی شکل که از دو قسمت تیغه و دسته تشکیل شده‌است. از این وسیله برای مسطح کردن سطوح مختلف، مخلوط کردن، برداشتن و یا حتی شکل دهی مصالح ساختمانی استفاده می‌شود. به عنوان مثال می‌توانید با کمک ماله بنایی، مخلوطی از گچ و سیمان درست کنید.

کمچه:

از دیگر وسایل پرکاربرد در ابزار آلات ساختمانی می باشد که معمولاً از یک دسته چوبی و تیغه فلزی تشکیل شده‌است. شما می‌توانید از کمچه برای پخش کردن و یکنواخت کردن انواع ملات استفاده کنید. البته کاربرد کمچه به این موارد ختم نمی‌شود، بلکه از آن برای پاشیدن ماله بر روی سطوح کار هم استفاده کرد. این وسیله جزء پر کاربردترین ابزارآلات ساختمانی است.

دستگاه فرز:

این دستگاه وسیله ای می باشد که معمولاً در کارهای سنگ‌تراشی مورد استفده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با کمک برق این دستگاه را راه بیندازید و به راحتی از آن برای برش سنگ استفاده کنید. تعمیر و نگهداری صحیح از این دستگاه، باعث افزایش طول عمر آن و کاهش هزینه‌های لازم می‌شود.

تراز دستی:

از زمان­های گذشته تا به حال از تراز دستی برای تراز کردن استفاده می‌شده‌است. این وسیله با یک لوله در وسط خود که معمولاً از مایعی سبز یا زرد رنگ پر شده‌است، می‌تواند به مهندسان و پیمانکاران کمک کند تا یک سطح تراز ایجاد کنند. هنگامی که یک سطح را به درستی تراز می‌شود، در وسط لوله می­توان حبابی مشاهده کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت نیکا کورپ به آدرس nikacorp.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا