عمومی

چرا 2022 سالی عالی برای بازیهای ویدیویی است

سال میلادی جدید شروع شده و کافی است نگاهی به تقویم انتشار بازی‌های مختلف بیاندازید تا متوجه شوید که قرار است سالی پر شکوه برای دنیای بازی‌های ویدیویی رقم زده شود. در ادامه مطلب با همراه باشید.

در سالی که گذشت، چند عنوان قابل توجه عرضه شدند اما در کل سال خیلی خوبی برای بازی‌ها نبود؛ ولی برنامه انتشار سال 2022 را که نگاه کنیم، نوید می‌دهند که سالی بسیار عالی را در این زمینه در پیش داریم.

پاندمی کرونا در گذشته باعث کاهش عرضه عناوین جدید شده بود و با عادی شدن تدریجی، وضعیت به گونه‌ای پیش رفته که بسیاری از بازی‌های معروف در سال جاری منتشر شوند.

نگاهی به نامزدهای بهترین بازی سال 2020 مراسم The Game Awards بیاندازید؛ بازی‌هایی مثل The Last of Us Part 2، هیدیس، گوست آو سوشیما، فاینال فانتزی 7 ریمیک و انیمال کراسینگ. در این بین بازی‌های Yakuza: Like a Dragon، گنشین ایمپکت، پرسونا 5 رویال، تونی هاوک 1 2 و Half-Life: Alyx هم بودند که نتوانسته بودند وارد این لیست شوند. حال در سال گذشته It Takes Two در حالی برنده شد که رقیبانش دث لوپ، رزیدنت اویل ویلیج، Metroid Dread، Ratchet & Clank: Rift Apart و Psychonauts 2 بودند. اگر نظرات شخصی را کنار بگذاریم، مقایسه ظاهری دو لیست نشان می‌دهند که سال 2020 فهرستی شلوغ‌تر و متنوع‌تری داشت.

در بخش مورد انتظارترین بازی نیز چهار نامزد وجود داشت که در سال بعد هم در همین لیست حضور داشتند (God of War، Horizon، Elden Ring و Zelda: BOTW 2). این بدین معناست که بازی‌هایی که در انتهای سال 2020 مورد انتظار بودند، اصلی‌ترین بازی‌ها در The Game Awards سال آینده هستند.

هر چند که عرضه زلدا هنوز هم با اما و اگر همراه است، اما God of War، Horizon و Elden Ring عرضه خواهند شد. بازی‌های Pokemon Legends، Gotham Knights، Suicide Squad، Hogwarts Legacy، Ghostwire: Tokyo، Silksong، Sonic Frontiers، Saint Row، Sifu، Avatar و چند عنوان فانتزی دیگر هم برای انتشار در سال فعلی برنامه‌ریزی شده‌اند. البته که احتمال تاخیر در هر کدام از این عناوین وجود دارد، ولی با وجود عناوین تاخیر خورده از سال گذشته و احتمال پایان پاندمی کرونا، تاخیرها دیگر از نوع تاخیرهای انتهای سال 2020 و در طول 2021 نخواهند بود.

چند ماه اولیه سال میلادی به لحاظ انتشار، همیشه خلوت بوده‌اند. در سال 2022 قرار است اتنشار Horizon Forbidden West، Destiny 2: The Witch Queen، Gran Turismo 7، Sifu, Pokemon Legends: Arceus، Dying Light 2 و البته Elden Ring را شاهد باشیم.

بازی‌های مستقل در سال گذشته با عناوین Chicory، Sable، The Artful Wscape، Solar Ash و The Forgotten City خوش درخشیدند. در سال 2022 هم با وجود عرضه غول‌هایی هم چون GOW و Horizon، بازی‌های مستقل جایگاه خود را خواهند داشت.

در نهایت، شکست‌ها و تاخیرهای سال 2021 به نفع 2022 شده‌اند و اگر اتفاقی نیافتد، می‌توانیم انتظار سالی پرشکوه برای دنیای گیمینگ را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا