عمومی

کنسولهای نسل در سال 2022 به فروش خوب خود ادامه خواهند داد

کنسول‌های نسل جدید در سال 2022 به فروش خوب خود ادامه خواهند داد

لیزا سو، مدیرعامل AMD معتقد است که فروش کنسول‌ها در سال 2022 همچنان رو به رشد خواهد رفت و سال 2023 سال اوج آن‌ها خواهد بود.

پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری اس/ایکس حتی بعد از گذشت یک سال از زمان عرضه، همچنان به سرعت به فروش می‌روند و تمام می‌شوند که البته دلیل اصلی به خاطر کمبود جهانی قطعات نیمه‌رسانا و کمبودهای متعاقب آن است. با این حال هیچ شک و شبه‌ای وجود ندارد که فروش کنسول های جدید بسیار خوب بوده است.

مطلب پیشنهادی:نام گذاری‌ها در پردازنده‌ها اینتل چه معنایی دارند؟پسوندهای الفبایی پردازنده‌های اینتل را بشناسید
نام گذاری‌ها در پردازنده‌ها اینتل چه معنایی دارند؟

به گفته لیزا سو، مدیرعامل شرکت AMD این رشد فروش کنسول‌ها تا سال 2022 ادامه خواهد داشت. در طی پرسش و پاسخ اخیر با سرمایه‌گذاران (که سایت Wccftech منتشر کرد)، خانم سو در رابطه با فروش چشمگیر پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری اس/ایکس صحبت کرد و اظهار داشت که انتظار دارد فروش کنسول‌ها در سال 2022 به رشد خود ادامه دهند و احتمالاً در سال 2023 به اوج برسند. او گفت:

من فکر می‌کنم تجارت کنسول، یعنی به طور کُلی چرخه فروش و مسائل مربوط به آن، شگفت‌انگیز بوده است. منظورم این است که اگر به قدرت چرخه نگاه کنید، در حال حاضر تا حدودی وارد سال دوم عرضه کنسول‌ها شدیم و این واقعیت وجود دارد که تقاضا برای خرید بسیار بالا است. یعنی ما محصولات زیادی را ارسال کردیم.

کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس

بنابراین زمانی که به این موضوع دقت می‌کنیم هنوز تقاضا وجود دارد، توانایی بالای محصولی را می‌بینیم که مایکروسافت و سونی در این چرخه کنسول به دست آوردند. ما به افزایش تولید ادامه می‌دهیم. انتظار داریم سال 2022 یک سال رشد قوی دیگر برای کنسول‌ها باشد. اگر به چرخه معمول کنسول‌ها نگاه کنید، سال اوج فروش معمولاً در چهارمین سال عرضه اتفاق می‌افتد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که احتمالاً سال 2023 سال اوج کنسول‌های نسل جدید باشد.

البته کمبود قطعات نیمه‌رسانا ذکر شده را نمی‌توان نادیده گرفت و توجه به این نکته که آیا سونی و مایکروسافت قادر به تولید کنسول‌ به اندازه کافی خواهند بود یا خیر. شرکت AMD (و بسیاری دیگر) پیش‌بینی کرده‌اند که سال 2022 کمبود قطعات ادامه خواهد یافت، در حالی که اینتل پیش از این اعلام کرده بود حتی ممکن است تا سال 2023 ادامه یابد.

در تابستان نیز توشیبا اعلام کرده بود این کمبود تا یک سال دیگر ادامه خواهد داشت و تاثیر خود را روی صنعت بازی نیز می‌گذارد.

مطلب پیشنهادی:نقد انیمیشن The Mitchells vs. the Machines – نسل آنها، نسل ما به علاوه روبات‌هابا بهترین انیمیشن سال 2021 آشنا شوید
نقد انیمیشن The Mitchells vs. the Machines – نسل آنها، نسل ما به علاوه روبات‌ها


سینما: بعد از Reunion هری پاتر و فرندز، منتظر چه دورهمی‌هایی باشیم؟ [تماشا کنید]

تماشا کنید: با بالاترین کیفیت در یوتوب


(1) بازی فوتبال شبیه سازی به نام UFL معرفی شد Page 2 انجمن
26112021 در میان ده ها اعلان و افشاگری در مراسم افتتاحیه زنده مراسم نمایشگاه گیمز کام، بازی جدیدی به نام UFL رونمایی شد و یکی از مواردی بود که توانست به طور خاص توجه را به خود جلب کند این عنوان جدید فوتبالی بود. استودیوی Strikerz چنین


(2) بهترین بازی های رایگان و آنلاین استیم برای کامپیوتر تا سال
بهترین بازی های رایگان آنلاین استیم برای کامپیوتر Steam که به عنوان فروشگاه و بستر اجراهای بازی های آنلاین به گیمرها بسیار معروف می باشد. در کنار بازی های پولی در این استور، شاهد عرضه برخی از بازی های رایگان و آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا