عمومی

9 شریک مناسب بتمن خارج از خانواده خفاشی

با این که بتمن علاقه چندانی ندارد که عضو تیمی باشد یا درخواست کمک از دیگران کند اما کلی شریک در دسترس هستند تا در صورت نیاز به او بپیوندند. واضحاً و در اولین قدم، شرکای بتمن از خانواده خفاشی او یا همان بت‌فمیلی (Bat-family) حضور دارند. اصلاً دلیل وجود داشتن این تیم همین است.

با این حال، ورای خانواده خفاشی، تعداد زیادی شخصیت وجود دارد که بتمن به عنوان شریک می‌تواند به آن‌ها اعتماد کند. هر چقدر بروس وین دوست داشته باشد تا تنها کار کند یا تظاهر کند به هیچکس اعتماد ندارد، اما می‌داند که برای رسیدن به اهدافش، هر از چند گاهی به کمک نیاز دارد.

در این لیست به سراغ 9 شخصیت خارج از بت‌فمیلی می‌رویم که می‌توانند شریک خوبی برای بتمن باشند و شوالیه تاریکی با آن‌ها همکاری‌هایی نیز داشته است. البته توجه داشته باشید ترتیب خاصی برای این شرکای بتمن در نظر گرفته نشده است.


9. سوپرمن

سوپرمن یکی از شریک‌های قدیمی بتمن

یکی از مشهورترین همکاری‌های انتشارات دی‌سی مربوط به سوپرمن و بتمن است که به عنوان بهترین‌هایِ دنیا (The World’s Finest) شناخته می‌شوند. بدون شک، سوپرمن خارج از بت‌فمیلی شریک محبوب بتمن است. آن‌ها برای سال‌هاست که یکدیگر را می‌شناسند و چندین و چند بار با هم برای توقف ویلن‌های فراوان و نجات دنیا همکاری داشته‌اند.

اگر بتمن قرار باشد قهرمانی دیگر را به عنوان شریک انتخاب کند، مرد پولادین به احتمال زیاد انتخاب اول او خواهد بود. هر دوی این شخصیت‌ها همدیگر را به خوبی می‌شناسند و می‌دانند که دیگری چگونه کار می‌کند.

8. جیم گوردون

شاید برخی‌ها جیم گوردون را یکی از اعضای خانواده خفاشی در نظر بگیرند اما باید بیش‌تر به چشم نزدیک‌ترین متحد آن‌ها به او نگاه کرد. گوردون هنوز هم برای سیستم کار می‌کند اما می‌داند که فعالیت‌ها و اعمال شوالیه تاریکی با هدف خیر هستند.

جیم از همان اوایل دوران فعالیت، پشتیبان بتمن بود و چندین بار خودش را برای شوالیه شنل‌پوش در خطر قرار داده است. گوردون به بتمن کمک می‌کند تا از آخرین اخبار با خبر باشد و شوالیه تاریکی نیز به قضاوت جیم اعتماد دارد. برای او جای شکی وجود ندارد که جیم گوردون هر آن چه که بتواند را برای برقراری عدالت در گاتهام انجام می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:چرا سه جوکر داستان بدی بود؟غیرمنطقی، مشکل‌دار و بدون نتیجه
چرا سه جوکر داستان بدی بود؟

7. کوئسشن

کوئسشن (The Question) یک کاراگاه ماهر است که به شدت تئوری‌های توطئه را دنبال کرده و به آن‌ها باور دارد. او به همه مشکوک است و به هیچکس اعتماد ندارد. یکی از دلایلی که او می‌تواند شریک خوبی برای بتمن باشد همین است. هر دوی آن‌ها اخیراً با هم کار کردند تا از راز لوایتن (Leviathan) پرده بردارند. رابطه آن‌ها در این داستان نیز سازگاری این دو با هم را اثبات می‌کند.

بی‌اعتمادی و پارانویا کوئسشن و بتمن باعث می‌شود تا کار کردن در یک تیم برایشان سخت باشد. اما آن‌ها با همدیگر در پرده‌برداری از حقایق چیزی کم نمی‌گذارند.


خرید کمیک Batman: Noël

3. بوستر گلد

بوستر گلد (Booster Gold) و بتمن سابقه طولانیِ همکاری در تیم‌ها و شریک یکدیگر بودن دارند؛ حتی اگر به دنبال چنین چیزی نبوده باشند. وقتی جاستیس لیگ اینترنشنال (Justice League International) پایه‌گذاری شد، شوالیه تاریکی و بوستر گلد به این تیم پیوستند و همکار یکدیگر شدند.

این ارتباط بین آن‌ها باقی ماند و بوستر گلد هنوز هم احساس مرتبط بودن با بتمن دارد. با این که بتمن احتمالاً به خاطر رفتارهای گستاخانه و پرحرفی بوستر گلد چندان دل‌خوشی از او نداشته باشد اما در هنگام کار با یکدیگر، احترام مشترکی بین آن‌ها برقرار است.

2. کتوومن

کتوومن نه تنها شریک کاری بتمن، بلکه شریک زندگی بروس وین نیز است

کتوومن (Catwoman) فرد بسیار خاصی در زندگی بتمن محسوب می‌شود: او معشوقه زندگی‌اش است اما برای شوالیه تاریکی دردسر هم ایجاد می‌کند. در همان حالی که می‌تواند شدیدتر از هر شخص دیگری به بتمن آسیب بزند، یک ارتباط زیبا نیز با او برقرار کرده است. خفاش و گربه از آن جا می‌توانند همکار خوبی برای هم باشند چرا که تمام جنبه‌های یکدیگر را به خوبی درک می‌کنند. بتمن و کتوومن بهتر از خودشان، دیگری را می‌شناسند و شخصیت‌هایشان مکمل یکدیگرند.

کتوومن چندان به قوانین اهمیت نمی‌دهد و اخلاقیاتش همواره در حال تغییر هستند. در تضاد او، شوالیه تاریکی همیشه کار درست را انجام می‌دهد. با وجود تضادهایشان، بتمن و کتوومن به خوبی در توازن با هم هستند. البته کتوومن نیز مثل جیم گوردون در صورتی در این لیست قرار می‌گیرد که او را به چشم متحد خانواده خفاشی ببینید، نه یکی از اعضای بت‌فمیلی.

مطلب پیشنهادی:19 فیلم دی‌سی که پس از The Suicide Squad منتشر خواهند شدآماده ماجراجویی‌های بیش‌تر
19 فیلم دی‌سی که پس از The Suicide Squad منتشر خواهند شد

1. جان کنستانتین

با وجود این که بتمن یک فرد با پایه‌های علمی است و به سختی ماورالطبیعه را باور می‌کند اما زیاد با جادوگران، موجودات فراطبیعی و اعضای جاستیس لیگ دارک (Justice League Dark) سر و کار داشته است. او اکثراً با جان کنستانتین (John Constantine) تعامل می‌کند. هر چند این دو شخصیت‌های کاملاً متضاد با دیدگاه‌های متفاوت نسبت به زندگی هستند اما شرکای خوبی برای هم محسوب می‌شوند.

شوالیه تاریکی می‌داند که کنستانتین در اعماق وجودش آدم خوبی است. در هر مورد و پرونده نیز به جان فشار می‌آورد تا کار درست را انجام دهد. بتمن باور دارد که کنستانتین کاری که درست است را انجام خواهد داد و کم پیش می‌آید که جان او را ناامید کند.


اگر قرار باشد یک شریک مناسب برای بتمن خارج از بت‌فمیلی انتخاب کنید، آن شریک چه کسی خواهد بود؟ چرا فکر می‌کنید این شخصیت شریک مناسبی برای بتمن است؟ دیدگاه‌هایتان را با در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.


به مطالعه ادامه دهید:

  • 10 ویجلنتی برتر دنیای دی‌سی
  • 10 داستان عجیب و غریب سوپرمن
  • بررسی کمیک The Joker Presents: A Puzzlebox
  • کدام ویلن‌های بتمن بیش از همه او را عذاب داده‌اند؟
  • چقدر طول کشید تا اعضای جاستیس لیگ بزرگ‌ترین دشمنان خود را بشناسند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا