عمومی

خاموش شدن گوشی آیفون هنگام آپدیت

خاموش شدن گوشی آیفون هنگام آپدیت

سلب مسئولیت: صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

دارندگان گوشی اپل با هر بار آمدن نسخه‌ای جدید از ios، منتظر دیدن ویژگی‌های جدید و هیجان‌انگیزی، هستند. بااین‌حال، بسیاری از افراد با مشکلاتی در حین آپدیت مواجه می‌شوند که آن‌ها را ناامید می‌کند. خاموش شدن گوشی یا فریز شدن ال سی دی آیفون در حین آپدیت، مشکلی است که بسیاری از کاربران iPhone را از مسیر آپدیت به تعمیر آیفون ، هدایت می‌کند.

در این مقاله، قصد داریم، دلایل این موضوع را بررسی کنیم. همچنین، راه‌حل‌هایی نیز برای برطرف کردن این مشکل، بدون نیاز به مراجعه به مراکز تعمیر آیفون ، ارائه خواهیم کرد. درصورتی‌که ال سی دی آیفون تان در حین آپدیت، قفل‌شده یا گوشی خاموش شده است، این مقاله می‌تواند، گوشی شما را به شما برگرداند.

دلایل خاموش شدن گوشی اپل در هنگام آپدیت

آنچه برای ما مهم است، تعمیر آیفون و بازگرداندن آن به حالت قبل و ادامه آپدیت است. بااین‌حال، آگاهی از دلایل این اتفاق می‌تواند در آپدیت‌های بعدی به کمک ما بیاید. دلایل مختلفی برای این مشکل می‌توان متصور بود. حتی گاه دلیل این اتفاق می­تواند ناشناخته باقی بماند اما ما در اینجا محتمل­ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

کمبود حافظه داخلی

کم بودن فضای حافظه داخلی، شایع‌ترین دلیل این اتفاق است. قبل از آپدیت کردن ios، باید به این نکته توجه داشته باشید که فایل‌های آپدیت، ممکن است به فضای نسبتا زیادی احتیاج داشته باشند. پس، از این فرصت استفاده کرده و پیش از آپدیت، حافظه گوشی‌تان را تا جای ممکن، خالی کنید. به‌طورکلی، بهتر است، حداقل یک گیگابایت برای آپدیت شدن کنار بگذارید.

اینترنت ضعیف یا ناپایدار

بسیاری از شبکه‌های وای­فای و اینترنت‌های ADSL ناپایدار یا ضعیف هستند. این نقیصه می‌تواند باعث بروز خطا در هنگام آپدیت و درنهایت، خاموش شدن گوشی شود. بهتر است از اینترنت ADSL برای این کار استفاده نکنید چراکه تجربه نشان می­دهد این نوع از اینترنت ناپایدار از دیگر سرویس­هاست. همچنین از کیفیت وای­فای نیز اطمینان حاصل کنید.

داغ شدن بیش از حد

درصورتی‌که گوشی آیفون شما به هر دلیلی داغ شده باشد، آپدیت شدن با خطا مواجه خواهد شد. داغ شدن می‌تواند به دلایل سخت‌افزاری، خرابی باتری یا به علل نرم‌افزاری مانند برنامه‌های مخرب و غیره باشد. بسیاری از افراد با وجود اطلاع از عملکرد ناقص باتری گوشی‌شان به دلیل بالا بودن قیمت باتری آیفون، نسبت به تعویض آن کوتاهی می‌کنند. تصمیمی که در هنگام آپدیت شدن ممکن است برای­شان دردسرساز شود.

همچنین، مواظب عوامل محیطی که می‌توانند گوشی شما را بیش از حد داغ کنند نیز باشید. به‌طور مثال، ماندن گوشی در ماشین می‌تواند باعث داغ شدن آن شود. در این شرایط، آپدیت کردن گوشی تا زمان خنک شدنش را به تعویق بیندازید.

برنامه های مخرب

بسیاری از برنامه‌های حتی شناخته‌شده هم ازنظر iPhone مخرب و ناسازگار با سیستم‌عامل ios هستند. این برنامه‌ها علاوه بر اینکه پس از دانلود، عملکرد گوشی را کند می‌کنند و خودشان هم به‌خوبی اجرا نمی‌شوند. آن­ها در هنگام آپدیت نیز باعث بروز خطای ناگهانی می‌شوند. آیفون نیز ناچار از حل خطا، خاموش شدن را برمی‌گزیند.

راه حل های تعمیر آیفون خاموش شده در هنگام آپدیت

مشکلات آیفون، محدود به یک یا دو مدل نشده و غیر از خاموش شدن، مواردی مانند فریز شدن، گیرکردن روی لوگوی اپل یا حالت بازیابی را نیز شامل می‌شود. در اینجا راه‌حل‌هایی ارائه می‌کنیم که در بسیاری از موارد برای همه این مشکلات، کارآمد هستند.

وصل کردن گوشی به پریز دیواری

ازآنجاکه یکی از دلایل خاموش شدن آیفون، خرابی باتری یا شارژ کم آن است این کار می‌تواند به بالا آمدن گوشی کمک کند. برای این کار، گوشی خود را با استفاده از کابل USB به پریز دیواری و نه به لپ‌تاپ و کامپیوتر، وصل کنید. پس از 15 الی 30 دقیقه دوباره روند آپدیت کردن را شروع نمایید. اگر مشکل همچنان وجود داشت و از خرابی باتری خود مطمئن هستید باید آن را عوض کنید.

راه اندازی سخت افزاری مجدد آیفون

راه‌اندازی مجدد سخت‌افزاری یا هارد ریبوت (Hard Reboot)، یک راه شناخته‌شده تعمیر آیفون در مورد بسیاری از خطاها و مشکلات نرم‌افزاری است. در مورد خاموش شدن در حین آپدیت نیز هارد ریبوت می‌تواند گوشی را به حالت اولیه و ادامه آپدیت بازگرداند. راه‌اندازی مجدد سخت‌افزاری در گوشی‌های مختلف، متفاوت است که در اینجا بررسی می‌کنیم.

آیفون 8 یا جدیدتر ازجمله آیفون 12 و 13

دکمه افزایش صدا و سپس دکمه کاهش صدا را هرکدام یک بار فشار داده و به‌سرعت رها کنید. سپس، دکمه پاور را فشار داده، نگه دارید و پس از ظاهر شدن لوگوی اپل، روی ال سی دی آیفون، آن را رها کنید.

آیفون 7/7 پلاس

هر دو دکمه کاهش صدا و پاور را هم‌زمان فشار داده، نگه دارید و با ظاهر شدن لوگوی اپل، روی ال سی دی آیفون، آن­ها رها کنید.

آیفون 6

برای هارد ریبوت گوشی‌های آیفون 6 تا 7/7 دکمه Home را با دکمه پاور به­صورت هم‌زمان فشار داده و نگه دارید. پس از ظاهر شدن لوگوی اپل، آن‌ها رها کنید. گوشی شما ریبوت شده است.

بازیابی آیفون با iTunes یا Finder

بازیابی داده‌ها نیز روش دیگری است که در صورت چاره‌ساز نبودن روش‌های پیشین، می‌توان آن را امتحان کرد. بازیابی در مواردی موثر واقع می‌شود که ال سی دی آیفون ، فریز شده است درواقع، همان‌طور که گفتیم یکی از دلایل بروز چنین مشکلی، ناسازگاری‌های نرم‌افزاری و وجود باگ در سیستم‌عامل گوشی است.

ریستور (Restore) یا بازیابی کردن دیتای گوشی می‌تواند تمامی این مشکلات را برطرف کرده و درواقع، نوعی روش تعمیر آیفون محسوب می‌شود. این روش، زمان بیشتری می‌برد و بزرگ‌ترین نقطه‌ضعفش این است که تمام اطلاعات روی گوشی پاک می‌شوند.

ازآنجاکه آیفون شما کار نمی‌کند برای تعمیر آیفون از این طریق باید آن را ابتدا در حالت بازیابی قرار دهید تا iTunes یا Finder بتواند آن را شناسایی کند. با دنبال کردن مراحل زیر، می‌توان آیفون را به این روش ریکاوری کرد.

اگر از کامپیوتر ویندوزی یا مک با سیستم‌عامل macOS Mojave یا پایین‌تر استفاده می‌کنید iTunes را اجرا کنید. اگر از Mac با سیستم‌عامل macOS Catalina یا بالاتر استفاده می‌کنید Finder را به‌سادگی باز کنید. آیفون را در تمامی مراحل زیر به کامپیوتر، متصل نگه دارید.

برای اینکه گوشی به حالت بازیابی برود باید همان مراحل بازیابی سخت‌افزاری گفته­شده را برای آن، تکرار کنیم. منتها این بار باید دکمه‌های نهایی را نه با ظاهر شدن لوگوی اپل بلکه تا ظاهر شدن علامت Recovery Mode روی ال سی دی آیفون ، همچنان نگه دارید.

مراحل بعدی به شرح زیر هستند:

  • زمانی که iTunes یا Finder آیفون را شناسایی کرد و آن را انتخاب کنید.
  • روی دکمه Restore کلیک کرده و در مرحله بعد دوباره تصمیم خود را تایید (Confirm) کنید.
  • صبر کنید تا کل فرآیند، کامل شود. در انتها باید ببینید که آیفون به حالت عادی خود بازگشته است یا خیر.
  • درصورتی‌که قبلا از اطلاعات گوشی بک­آپ تهیه کرده‌اید می‌توانید نسخه قبلی سیستم‌عامل خود را برای بازگردانی اطلاعات، بازیابی کنید.

نگاهی گذرا به مشکل خاموش شدن آیفون در حین آپدیت

آپدیت کردن نسخه ios روی گوشی‌های آیفون یکی از ضروری‌ترین اقدامات در جهت نگهداری و کارکرد بهینه آن است. بااین‌حال، تقریبا کاربران همه گوشی‌های اپل با مشکلاتی مانند خاموش شدن و قفل شدن ال سی دی آیفون در حین آپدیت آن مواجه شده‌اند. اتفاقی که می‌تواند کمی دردسرساز باشد. همان‌طور که در این مقاله گفتیم، این اتفاق به دلایل مختلفی مانند خرابی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، کمبود حافظه، باتری ضعیف و دمای بالای گوشی می­افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + هشت =

دکمه بازگشت به بالا