عمومی

معرفی بازی موبایلی Unkilled چالش بقا در دنیایی پساآخرالزمانی

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Unkilled همراه باشید.

یکی آن دسته از سبک‌های پرفراز و نشیب صنعت ویدیوگیم، بازی‌های اکشنی بودند که در ابتدا کسی چندان آن‌ها را جدی نمی‌گرفت. در سال‌های اولیه تولد بازی‌های ویدیویی، به دلیل محدودیت‌های بازی‌سازی و سخت افزاری آن زمان؛ بازی‌های اکشن نمی‌توانستند آنطوری که باید خودشان را نشان دهند و عملکردی ضعیف داشتند. اما هرچقدر زمان به سمت جلو حرکت کرد، درست به همان اندازه بازی‌های اکشن نیز مسیر خودشان را برای روایت داستان‌هایشان پیدا کردند و تبدیل به چیزی شدند که کمتر کسی می‌تواند موفقیت آن‌ها را انکار کند.

یکی از اصلی‌ترین دلایل موفقیت‌های اخیر بازی‌های اکشن، خلاقیت توسعه دهندگان این بازی‌ها در فضاسازی و داستان‌سرایی آن‌هاست. بازی‌سازها تقریبا از هر ایده جذابی که به ذهنشان می‌رسید، برای سرگرم‌کننده‌تر کردن بازی‌هایشان استفاده ‌می‌کردند. در این بین، دنیای پساآخرالزمانی زامبی‌ها یکی از آن کانسپت‌های خلاقانه‌ای بود که نه تنها در دنیای بازی‌های ویدیویی، بلکه در صنعت سینما و حوزه سرگرمی نیز طرفداران خاص خودش را داشت. همین کانسپت کلیشه‌ای کافی بود که بازی‌سازهای موبایلی به سراغ زامبی‌هایی بروند که پتانسیل‌های بالایی برای داستان‌سرایی و بازی‌سازی داشتند.

مطلب پیشنهادی:نگاهی به بازی موبایلی مکس پین؛ شاهکاری که فراموش شده استتجربه‌ای فوق‌العاده از عنوانی شاهکار
نگاهی به بازی موبایلی مکس پین؛ شاهکاری که فراموش شده است

تاکنون به سراغ بازی‌های زامبی‌محور مختلفی رفته‌ایم. پای این موجودات ترسناک جهنمی حالا چندسالی است که به دل پلتفرم موبایل باز شده. از عناوین استراتژی بگیرید تا بازی‌های اکشن، همگی میزبانی عالی برای کانسپت‌های زامبی‌محور بوده‌اند و عملکرد خوبی نیز داشته‌اند. اما سوال اینجاست که بلندپروازی بازی‌سازی‌های موبایلی در استفاده از چنین کانسپت‌هایی تا کجا ممکن است ادامه داشته باشد و آیا آن‌ها خط قرمزی نیز دارند؟

وقتی صحبت از بازی‌های اکشن موبایلی می‌شود، پلتفرم موبایل استودیو‌های بازی‌سازی متنوعی را در اختیارتان قرار خواهد داد که هرکدام از آن‌ها عناوین باکیفیت خودشان را به رختان خواهند کشید. استودیوی بازی‌سازی Madfinger Games دقیقا از جمله همین بازی‌سازهای موبایلی است که با ساخت فرنچایزهایی مانند Dead Trigger و Shadowgun توانست که به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کند. همچنین بازی‌های این استودیوی به شدت باکیفیت هستند و حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

بازی موبایلی Unkilled یکی از دست‌پخت‌های قدیمی استودیوی Madfinger Games است که در سال 2015 برای پلتفرم موبایل منتشر شد. بازی Unkilled درواقع دنباله معنوی بازی Dead Trigger 2 است که در سال 2013 برای پلتفرم موبایل منتشر شده بود. بازی Unkilled بقدری محبوب شد که تنها پس از 10 روز از انتشارش، توانست به آمار بیش از 3 میلیون بار دانلود روی مارکت‌های مختلف دست پیدا کند و امتیاز متای بازی نیز به 65 رسیده بود که امتیازی قابل قبول برای یک بازی موبایلی از سال 2015 محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Grand Theft Auto III؛ سرآغازی برای یک رویاشروع همه‌چیز از اینجا بود
بازی موبایلی Grand Theft Auto III؛ سرآغازی برای یک رویا

شما در دنیای بازی Unkilled با یک عنوان اکشن – شوتر اول شخص طرف هستید که سعی کرده است با کشیدن پای المان‌های بقا به داستانش، عنوانی قابل قبول را برایتان به تصویر بکشد. داستان بازی درجایی اتفاق میوفتد که ویروسی مرگبار تمامی سیاره زمین را در برگرفته است، شهرها و کشورها یکی پس از دیگری در حال سقوط هستند و تعداد بازماندگان رو به روز نیز درحال کاهش است. حالا شما باید به عنوان مامور ویژه ارتش به نام Joe از جوخه Wolfpack راهی شهر نیویورک شوید تا پیش از پیشروی ویروس و آلوده شدن دیگر بازماندگان، جلوی آن را بگیرید.

بازی موبایلی Unkilled یک عنوان کاماا آفلاین است

گیم‌پلی بازی به لطف تجربه خوب سازندگان Unkilled در ساخت بازی‌های شوتر، فوق‌العاده از آب درآمده و شما با عنوانی کنسولی رو به رو خواهید شد. گیم‌پلی متشکل از 2 بخش آنلاین و آفلاین بازی است که در بخش آفلاین شما باید کمپین و خط داستانی بازی را تکمیل کنید. بخش آنلاین بازی نیز این اجازه را به شما می‌دهد تا بازی را به صورت کوآپ و با دیگر دوستانتان تجربه کنید و به سراغ گیم‌مودها و چالش‌های بخش مولتی‌پلیر بازی بروید. همچنین بیش از 300 مرحله مختلف محتوای بازی Unkilled را به طرز عجیبی دوست داشتنی‌ کرده‌اند و ماموریت شما به اتمام رساندن تسک‌های هرمرحله است.

با اتمام هرمرحله، بازی مقداری آیتم و XP به شما می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها در خرید و ارتقای اسلحه‌های بازی استفاده کنید. هرمرحله متشکل از چندین تسک ساده است که شما برای امتیاز بیشتر باید به سراغشان بروید. همچنین بازی در ابتدای مسیر از شما می‌خواهد که از بین کراکترهای موجود، یکی را انتخاب کنید. هر کراکتر الهام گرفته شده از گروه خاصی در بازی است! برای مثال شما می‌توانید به سراغ سربازان ارتش و یا مردم عادی و بازماندگان بروید و از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید. هرکراکتر در بازی توانایی و قابلیت‌های خاص خودش را دارد و انتخاب شما در روند داستان و گیم‌پلی بازی تاثیر خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:بازی‌های وسترن موبایلی بیش از آنچه فکر می‌کنید جذاب هستندبازگشت به غرب وحشی
بازی‌های وسترن موبایلی بیش از آنچه فکر می‌کنید جذاب هستند

کار چندان سختی هم پیش‌رو نخواهید داشت! بازی به صورت خودکار تمامی پروسه مورد نیاز را انجام خواهد برد و شما تنها باید شلیک و هدف‌گیری کنید. سیستم ایم اسیست بازی نیز عملکرد خوبی دارد و گان گیم آن نیز برای یک بازی موبایلی از سال 2015 قابل قبول است. درکل نباید انتظارات چندان بالایی از گان گیم بازی درمقایسه با دیگر بازی‌های اکشن موبایلی امروزی داشته باشید. بازی موبایلی Unkilled در حد خودش گیم‌پلی خوبی را برایتان به تصویر می‌کشد و تجربه‌ای خوبی خواهد بود.

اگر گیم‌پلی بازی را فاکتور بگیریم، گرافیک بازی شبیه‌چیزی است که ما پیش‌تر آن‌ها در دنیای بازی‌های نسل هفتمی دیده بودیم. جزئیات تصویر چندان چنگی به دل نمی‌زد، اما طراحی محیط و استفاده از رنگ‌های متنوعی دلیلی عالی بوده تا ما جزئیات بازی را نادیده بگیریم. گرافیک واقع‌گرایانه لطف طراحی شهر نیویورک با استفاده از رنگ‌های مختلف، بزرگ‌ترین دستاور بازی Unkilled است و شما حسی خوبی از تجربه این بازی خواهید داشت. نوبتی هم که باشد، نوبت به موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی می‌رسد. خوشبختانه دیالوگ‌های بازی و صداگذاری اسلحه‌ها بی‌نقص طراحی شده‌اند و صدای زامبی‌ها نیز ترس عجیبی به جانتان خواهد انداخت.

پیشنهاد می‌شه!

بازی موبایلی Unkilled یکی از انقلابی‌ترین بازی‌های اکشن موبایلی بود که در سال 2015 توسط استودیوی Madfinger Games توسعه پیدا کرد. بازی موبایلی Unkilled به نوعی دنباله معنوی Dead Trigger 2 است که این بازی نیز پیش‌تر در سال 2013 منتشر شده بود. خط داستانی خوب و جلوه‌های صوتی فوق‌العاده، عمده دلایل جذابیت بازی Unkilled هستند و گیم‌پلی و موسیقی‌متن بازی نیز حسابی شما را سرگرم خواهند کرد.

Unkilled

    Unkilled

  • سازنده
    Madfinger Games
  • سیستم عامل
    iOS
  • ژانراکشن-نقش‌آفرینیشوتر اول شخص
  • حجم: 451 مگابایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا