عمومی

سریال ویچر چگونه به بازیهای آن ادای احترام میکند

اگر چه اقتباس نتفلیکس از ویچر جدا از سری بازی‌های ویدیویی آن محسوب می‌شود، اما فصل دوم آن اشارات متعددی به بازی‌های ویدیویی داشته است. با و اشارات فصل دوم سریال ویچر به بازی‌های آن همراه باشید.

فصل دوم سریال ویچر در تاریخ 26 آذر ماه توسط نتفلیکس منتشر شد و طرفداران توانستند ادامه ماجراهای گرالت و سیری را دنبال کنند. داستان فصل اول مجموعه برای عده‌ای از تماشاچیان کمی گیج کننده بود، اما در عین حال از آن استقبال بسیاری شد و طرفداران کتاب و بازی از دیدن محصول مورد علاقه‌شان در قاب تلویزیون، خوش‌حال بودند. در این فصل ماجراهای گرالت و سیری در Kaer Morhen، قلعه و اقامتگاه ویچرها، دنبال می‌شود.

در فصل دوم، کاراکترها و مناطقی را شاهد هستیم که طرفداران کتاب و بازی، به خوبی آن‌ها را می‌شناسند. با این که وقایع سریال بر اساس بازی نوشته نشده است، اما ممکن است بازیکنان، چندین اشاره و ایستراگ مختلف را در آن دیده باشند.

نشان ویچرها


در فصل اول، طرفداران بازی از دیدن گردنبند گرگ‌نشان متفاوت گرالت کمی ناراحت بودند. این گردنبند در بازی، شمایلی سه بعدی داشت؛ ولی در سریال، گرالت نشانی مسطح و معمولی‌تر را به گردن انداخته بود. اما تماشاچیان تیزبین سریال، در پایان قسمت دوم، همان نشان معروف را آویزان شده از درخت نشان‌ها دیدند. این قضیه یا صرفا یک اشاره به بازی‌های این سری است و یا ممکن است نشانه‌ای دیگر باشد بر تئوری برخی از طرفداران در مورد پایانی بد در ویچر 3.

شمشیرهای مجموعه بازی‌های ویچر


یکی دیگر از تفاوت‌های سریال و بازی‌های ویچر در شمشیرهای گرالت است. در فصل اول سریال، طرفداران متوجه شدند که گرالت، شمشیرهای خود را به شیوه‌ای متفاوت از بازی‌ها حمل می‌کند. او به جای حمل شمشیرها بر پشتش، آن‌ها را مطابق با توصیفات کتاب با خود جابه‌جا می‌کند. در فصل دوم، در زیرزمین Kear Morhen، دو شمشیر خاص به چشم می‌خورند. این دو شمشیر که به وضوح از روی شمشیرهای نقره و فولاد بازی‌های ویچر طراحی شده‌اند، یکی از جالب توجه‌ترین ایستراگ‌های فصل دوم به شمار می‌روند.

نگهبان خاص در سریال


در قسمت چهارم از فصل دوم سریال، طرفداران بازی متوجه صدایی آشنا شدند. در این قسمت یاسکیر (Jaskier) با نگهبانی بسیار صاحب نظر! بر می‌خورد که اشکالات سروده‌اش را به او گوشزد می‌کند و جالب است که این‌ها همان اشکالاتی هستند که طرفداران ویچر به سریال گرفته‌اند. جدا از مطرح کردن این اشکالات، طرفداران ویچر 3 متوجه شباهت صدای بازیگر نگهبان شدند. در واقع بازیگر نقش نگهبان، صدا پیشه شخصیت کلیور (Cleaver) در نسخه سوم بازی است.

ظاهر جادوی Yrdne در فصل دوم ویچر


جادوهایی اشاره‌ای، یکی از ویژگی‌های معروف کتاب و بازی‌های آن به شمار می‌روند و Yrdne در هر دوی آن‌ها حضور دارد. اما Yrdne که در سریال نمایش داده می‌شود، برای طرفداران بازی‌ها آشناتر به نظر می‌رسد. در نبرد آخر گرالت مقابل Deathless Mother، گرالت از Yrdne به عنوان یک تله جادویی استفاده می‌کند. این کار او شباهت بیشتری به مجموعه بازی‌های ویچر دارد؛ چرا که Yrden یک جادوی محافظتی است و نه هجومی. این یکی از اشارات ریز سریال به بازی‌های این سری است که البته اکثر بازیکنان، به محض استفاده از جادو، متوجه آن می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا