عمومی

مایکل کیتون از دلایل ترک نقش بتمن بعد از 2 فیلم میگوید

مایکل کیتون از دلایل ترک نقش بتمن بعد از 2 فیلم می‌گوید

مایکل کیتون در مصاحبه اخیر خود به بهانه بازگشت دوباره به نقش بتمن در فیلم The Flash و شخصیت بروس وین، درباره اتفاقات گذشته و ترک این نقش در فرانچایز دهه 90 میلادی صحبت کرده است. کیتون در فیلم‌های Batman و Batman Returns (به ترتیب در سال‌های 1989 و 1992) به کارگردانی تیم برتون نقش شوالیه تاریکی را برعهده داشت.

مطلب پیشنهادی:نقد فیلم Persian Lessons – درس های فارسی در اردوگاه نازی‌هاجنگ لُغات در یک اردوگاه کار آلمان‌ها
نقد فیلم Persian Lessons – درس های فارسی در اردوگاه نازی‌ها

اما این بازیگر کهنه‌کار پس از آن دو فیلم از این نقش کنار رفت و از ادامه ایفای نقش بتمن در قسمت سوم فرانچایز خودداری کرد. طبق صحبت‌های کیتون، درحالی که طرفداران همیشه مشوق بتمن بوده‌اند، اما بروس وین برای آن‌ها جالب توجه‌تر است. وی می‌گوید تاریکی خاصی در اطراف بروس وجود دارد، مردی که انتخاب می کند لباس خفاشی را بپوشد و اراذل و اوباش را در نیمه شب مورد ضرب و شتم قرار دهد. فکر کردن در مورد بروس به عنوان قلب داستان بجای بتمن معنای بیشتری برای مایکل کیتون داشت. همانطور که خودش می‌گوید:

همیشه بحث بروس وین بوده‌است تا بتمن. برای منی که می‌دانم نام فیلم بتمن است که بسیار جذاب و نمادین است و به دلیل کارگردانی تیم برتون یک سمبل فرهنگی و هنری محسوب می‌شود. من از همان ابتدا می‌دانستم که بروس وین است. این راز بود. هرگز در مورد آن صحبت نکردم. بتمن، بتمن این کار را می‌کند، و من مدام با خودم فکر می‌کردم، اینجا همه شما اشتباه فکر می کنید. بروس وین. چه شخصی این کار را می کند؟

مایکل کیتون

تیم برتون پس از کارگردانی دو فیلم بتمن، جای خود را به جوئل شوماخر فقید برای فیلم سوم این فرانچایز داد. وقتی این اتفاق افتاد، کیتون فهمید زمان آن رسیده است که از بتمن دور شود. همانطور که کیتون می‌گوید، برتون تاریکی خاصی را به وجود آورد که شوماخر نمی‌خواست آن را در آغوش بگیرد، هم هم باعث شد این ستاره و کارگردان بر سر فیلم سوم با هم اختلاف‌ نظر داشته باشند. کیتون در ادامه اضافه کرد:

یکی از چیزهایی که آن زمان از ‌آنجا دور شدم و گفتم را به‌خاطر می‌آورم: «نه، نمی‌توانم این کار را انجام دهم.» شوماخر می‌گفت متوجه نمی‌شوم چرا همه‌چیز درباره بتمن باید انقدر تاریک و غمگین باشد. من هم گفتم:« می‌دانید این مرد چگونه به بتمن تبدیل شده؟ خوانده‌اید؟… منظورم این است که این موضوع خیلی ساده‌ست.

پیش از این خواندیم که مایکل کیتون در نقش والچر به دنیای سینمایی مارول باز می‌گردد و در فیلم Batgirl نیز نقش بتمن را ایفا خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:نقد فیلم The Father – درامی دلخراش پیرامون زوال عقلفیلم پدر با احساسات زنده قلب شما را می‌شکند
نقد فیلم The Father – درامی دلخراش پیرامون زوال عقل


لتس‌پلی Human Fall Flat: سمی‌ترین مولتی‌ورس تاریخ
تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا