عمومی

10 چیزی که باید در سهگانه دوم مرد عنکبوتی ببینیم

فیلم «Spider-Man: No Way Home» سه نسل از تماشاگران آثار ابرقهرمانی را برای یک رویداد سینمایی در سطح انتقام‌جویان گرد هم آورد که پایان دراماتیک سه‌گانه بازگشت به خانه را نیز رقم زد. با این حال، در روز‌هایی که خبر انتشار رکورد شکنی روزانه مرد عنکبوتی MCU همه را شوکه می‌کند، خبری دیگر نیز تماشاگران را خوشحال کرده است؛ خبری که می‌گوید: سه‌گانه دوم با بازی تام هالند در نقش اصلی، ظاهراً در دست ساخت است. پس از سه فیلم، مرد عنکبوتی با بازی تام هالند قبلاً با والچر یا کرکس روبرو شده و سپس نفس میستریو را در یک ماجراجویی خطرناک برای کره زمین گرفته است، و البته هویت خود را در معرض دید جهانیان قرار داده و اخیراً با پنج شرور از سراسر جهان چندگانه یا مولتی‌ورس مبارزه کرده است.

اما با توجه به پایان‌بندی فیلم «No Way Home»، در آینده تمام درها برای ورود هر چیزی به سه‌گانه دوم مرد عنکبوتی MCU باز است. در حالی که استودیوی مارول و سونی درباره برنامه‌های آینده سکوت کرده‌اند، اما شخص امی پاسکال به عنوان یک تهیه‌کننده این دو استودیو، در ماه دسامبر اعلام کرد که هر فیلم بعدی Spidey تلاش خواهد کرد تا «کیفیت و احساسات» موجود در No Way Home را شکست دهد. حال با این تفسیر در حالی که طرفداران به بحث در مورد «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» ادامه می‌دهند، ما در جنبه‌هایی از مرد عنکبوتی آینده را ارائه می‌دهیم که فکر می‌کنیم برای یک سه گانه موفق دوم با بازی تام هالند لازم است.

هشدار اسپویل: «در ادامه بخشی از نکات داستانی مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست بیان شده است»

خیابان‌های نیویورک

استودیوی مارول اخیراً شروع به راه‌اندازی جنایات نیویورکی در سطح خیابان کرده است تا آینده‌ای بزرگ در MCU داشته باشد، به همین منظور مارول با No Way Home شروع به نمایش قهرمان سریال دردویل یعنی چارلی کاکس کرد و البته سریال هاکای نیز بازگشت کینگ‌پین با بازی وینسنت دی اونفوریو را به نمایش گذاشت. با این اوصاف اکنون که تام هالند شروعی کاملاً تازه در زندگی عاری از فناوری پیشرفته استارک دارد، شاید زمان آن رسیده است که یک قدم به ریشه‌های خود مرد عنکبوتی در کمیک بازگردد. با توجه به قرارداد سونی و مارول استودیو، هر فیلم اخیر مرد عنکبوتی یک قهرمان بزرگ دیگر از جمله مرد آهنی، نیک فیوری و دکتر استرنج را به نمایش گذاشته است.

با این حال، با رفتن به سه گانه دوم، مت مورداک با نام مستعار Daredevil ممکن است یک نامزد ایده آل برای کمک به پیتر پارکر برای یک تهدید در سطح خیابان باشد. اگرچه وکیل نابینا هیچ خاطره‌ای از مرد عنکبوتی بودن پیتر پارکر نخواهد داشت، اما ممکن است این بار به شکلی قهرمانانه دوباره به هم برسند. با توجه به اینکه Kingpin وینسنت دونوفریو اخیراً در Hawkeye دوباره معرفی شده است، این رئیس جنایت‌کار بدنام به دلیل سابقه کمیک خود با Spider-Man و Daredevil می‌تواند تأثیری مستقیم در فیلم‌های بعدی داشته باشد.

نبود انتقام‌جویان بزرگ در سه‌گانه دوم

از زمانی که Spider-Man با اجرای تام هالند اولین بازی خود را در MCU انجام داد، بسیاری از اتکای بیش از حد این شخصیت به قهرمانان با تجربه‌تر برای کمک به پیتر در کارهای قهرمانانه‌اش انتقاد داشتند. شاید اکنون با توجه به اینکه خاطره پیتر پارکر اکنون از جهان پاک شده است سایر و انتقام‌جویان از مرد عنکبوتی جدید بی‌اطلاع هستند، فیلم‌های آینده این شخصیت می‌تواند فضایی تازه را برای مخاطب خلق کند، فضایی که مرد عنکبوتی دیگر کمک شاخصی نخواهد داشت.


خرید اکشن فیگور مرد عنکبوتی مجموعه 6 عددی

شش خبیث

وقتی Spider-Man: No Way Home پنج شخصیت شرور نمادین بازگشته از سراسر مولتی‌ورس را فاش کرد، طبیعی است که تصور می‌شد Sinister Six یا شش خبیث بالاخره برای اولین بار روی صفحه نمایش بزرگ دورهم دیگر جمع شوند. اما متأسفانه، اینطور نشد زیرا ششمین آنتاگونیست مخفی ظاهر نشد. البته با شکل‌گیری سه‌گانه دیگری که قرار است برای مرد عنکبوتی تام هالند شروع شود، ورود تیم شش خبیث اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد، بنابراین ممکن است این دسته معروف در ششمین و احتمالاً آخرین فیلم این سه‌گانه ظاهر شوند.

البته نکته‌ای که خیلی سخت‌تر به نظر می‌رسد تعیین این است که کدام شخصیت‌های شرور می‌توانند در این فیلم بلاک باستر بازی کنند.؛ مخصوصا با وجود گزینه‌های زیاد روی میز؛ در این مرحله، دنیای مرد عنکبوتی سونی فراتر از شش شخصیت رشد کرده است، زیرا ونوم، موربیوس و کراون در حال حاضر فیلم‌هایی را دارند یا خواهند داشت که در سال‌های آینده در راه هستند. اما در هر صورت، بسیار منطقی است که Sinister Six متشکل از شرورهایی باشد که مرد عنکبوتی MCU در پنج فیلم اولش با آنها روبرو شده است.

فیلم No Way Home تعابیر کلاسیک بسیاری از معروف‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی از جمله گرین گابلین، دکتر اختاپوس، سندمن، مارمولک و الکترو را بازگرداند. بنابراین مطمئناً بسیاری مشتاق هستند که برخی از اینها را با تکرارهای جدید، راه اندازی مجدد کنند تا این شروران نیز در خط زمانی اصلی MCU در سه گانه بعدی و تیم اجتناب ناپذیر Sinister Six نقش داشته باشند.

پشت سر گذاشتن دبیرستان

پیتر پارکر که با پایان یافتن «راهی به خانه نیست» از تمام حافظه‌ها پاک شد، سرانجام دبیرستان را ترک کرد، اگرچه متأسفانه فارغ التحصیل نشد. این قهرمان آخرین بار در واپسین لحظات فیلم در آپارتمان جدیدش در حال تحصیل برای GED خود – جایگزینی رایج برای دیپلم دبیرستان – دیده شد. حالا که ند و ام جی هیچ خاطره‌ای از پیتر ندارند، شاید وقت آن رسیده است که انتقام جوی جوان دوستان جدیدی پیدا کند، و چه جایی بهتر از دانشگاه؟ در مارول کامیکس، پیتر پارکر فهرست گسترده‌ای از دوستان و علایق عشقی دارد که می‌تواند بعداً با آنها ملاقات کند.

علاوه بر این، شخصیت‌های نمادین زیادی وجود دارد که پیتر می‌تواند در طول تحصیلات بعدی با آنها برخورد کند، مانند استاد دانشگاه و خود مارمولک، دکتر کرت کانرز. هیجان انگیزتر از همه این است که پیتر سرانجام در سه‌گانه بعدی خود بزرگ می‌شود، زیرا دوستان قدیمی خود را پشت سر می‌گذارد، به آپارتمانی جدید نقل مکان می‌کند و مجبور است بدون فناوری پیشرفته استارک زندگی خود را تامین کند.


خرید ماگ حرارتی طرح اسپایدرمن

تاسیس صنایع پارکر

پیتر پارکر همیشه یکی از درخشان‌ترین ذهن‌های دنیای مارول بوده است و بسیاری از فناوری‌های ابرقهرمانی خود از جمله وب‌شوتر را خلق کرده است. جنبه نابغه بودن مرد عنکبوتی در No Way Home بیشتر از همیشه مورد بررسی قرار گرفت، زیرا سه نفر از پیتر پارکر‌ها با هم کار کردند تا برای هر یک از پنج شرور درمان و راه حلی ایجاد کنند. در ادامه، با عدم دسترسی پیتر به تمام فناوری استارک و گذشته‌اش، شاید بتوان جنبه فکری این شخصیت را عمیق‌تر بررسی کرد، به‌ویژه زمانی که او به سمت دانشگاه می‌رود. در برخی تفاسیر قدیمی‌تر از مرد عنکبوتی، پیتر شرکت فناوری پیشرفته خود را تأسیس کرد – صنایع پارکر. بنابراین، در درازمدت، دیدن نابغه جوان با بازی تام هالند که راه تونی استارک را دنبال می‌کند، جذاب خواهد بود.

مربیگری و هدایت مایلز مورالس

تام هالند قبلاً علاقه‌مند به حضور شخصیتش در نقش مربی مرد عنکبوتی بعدی – که احتمالاً مایلز مورالس خواهد بود – داشت، دقیقاً به همان روشی که زمانی مرد آهنی رابرت داونی جونیور برای او بود. همانطور که پیتر پارکر به عنوان یک قهرمان بزرگتر و با تجربه‌تر می‌شود، معرفی یک مرد عنکبوتی جوان‌تر و کم تجربه که بتواند سال‌ها دانش و مهارت‌های خود را با او سپری کند، به طور فزاینده‌ای قابل انجام است. اما مایلز که به خودی خود به یک قهرمان محبوب تبدیل شده است، مطمئناً سزاوار این فرصت است که خودش رشد کند، و تنها یک شخصیت جانبی نباشد.

شایعات اخیر حاکی از آن است که سونی قصد دارد یک فیلم لایو اکشن به رهبری مایلز مورالس از مرد عنکبوتی بسازد، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا این فیلم در جدول زمانی اصلی MCU یا دنیای مارول خودش اتفاق می‌افتد. با این اوصاف دیدن این دو در کنار هم از ایده‌های جذابی است که جای واکاوی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا