عمومی

شرکت سگا از عملکرد Shin Megami Tensei 5 و Persona رضایت دارد

شرکت سگا از عملکرد Shin Megami Tensei 5 و Persona رضایت دارد

با اطلاعات جدید به نظر می‌رسد که سگا از موفقیت Shin Megami Tensei 5 رضایت دارد و به دنبال گسترش و بسط دادن سری بازی‌های Persona است.

اخیراً جلسه ای بین شرکت سگا و سرمایه‌گذاران آن برگزار شد که در رابطه با بازی‌های منتشر شده در سال 2021 و آینده این شرکت بحث کردند. در این جلسه به بسیاری از بازی‌های این شرکت اشاره شد که از جمله آن‌ها می‌توان به Lost Judgment، Football Manager 2022 و Sonic Colors: Ultimate اشاره کرد. بازی‌های دیگری نیز در این جلسه به طور خاص مورد بحث قرار گرفتند که Sonic Frontiers و Shin Megami Tensei 5 و سری Persona بودند.

سگا جدیدترین محصول از سری قدیمی شن مگامی تنسی را موفقیت بزرگی می‌داند و نماینده شرکت به این نکته اشاره کرد که وضعیت بازاریابی و فروش “بسیار خوب” بوده است. Shin Megami Tensei 5 با استقبال مثبت بسیاری از گیمرها و منتقدان مواجه شد و بر اساس داده‌های فروش توانست بیش از 800 هزار نسخه در سراسر جهان بفروشد. در ادامه جلسه به اسپین‌آف این سری یعنی مجموعه Persona پرداخته شد که به گفته سگا قصد دارند این سری را به یک برند جهانی تبدیل کنند.

این سری در کنار سایر IP‌هایی سگا همچون Sonic the Hedgehog و Phantasy Star Online و Yakuza به عنوان بخشی از استراتژی جهانی‌سازی برند ذکر شد. محور اصلی این رویکرد تمرکز فشرده بر بازاریابی همزمان جهانی و بازه‌های انتشار است. عرضه بازی‌های این شرکت برای سیستم‌های متعدد نیز به عنوان یکی از نکات موفقیت‌آمیز مطرح شد. این نکته را می‌توان با استقبال خوب پورت Persona 4: Golden برای پی‌سی از طریق استیم و همچنین عرضه Persona 4: Arena Remastered بر روی چندین سیستم مشاهده کرد.

به گفته سگا، رویکرد گسترش این IP‌ها بسته به تمرکز آن متفاوت خواهد بود، اما سری پرسونا به طور خاص مطرح شد. نماینده شرکت اعلام کرد که آن‌ها از گسترش رسانه‌های سری Persona خارج از بازی‌های ویدیویی، از طریق نمایش‌های زنده، کنسرت‌ها و موارد دیگر رضایت کامل داشته‌اند. همچنین ادامه داد که به تمرکز بر روی کاربران و جامعه بازیکنان، حتی خارج از بازی‌های ویدیویی ادامه خواهند داد.

در طول جلسه پرسش و پاسخ شرکت، یکی از سرمایه‌گذاران پرسید که آیا یکی از IP‌های سگا می‌تواند پتانسیل محبوبیتی همچون Sonic the Hedgehog را داشته باشد که نماینده سگا از Persona به عنوان یکی از این موارد نام برد و ادامه داد که پیشنهادات تجاری و صدور مجوز زیادی برای پرسونا دریافت کردند که به طور بالقوه باعث افزایش محبوبیت سری خواهد شد. با وجود این درخواست‌ها، نماینده اشاره کرد که بعید است پرسونا فوراً به مقیاس جهانی مشابه سونیک دست پیدا کند.

آبان ماه سگا از اتحادیه استراتژیک آن‌ها با مایکروسافت خبر داده بود، اما پس از مدتی اعلام کردند که این موضوع به معنی انتشار بازی‌های انحصاری برای کنسول‌ ایکس باکس سری ایکس/اس نخواهد بود.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Lost Judgment – کارآگاهی با طعم یاکوزااژدهایی که بازرس شد
بررسی بازی Lost Judgment – کارآگاهی با طعم یاکوزا


Top 10: پر بیننده‌ترین بازی‌های سال 2021 در یوتیوب

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا