عمومی

10 قهرمان مارول که باعث مرگ نزدیکانشان شدند

قهرمانان دنیای داستان‌ها اکثر اوقات به دنبال این هستند که جان بی‌گناهان را از خطرات نجات دهند. فرقی نمی‌کند که در حال نبرد با یک موجود فضایی خطرناک باشند یا یک دزد خیابانی؛ حفظ جان دیگران برایشان جزو اولویت‌هاست.

اما هر چقدر که این قهرمانان برای دیگران پیام‌آور نجات باشند، به همان اندازه نیز پیام‌آور مرگ برای نزدیکان و اطرافیانشان هستند. رویدادهای زندگی این قهرمان‌ها به گونه‌ای رقم می‌خورند تا همواره خطر را حس کنند. دشمنان آن‌ها نیز نه تنها برای خودشان، بلکه برای اطرافیانشان هم یک تهدید حساب می‌شوند.

با این حساب، مرگ و در خطر بودن نزدیکان قهرمانان اتفاقی است که تا حدودی اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد. اما برخی از قهرمانان به دست خود، چه مستقیم و چه غیرمستقیم، باعث مرگ نزدیکان خود شده‌اند. در این مطلب به سراغ 10 قهرمان مارول می‌رویم که مرگ اطرافیان خود را رقم زدند.


10. تونی استارک دستگاه پشتیبان حیات هپی هوگان را قطع کرد

مرگ دوست نزدیک آیرون در کمیک‌های مارول

معمولاً تونی استارک را شبیه به یک انسان سرخوش می‌بینیم. با این حال، چنین چیزی به این معنی نیست که او با دردهایی که دیگر قهرمانان می‌کشند غریبه باشد. در سال 2007 و شماره 14 کمیک Iron Man، انتخاب تلخ قطع کردن دستگاه پشتیبان حیات یکی از دوستان قدیمی‌اش در برابر تونی قرار گرفت.

این شماره کمیک در اواسط رویداد Civil War به وقوع می‌پیوندد که یعنی تونی استارک یکی از بدترین دوران زندگی‌اش را تجربه می‌کند. آیرون من پس از صحبت با پپر پاتز (Pepper Potts) در نهایت تصمیم می‌گیرد تا اجازه دهد هپی هوگان (Happy Hogan) از این بخش زندگی رو به جلو حرکت کند.

مطلب پیشنهادی:15 مجموعه انیمیشنی برتر مارولانیمیشن‌هایی از مارول که فقط برای کودکان ساخته نشده‌اند.
15 مجموعه انیمیشنی برتر مارول

9. فینیکس فورس، سایکلاپس را مجبور کرد تا پروفسور ایکس را بکشد

در سری Avengers vs. X-Men دیدیم که این دو گروه به خاطر خطر فینیکس فورس (Phoenix Force) دچار بحران شدند. در نهایت، این موجود کیهانی کنترل اسکات سامرز (Scott Summers) را به دست گرفت و او را مجبور کرد تا استاد و کسی که سال‌ها نقش پدر او را داشته است را بکشد؛ پروفسور چارلز اگزویر (Charles Xavier).

به این ترتیب، سایکلاپس (Cyclops) برای مدتی نقشی منفی را در سری کمیک‌های مربوط به ایکس من بازی می‌کرد تا این که جاناتان هیکمن کنترل این آثار را به دست گرفت و تغییرات زیادی در آن‌ها اعمال کرد.


خرید اکشن فیگور هالک گلادیاتور

6. هاکای به درخواست خود بروس بنر او را از بین می‌برد

هاکای به درخواست خود هالک او را از بین برد

در رویداد Civil War II، آیرون من و کاپیتان آمریکا به خاطر پیش‌بینی‌های یک این‌هیومن (Inhuman) در برابر هم قرار می‌گیرند. با این که شاید خود این سری برای مخاطبان خیلی جذاب نبوده باشد اما لحظات مهمی در آن رقم خورده است.

یکی از این لحظات، وقتی است که بروس بنر به وسیله یکی از متحدان قدیمی‌اش، کلینت بارتون (Clint Barton)، از بین می‌رود. با استفاده از یک تیر مخصوص، هاکای (Hawkeye) ادعا می‌کند که نشانه‌های تغییر را قبل از شلیک در چشمان بروس دیده بود. طبق گفته کلینت، دوست قدیمی‌اش به او گفته بود تا قبل از این که هالک باعث نابودی شود این کار را انجام دهد.

مطلب پیشنهادی:10 موجود قدرتمند که ولورین شکستشان داده استمبارزاتی برای تمام عمر
10 موجود قدرتمند که ولورین شکستشان داده است

5. مستر فنتستیک و انت من باعث مرگ گولایث شدند

دوباره به Civil War اصلی برمی‌گردیم. در این سری مخاطبان با رگناروک (Ragnarok) آشنا شدند؛ یک کلون رباتی از ثور که توسط آیرون من، مستر فنتستیک (Mr. Fantastic) و انت من برای مقابله با قهرمانان شورشی طرفدار کاپیتان آمریکا خلق شده بود.

این خدای ساختگی، گولایث (Goliath) یا همان بیل فاستر (Bill Foster) را طی نبرد می‌کشد. این ربات نیز توسط یکی از دوستان و در عین حال رقبای قدیمی ثور با نام هرکول (Hercules) از بین می‌رود.


خرید ساعت مچی طرح ولورین

2. ولورین برای متوقف کردن فینیکس مجبور به کشتن جین گری می‌شود

ولورین مجبور به کشتن بسیاری از نزدیکان خود در دنیای مارول شده است

با تعداد زیادی از دوستان، متحدان و معشوقه‌های زیادی که منجر به مرگشان شده است، تمام این 10 مورد لیست می‌توانستند مربوط به ولورین باشند. با این حال، مجبور شدن به کشتن متحد و دختر مورد علاقه‌اش، جین گری (Jean Grey)، جزو دردناک‌ترینِ آن‌هاست.

در شماره 148 کمیک New X-Men، لوگان در ابتدا مجبور شد از روی ترحم جین گری را بکشد قبل از این که او زنده زنده بسوزد. سپس، در سری Phoenix: Endsong، ولورین مجبور شد پشت سر هم 8 بار دیگر جین را از بین ببرد چرا که به طور مداوم توسط فینیکس فورس احیا می‌شد.

مطلب پیشنهادی:سنگ‌های ابدیت چه هستند و چه سرنوشتی در دنیای سینمایی مارول داشتند؟قدم به قدم با سنگ‌های رنگارنگ مارول
سنگ‌های ابدیت چه هستند و چه سرنوشتی در دنیای سینمایی مارول داشتند؟

1. پیتر پارکر کسی است که گوئن استیسی را کشت

پیتر پارکر به طور غیرمستقیم دلیل اصلی مرگ گوئن استیسی در کمیک‌های مارول محسوب می‌شود

اکثراً این لحظه به عنوان اتفاقی در نظر گرفته می‌شود که دوران نقره‌ای کمیک‌ها را به انتها رساند. مرگ دختر شماره 1 مورد علاقه مرد عنکبوتی برای طرفداران او بسیار دردناک بود.

اتفاقی که در شماره 121 کمیک The Amazing Spider-Man افتاد هنوز هم یکی از بحث‌برانگیزترین تصمیمات صنعت کمیک بوک محسوب می‌شود. پیتر که نمی‌توانست به موقع خود را به گوئن استیسی (Gwen Stacy) برساند، از تارهای خود استفاده کرد تا عشق زندگی‌اش را نجات دهد. شکسته شدن گردن گوئن به دلیل موج وارد شده به بدنش به خاطر استفاده اسپایدرمن از تارهای خود، پس از نیش خوردن توسط عنکبوت رادیواکتیوی، بزرگ‌ترین تغییر زندگی پیتر پارکر محسوب می‌شود.


به مطالعه ادامه دهید

  • 10 نسخه برتر بلک ویدو
  • 5 ویژگی خاص بدن اما فراست
  • 9 بار که مرد عنکبوتی به نجات اونجرز پرداخت
  • مرد عنکبوتی چگونه با بحران هویت خودش دست و پنجه نرم کرد؟
  • 10 مورد از بزرگ‌ترین تفاوت‌های دکتر اختاپوس در کمیک‌ها و فیلم‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا