عمومی

5 ویژگی خاص بدن اما فراست

از همان اولین معرفی ایکس من در دنیای مارول، جهش‌یافته‌ها که با نام هومو سوپریر (Homo Superior) نیز شناخته می‌شوند، مورد تبعیض قرار گرفته‌اند؛ چرا که ژنتیک این دست شخصیت‌ها باعث می‌شود تا نسبت به موجودات جهش‌نیافته متفاوت باشند. جهش‌یافتگی هر هومو سوپریر متفاوت است و برخی از جهش‌یافته‌ها نیز حتی دو بار جهش پیدا کرده‌اند. بدن اما فراست (Emma Frost) از این نظر تحسین برانگیز است که با دو بار جهش‌یافتگی، هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ذهن تغییر پیدا کرده.

در این مطلب به سراغ 5 مورد از ویژگی‌های خاص بدن اما فراست می‌رویم تا ببینیم دو جهش‌یافتگی او، چه تغییراتی را در آناتومی‌اش اعمال کرده است.


اما فراست یک تلپات سطح امگا است

اما فراست یک جهش‌یافته سطح امگا محسوب می‌شود

اما در حالی در شماره 129 کمیک Uncanny X-Men معرفی شد که به عنوان یک تهدید برای ایکس من در نظر گرفته شده بود. او توانست با یک بار تلاش از طریق تلپاتی کنترل کلوسوس (Colossus)، استورم (Storm) و ولورین را به دست بگیرد. به عنوان یک تلپات سطح امگا، توانایی‌های او مقیاسی جهانی دارد.

توانایی‌های اما فراست شامل اشاعه افکار، کنترل ذهنی، انفجارهای سایونیک، فرافکنی اثیری، ذهن خوانی و خیلی چیزهای دیگر می‌شود. این شخصیت از توانایی‌های تلپاتیک خود برای عذاب دادن دیگران بهره برده است. با این حال گاهی اوقات هم با اهداف صلح‌آمیز از این توانایی‌ها استفاده کرده.

اما فراست می‌تواند بدن خودش را تغییر دهد

جهش‌یافتگی اولیه اما فراست باعث به وجود آمدن قدرت‌های ذهنی او شده است

فراست به دو طریق می‌تواند بدن خودش را تغییر دهد. اول این که این قابلیت را دارد تا ذهنش را به بدن فرد دیگر منتقل کند. در اوایل دوران حضورش در دنیای کمیک‌ها، اما در شماره 152 کمیک Uncanny X-Men به کمک قابلیت‌های ذهنی خود توانست بدنش را با استورم عوض کند.

روش دوم تغییر بدن اما فراست استفاده از تصویرسازی‌های ذهنی است. همان طور که در فیلم X-Men: First Class دیده شد، اما می‌تواند کاری کند که هر فردی یک چیز یا کسی که وجود ندارد را ببینند و حس کنند؛ حتی برای خودش. در کنار به وجود آوردن تصویرسازی‌های قابل باور از خودش، اما می‌تواند نحوه دیده شدن بدن خود و یا حتی دیگران را برای افراد دیگر تغییر دهد.

دومین جهش‌یافتگی بدن اما فراست: حالت الماسی

بدن اما فراست در حالت الماسی در فیلم X-Men: First Class

در شماره 114 کمیک New X-Men، مفهوم دومین جهش‌یافتگی معرفی شد. چندین جهش‌یافته که این اتفاق برایشان افتاده شامل آیسمن (Iceman)، گامبیت (Gambit)، جین گری (Jean Grey)، آرک‌انجل (Archangel) و خود اما می‌شوند. با این که برخی از جهش‌یافته‌ها پیش از دومین جهش‌یافتگی ظاهر انسانی دارند اما قابلیت‌های جدیدشان می‌توانند ظاهر آن‌ها را کاملاً تغییر دهند.

در حالی که آیسمن این قابلیت را دارد تا حالت فیزیکی‌اش را تماماً به یخ تبدیل کند، اما فراست می‌تواند جنس بدن خودش را به الماس ارگانیک تغییر دهد. با حالت الماسی، تمام بدن اما فراست کریستالیزه می‌شود تا از ویژگی‌های این سنگ بهره ببرد.

در حالت الماسی بدن اما فراست از نظر فیزیکی تقویت می‌شود

حالت الماسی بدن اما فراست قابلیت‌های جدید فیزیکی به او اضافه می‌کند

بدون حالت الماسی، بدن اما فراست شبیه به یک موجود غیرجهش‌یافته است؛ البته به جز ایکس ژن (X-Gene) و کروموزوم 23ام او. ولی در حالت الماسی، بدن این جهش‌یافته تغییر می‌کند تا از نظر فیزیکی کاملاً متفاوت باشد.

الماس‌ها جزو مستحکم‌ترین مواد روی کره زمین محسوب می‌شوند. پس داشتن یک بدن از جنس این سنگ‌ها باعث می‌شود تا اما شدیداً بادوام باشد و به سختی آسیب ببیند. در کنار سخت آسیب دیدن، این حالت فراست استقامت و نیروی او را نیز افزایش می‌دهد. در سری سوم 1000 Facts About Comic Book Characters، ادعا شده که در حالت الماسی، اما فراست توانایی بلند کردن 2 تن وزن دارد.

مصونیت ذهنی اما فراست از او در برابر جهش‌یافته‌هایی مثل پروفسور ایکس محافظت می‌کند

حالت الماسی بدن اما فراست حتی از ذهن او نیز محافظت می‌کند

علاوه بر بهره‌های فیزیکی، حالت الماسی بدن اما فراست باعث محافظت ذهنی او نیز می‌شود. فیلم X-Men: First Class ادعا می‌کند که در حالت الماسی، اما می‌تواند در برابر حمله‌های تلپاتیک مقاومت کند؛ حتی در برابر پرفسور ایکس (Professor X) که یک جهش‌یافته سطح امگای دیگر محسوب می‌شود.

هر چند چنین چیزی همیشگی نبوده. در شماره 139 کمیک New X-Men، جین گری با اما تقابل می‌کند و با نفوذ به ذهنش، برخی از تاریک‌ترین خاطرات او را بیرون می‌کشد. جین به قدری به اما آسیب می‌زند که این جهش‌یافته به شکل تکه‌های الماس از هم می‌پاشد.


با آناتومی دیگر شخصیت‌های کمیک بوکی آشنا شوید:

  • تانوس
  • بلک ویدو
  • آیرون من
  • مرد عنکبوتی
  • اسکارلت ویچ


(1) کرم و لوسیون بدن مشخصات و قیمت انواع کرم و لوسیون بدن
حراج ویژه انواع برندهای خارجی و ایرانی کرم و لوسیون بدن را می توانید از فروشگاه اینترنتی خانومی با تخفیف های باور نکردنی، ضمانت اصالت کالا و ارسال رایگان تجربه کنید.


(2) کرم دور چشم مشخصات و قیمت انواع کرم دور چشم خانومی
حراج ویژه انواع برندهای خارجی و ایرانی مراقبت دور چشم را می توانید از فروشگاه اینترنتی خانومی با تخفیف های باور نکردنی، ضمانت اصالت کالا و ارسال رایگان تجربه کنید.


(3) لوازم آرایش تخفیف خرید لوازم آرایشی اصل 2022 سفیر SAFIR
خرید انواع محصولات و لوازم آرایشی دخترانه و زنانه جدیدترین محصولات میکاپ از برندهای معتبر. انواع رژ لب، کرم پودر، ریمل و غیره از برندهای دیور، لانکوم، ایو سن لوران، مای، شون، این لی


(4) بهترین بازی های سبک بقا survival در طبیعتن برای کامپیوتر
1292021 تا چه حد میتوانید در برابر بهترین بازی های سبک بقا و بازی های برتر Survival مقاومت کنید در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از بهترین بازیهای سورویوال چند سال اخیر را معرفی کنیم که میتوانند شجاعت شما را به چالش بکشند.


(5) تیگو 7 - ماشین تیگو 7 مشخصات تیگو 7
البته قیمت نسبتا گران چری تیگو 7 در کنار افت قیمت بالای محصولات دست دوم چینی باعث شده که بسیاری افراد نسبت به خرید این محصول دچار تردید شوند اما در هر صورت تیگو 7 هنوز هم از کراساوورهای هم رده کرهای و ژاپنی بسیار


(6) زبان انگلیسی - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
اسامی خاص در زبان انگلیسی ویژگیهای مختص به خود را دارند که اسم خاص در زبان انگلیسی تنها به یک مؤلفه و یک چیز و یک فرد از یک دسته اشاره میکند. مانند کانادا، آبشار نیاگارا و


(7) بهترین سریال های خارجی از نظر بینندگان [ آپدیت 2021 ]
لیست بهترین سریال های خارجی تاریخ از نظر بینندگان و از نظر وب سایت imdb که لیست بهترین سریال های تاریخ جهان را با رای مردم تا سال 2018 و 2019 مشخص کرده است.در این لیست از نمایشهای تلویزیونی hbo تا بهترین سریال های خارجی 2019 حضور


(8) جاهای دیدنی تهران در سال 1400 70 تا از مکان های دیدنی
کلانشهر تهران بناهای تاریخی، جاهای دیدنی و مکانهای تفریحی بسیاری دارد آنقدر که ممکن است بعضی نقطههای مهم توریستیاش از چشم پنهان بماند یا در شلوغیهای خیابانهایش گم شود. بیشتر مسافرهای تهران، برای انجام


(9) مستر بین - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
مستر بین به انگلیسی Mr. Bean یک مجموعه تلویزیونی کمدی بریتانیایی به نویسندگی، کارگردانی و نقش آفرینی روآن اتکینسون میباشد که کارتون ها و انیمه های آن در 190 کشور پخش شده است.نویسندگان دیگر این سریال رابین دریسکول


(10) 60 سریال محبوب تاریخ که بیشترین نمره IMDB را دارند - یک پزشک
اما باید دانست او نیز برای انسانیت و جان انسانها ارزش آمریکایی است که اولین بار در آوریل 1990 به دست دیوید لینچ و مارک فراست تهیه و بله طرفدارای خاص خودشو داره.درسته که از نظر هنری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 11 =

دکمه بازگشت به بالا