عمومی

معرفی بازی Wytchwood هزار و یک شب

قصه‌های فانتزی بخش مهمی از ادبیات جهان و حتی کشور خودمان هستند. در این بین، بعضی آثار مدرن مثل انیمیشن‌های دیزنی، سعی کرده‌اند تا بخشی از این میراث ادبی را حفظ کنند و به اشکال مختلفی نام آن را زنده نگه دارند. حالا چه می‌شود اگر بگوییم یک بازی ویدیویی دقیقا در تلاش برای چنین کاری موفق بوده است؟ با معرفی بازی Wytchwood همراه باشید.

قصه بازی Wytchwood از یک جنگل سرسبز شروع می‌شود و در زمانی قدیم جریان دارد. تا اینجا همه چیز خیلی کلیشه‌ای و شبیه به قصه‌های فولکور قدیمی است. قصه‌هایی مثل هانسل و گرتل، سفید برفی و راپونزل، همگی جزو آثاری هستند که همه ما حداقل یک بار اسمشان را شنیده‌ایم و در این بازی هم نقش خودشان را دارند. از یک دختر داخل تابوت گرفته تا یک دختر با شنل قرمز که دشمنی عجیبی با یک گرگ بدجنس دارد. این قصه‌های فانتزی برادران گریم آن‌قدر در قالب مدیاهای متنی و ویدیویی تکرار شده‌اند که همه آن‌ها را می‌شناسند و سازنده‌های Wytchwood هم آن را می‌دانسته‌اند. نتیجه به چه چیزی تبدیل شده؟ یک بازی ویدیویی نقش‌آفرینی که هوشمندانه از دل فولکلور استخراج شده است.

مطلب پیشنهادی:بازگشت Doomguy این‌ بار با بازی موبایلی DOOMیکی از بهترین بازی‌های کلاسیک شوتر اول شخص
بازگشت Doomguy این‌ بار با بازی موبایلی DOOM

بازی یک اثر کرفتینگ گیم است. این یعنی با وجود این که قصه بخش مهمی از ماجرا را روی دوش خودش می‌کشد، اما بازی باید بتواند یک «ادونچر» واقعی خلق کند و مخاطبش را به عنوان یک گیمر سرگرم کند. شاید بازی در این بخش ضعیف‌ترین حالت خودش را تجربه می‌کند چرا که به عنوان کرفتینگ گیم، Wytchwood آن‌‏قدر اثر پیچیده یا حتی هوشمندانه‌ای نیست و از پتانسیل‌های خودش استفاده لازم را نمی‌کند. در نتیجه، بازی تبدیل به یک سفر تکراری شده که از نظر گیم‌پلی، چیز جدیدی برای ارائه ندارد اما قصه و گرافیک آن مثال‌زدنی هستند و می‌توانند ساعت‌ها برای مخاطبان قصه‌های فانتزی جذابیت خود را حفظ کنند. در مجموع بازی Wytchwood برای کسانی که دنبال یک تجربه داستانی گیرا با گرافیک خیره‌کننده هستند پیشنهاد می‌شود و یک خرید 20 دلاری جذاب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا