عمومی

سال گذشته در ژاپن بیش از 5 میلیون دستگاه سوییچ فروخته شده است

سال گذشته در ژاپن بیش از 5 میلیون دستگاه سوییچ فروخته شده است

طبق داده‌های ارائه شده توسط Famitsu از تاریخ 28 دسامبر 2020 تا 19 دسامبر 2021 نینتندو سوییچ به آمار فروش خیره کننده 5.3 میلیون دستگاه در ژاپن دست پیدا کرده است.

نینتندو سوییچ تقریبا از روزی که عرضه شد بر بازار ژاپن در تمام زمینه‌های تسلط داشته است و این روند هر سال شدیدتری شده. در سال 2021 نیز آمار فروش این کنسول نسبت به سال 2020 افزایش پیدا کرده و از 5.1 میلیون دستگاه به 5.3 میلیون دستگاه رسیده است.

همچنین تمام 10 بازی برتر سال گذشته در ژاپن از نظر میزان فروش نیز بازی‌های سوییچ بوده‌اند. بازی‌های انحصاری بزرگ کنسول دستی نینتندو نیز فروش بالایی داشته‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به Monster Hunter Rise پرفروش ترین بازی سال ژاپن، Pokemon Brilliant Diamond و Shining Pearl دومین بازی پرفروش سال منطقه و Super Mario 3D World Bowser’s Fury رتبه سوم پرفروش‌ترین بازی‌های سال 2021 ژاپن اشاره کرد.

نینتندو سوییچ

در همین حال، کنسول‌های دیگر فروش چندان قدرتمندی نداشته‌اند. پلی استیشن 5 که پس از سوییچ در جایگاه دوم قرار دارد، در طول سل گذشته کمتر از یک میلیون دستگاه در این کشور به فروش رسانده است. به طور دقیق 942798 دستگاه از کنسول نسل نهم سونی فروخته شده است. ایکس باکس سری ایکس/اس نیز عملکرد چندان موفقی نداشته و تعداد دستگاه‌های فروخته شده آن به عدد 95598 می‌رسد.

از طرفی دیگر 103,786 دستگاه پلی استیشن 4 فروخته شده و Nintendo 3DS نیز با فروش 28,224 واحدی به پیشروی خود ادامه می‌دهد.


ویجی‌موبایل: بهترین ماب‌های تاریخ ماینکرفت و 5 بازی اکشن آفلاین موبایلی

تماشای ویدیو از یوتوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا