عمومی

هر آنچه که باید از بازی Dying Light 2 بدانید

بازی Dying Light 2 را می‌توان یکی از بازی‌های مورد انتظار سال جاری دانست. و البته می‌توانیم بگوییم این یکی از پرحاشیه‌ترین بازی‌های سال جاری میلادی است. ماجرا به زمانی بر می‌گردد که Dying Light 2 برای اولین بار رخ نشان داد. همه شگفت زده شدند و اما برخلاف آنچه که انتظار می‌رفت انتشار این عنوان با تاخیر مواجه شد. پس از چند سالی سکوت بالاخره مدتی پیش سکوت شکسته شد و حالا قرار است بزودی شاهد انتشار این عنوان باشیم. در ادامه قصد دارم هرآنچه که از Dying Light 2 می‌دانم را با شما به اشتراک بگذارم. در ادامه با من همراه باشید.

تنها یک شهر باقیمانده


Dying Light 2

داستان بازی Dying Light 2 حوادث پس از نسخه اول را از نظر زمانی روایت می‌کند. اما نه دقیقا بلافاصله از رخ‌دادهای قسمت اول. درواقع 20 سال از زمان نسخه اول گذشته است. این فاصله زمانی سبب شده تا با جهانی جدید آشنا شویم. شهر جدیدی به نام ویلدور که ظاهرا بسیار گسترده بوده و ابعاد مختلف داستان را تحت تاثیر قرار داده. شهر جدید باعث شده تا شخصیت‌های بازی هم کاملا تحت تاثیر قرار بگیرند و به‌طور کامل عوض شوند. این یعنی شاید از نظر زمانی بازی 20 سال پس از نسخه اول روایت شود اما ارتباط داستانی به آن ندارد. یا حداقل این ارتباط درحد یک اشاره کوتاه باقی خواهد ماند.

ویلدور تنها تمدن باقی مانده از انسان‌هاست. شاید بهتر باشد بگوییم تنها تمدن باقیمانده که امکانات شهری دارد. ویلدور با نام شهر نیز خوانده می‌شود. این نام که بیشتر می‌توان آن را تخلص ویلدور دانست به این دلیل انتخاب شده که ویلدور تنها شهر باقیمانده در جهان است.

به یاد ماندنی‌تر از همیشه


Dying Light 2

در Dying Light روایت بازی به گردن شخصی به نام کایل کرین (Kyle Crane) بود. او به مرور و طی اتفاقات مختلف بازی با شخصیت‌های دیگری هم آشنا می‌شود. شخصیت‌هایی که آن‌ها هم تاثیر زیادی در جریان بازی داشتند. این نسخه تمرکز بیشتری بر ماجراجویی داشت و به‌طور کلی با سری ترفندها و تکنیک‌هایی مشابه این عنوان بسیار سرگرم کننده و دلنشین شده بود. اما چیزی که سازندگان به ما وعده دادند این است که Dying Light 2 بیشتر از آنچه که در سال 2015 دیدیم شخصیت‌های به یاد ماندنی در دل داستانش دارد.

سوفی و شخصیت‌پردازی خوبش ما را امیدوار می‌کند که همه چیز همان‌طور که تیم سازنده گفته خارق‌العاده باشد. با اینکه برخی شخصیت‌های اصلی و فرعی همراه با اشاره‌ای کوتاه در ارتباط با داستان‌های آن‌ها منتشر شده اما هنوز هم سوالات زیادی درخصوص شخصیت‌ها وجود دارد. سوالات و ابهاماتی که شاید تا زمان انتشار به جواب درست و دقیق آن‌ها نرسیم. از شاخص‌ترین سوالات درخصوص شخصیت آیدن (Aiden) است. کارکتری که همه او را منتسب با داستان و ماجرای اصلی شهر می‌دانند. درواقع آیدن پروتاگونیست Dying Light 2 بوده و ماجراهای بسیاری را برای ما روایت خواهد کرد.

همه چیز به مراتب بهتر شده


Dying Light 2

دومین عنوان از سری Dying Light خودش را برای حضوری قدرتمند آماده کرده است. برای این حضور قدرتمند جزئیات و موارد بسیار زیادی به بازی اضافه شدند. این جزئیات جدید تقریبا شامل همه چیز می‌شود. از انیمیشن‌ها و اسلحه‌ها گرفته تا پارکور و مبارزات همه و همه جزئیات جدیدی هستند که در این بازی خواهیم دید.

درخت مهارت این بار دسترسی زیادی برای ما فراهم می‌کند تا بتوانیم مهارت‌های مختلفی را از جمله مهارت‌‌های مربوط به پارکور و مبارزات آن‌ها مورد استفاده قرار دهیم. طبق آخرین اخبار بدست امده تاکنون بیشتر از 3000 انیمیشن در روند توسعه بازی مورد استفاده قرار گرفته است. این موارد نشان می‌دهند باید منتظر تجربه‌ای ویژه هم در روایت و هم در جزئیات حرکات و انیمیشن‌ها باشیم.

اضافه شدن این حجم از جزئیات نشان می‌دهد ارتباط زیادی بین پارکور و مبارزات در Dying Light 2 وجود دارد. شاید اگر بخواهیم همه چیز را کمی ایده‌آل فرض کنیم باید بگوییم مرزی بین آن‌ها وجود ندارد. اما همه چیز تنها محدود به این موارد نمی‌شود. تنوع سلاح‌ها هم در این عنوان بسیار زیاد است. به نقل از سازندگان در Dying Light 2 بیشتر از 200 نوع اسلحه مختلف در دسترس کاربران وجود دارد. برای جمع‌بندی این بخش باید گفت اکشنی پر جزئیات در انتظار ماست.

حواستان باشد که چه می‌کنید


Dying Light 2

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌هایی که دیدن آن در بازی‌ها حسابی ما را از گذشته‌ها تحت تاثیر قرار می‌داد و هم‌اکنون هم می‌دهد تاثیر انتخاب‌های ما در روایت گیم‌پلی بازی است. خبر خوب اینکه در Dying Light 2 هم این ویژگی وجود دارد. گیم‌پلی و روند روایت بازی تحت تاثیر انتخاب‌های شما قرار می‌گیرد. شاید وجود این قابلیت برای برخی از هواداران خیلی جذاب نباشد. اما درمجموع این ویژگی را می‌توان یکی از خاص‌ترین ویژگی‌های این بازی به حساب آورد. همچنین قطعا تاثیر بسیاری روی میزان سرگرم کننده بودن بازی می‌گذارد.

شب‌ها بیشتر دقت کنید


Dying Light 2

نسخه 2015 مکانیزم شب و روز را به خوبی در خودش جا داده بود. از آدریان سیزوسکی کارگردان خلاق Dying Light 2 پرسیده شد این مکانیزم در بازی به چه صورت است. او در جواب گفت همانند چرخه طبیعی زندگی روزها کارکترهای بازی به امور روزمره می‌پردازند. اما در شب ماجرا به طور کامل متفاوت است. شکار و شکارچی هردو در صحنه حاضر می‌شوند و معمولا ناآرامی‌های بسیاری شکل می‌گیرند. درمجموع تصاویر نمایش داده شده از شب‌ها در Dying Light 2 بسیار چشم نواز است. هرچند اتمسفری خشن و یا شاید ترسناک در شب حکم فرما می‌شود اما ماجراجویی در آن را می‌توان لذت بخش دانست.

سوالات پرتکرار


Dying Light 2

بازی Dying Light 2 در چه تاریخی منتشر می‌شود؟

بازی قرار بود مدت‌ها پیش از زمانی که در آن هستیم منتشر شود اما انتشار آن با تاخیر همراه شد. آخرین تاریخ رسمی منتشر شده برای انتشار Dying Light 2 15ام بهمن ماه است.

بازی Dying Light 2 برای چه پلتفرم‌هایی منتشر می‌شود؟

رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس / سری اس و نینتندو سوییچ

آیا Dying Light 2 دارای بخش چند نفره است؟

بله این بازی به صورت چند نفره هم قابل تجربه کردن است اما جزئیات کامل یا زیادی از آن در دست نیست.

حداقل سیستم موردنیاز برای اجرا Dying Light 2 چیست؟

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرا بدون سیستم رهگیری پرتو رزولوشن 1080p و نرخ پخش 30 فریم بر ثانیه:

 • فضای مورد نیاز: 60 گیگابایت
 • پردازنده: Intel Core i3-9100 or AMD Ryzen 3 2300X
 • رم: 8 گیگابایت
 • گرافیک: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti/AMD Radeon RX 560 4GB

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرا بدون سیستم رهگیری پرتو رزولوشن 1080p و نرخ پخش 60 فریم بر ثانیه:

 • فضای مورد نیاز: 60 گیگابایت SSD
 • پردازنده: Intel Core i5-8600K or AMD Ryzen 5 3600X
 • رم: 16 گیگابایت
 • گرافیک: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB or AMD Radeon RX Vega 56 8GB

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرا با امکان سیستم رهگیری پرتو رزولوشن 1080p و نرخ پخش 30 فریم بر ثانیه:

 • فضای مورد نیاز: 60 گیگابایت SSD
 • پردازنده: Intel Core i5-8600K or AMD Ryzen 5 3600X
 • رم: 16 گیگابایت
 • گرافیک: Nvidia GeForce RTX 2070 8GB

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرا با امکان سیستم رهگیری پرتو رزولوشن 1080p و نرخ پخش 60 فریم بر ثانیه:

 • فضای مورد نیاز: 60 گیگابایت SSD
 • پردازنده: Intel Core i5-8600K/AMD Ryzen 7 3700X
 • رم: 16 گیگابایت
 • گرافیک:Nvidia GeForce RTX 3080 10GB

بازی Dying Light 2 با چه قیمتی منتشر خواهد شد؟

براساس اخبار اولیه نسخه استاندارد این بازی برای پیش فروش در استیم 60 دلار قیمت دارد. دو نسخه دلوکس و التیمیت هم به ترتیب برای پیش فروش با قیمت 80 و 100 در دسترس قرار گرفتند.


(1) دانلود بازی Assassins Creed Brotherhood نسخه کامپیوتر
12122021 قاتلان جوان را جذب و آموزش دهید، آنها را مطابق آنچه که مناسب می بینید مستقر کنید و یا از آنها بخواهید که در باید هر سه تا رو دانلود کنید و بعدش فایل دانلود بازی Dying Light Platinum Edition برای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − یک =

دکمه بازگشت به بالا