عمومی

سختترین بازیهای سال 2021

شاید گفتن این که سال 2021، سال بازی‌های سخت بود، کمی زیاده‌روی حساب شود؛ اما هر کس که می‌خواهد برای فرار از زندگی دشوار این روزها به سختی بازی‌های امسال پناه بیاورد، قطعا از اسامی موجود در این لیست ناامید نخواهد شد. این شما و این هم لیستی از عاملین خرد شدن دسته‌ها، نابود شدن مانیتورها و به هم ریختن اعصاب بازیکنان در سالی که گذشت.

سال 2021 به لحاظ بازی‌های سخت بزرگ و بسیار بزرگ، سالی قابل توجه محسوب می‌شد. از Metroid Dread تا برخی از درجات سختی Resident Evil Village. به نظر می‌رسد که استودیوهای بزرگ بیشتری در حال روی آوردن به امکان انتخاب درجات سختی هستند تا برخی از عناوین مشهور هر سال را تا حد ممکن زجر آور کنند. البته هنوز هم بسیاری از بازی‌های سخت سال را می‌توان در ساخته‌های استودیوهای مستقل یافت. استودیوهای کوچکی که هنوز هم بازی‌هایی می‌سازند که یاد بازی‌های سخت گذشته را زنده نگه می‌دارند. با همراه باشید.

10- Cyber Shadow


یکی از دست‌کم گرفته شده‌ترین بازی‌های سال که با زنده کردن حال و هوای سخت‌ترین بازی‌های 8 بیتی و 16 بیتی گذشته، جایگاه خود را در این لیست پیدا کرد.

با این که استودیو Mechanical Head درون بازی چند مکانیک محدود را برای راحت‌تر کردن آن نسبت به عناوینی هم چون Ninja Gaiden قرار داده است، اما بازی از همین “راحتی‌ها” به عنوان عذری برای استفاده از کانسپت‌های طراحی استفاده می‌کند که نظایر آن را در عناوین قدیمی‌ای هم چون بتمن و کستلوانیا شاهد بوده‌ایم. طرفداران این دو بازی احتمالا از این قضیه خوش‌حال خواهند شد، اما بقیه افراد ممکن است از دیدن این که ما با چه بازی‌هایی بزرگ شده‌ایم، تعجب کنند.

9- The Binding of Isaac: Repentance


می‌توان The Binding of Isaac: Repentance را «نسخه‌ای تمام عیار» از این بازی سرکش کلاسیک خواند. با این حال سازندگان به اندازه کافی محتوی جدید (و بسیار مشکل) را در آن گنجانده‌اند تا لیاقت حضور در این لیست را داشته باشد.

بیشتر محتوی جدید با این فرض ساخته شده‌اند که بازیکن از قبل به خوبی با The Binding of Issac آشنایی دارد و خب، مهارت داشتن در Binding of Isaac به این معنا است که شانس نابودی مانیتور در اثر ضربات سنگین کمتر از قبل است. البته بازی چنان جذاب و اعتیادآور است که در نهایت ممکن است عاشق رنج کشیدن شوید.

مطلب پیشنهادی:چطور بفهمم یک بازی روی کامپیوتر من اجرا می‌شود یا نه؟پاسخ به یک سوال تکراری
چطور بفهمم یک بازی روی کامپیوتر من اجرا می‌شود یا نه؟

8- Death’s Door


با این که Death’s Door به خوبی متعادل سازی شده و زمان زیادی را برای یادگیری ترفندهای بازی می‌دهد؛ اما این بازی با در هم آمیختن زلدا با مکانیک‌های مدرن بازی‌های Soulslike، ترکیبی را ایجاد کرده که تا پایان بازی شما را به چالش می‌کشد.

نبردهای بازی کاری می‌کند تا همیشه گوش به زنگ باشید؛ اما چیزی که واقعا شما را به چالش می‌کشد، مسیریابی در دنیای بازی است. این گونه از تاکید بر پیدا کردن مسیر را نمی‌توان در بیشتر بازی‌های مدرن امروزی پیدا کرد و هر بازیکنی بدون تجربه این مورد در بازی‌های کلاسیک، باید زمان زیادی را برای یادگیری آن صرف کند.

7- Ninja Gaiden: Master Collection


قرار دادن عناوین ریمستر شده و یا مجموعه‌ها در لیست‌هایی با تیتر «ترین سال» همیشه محل گفت‌وگو و بحث بوده ولی وقتی صحبت از سخت‌ترین‌های سال 2021 باشد، صرف نظر کردن از این مجموعه کار راحتی نیست. مجموعه‌ای شامل سه نسخه از سخت‌ترین بازی‌های اکشن سه بعدی تاریخ.

این بازی‌ها سبکی مخصوص به خود را دارند که حالتی ما بین Devil May Cry و Dark Souls است. بازی کردن آن‌ها کمی روش‌محورتر از بیشتر فرانچایزهای قبلی خود هستند، اما هنوز هم اکشنی دیوانه‌وار در اتاق‌های پر از دشمن را دارد که در مجموعه‌های جدیدتر به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمام این توضیحات برای این است که متوجه شوید با چه بازی سختی سر و کار دارید.

6- Back 4 Blood


وقتی که یکی از سازندگان بازی قبول کند که بازی را کمی بیش از اندازه سخت ساخته‌اند، پس قرار گرفتن آن در لیست سخت‌ترین‌های سال قابل پیش‌بینی است.

درجه سختی کابوس یا همان Nightmare در بازی، یکی از چالش برانگیزترین تجربه‌های غیر منطقی سال است. این درجه سختی باعث می‌شود که اطمینان پیدا کنید که یک جای کار را اشتباه انجام داده‌اید؛ چرا که هیچ استودیویی چنین محصول زجرآوری را روانه بازارها نمی‌کند. برای همین هم بود که شنیدن این که خود سازندگان به مشکل داشتن این شوتر کوآپ اذعان داشته‌اند به شکل عجیبی آرامش‌بخش بوده و عصبانیت بر سر هم تیمی‌های بیچاره‌تان را برطرف کند.

مطلب پیشنهادی:مقایسه فنی FIFA 22 و eFootball 2022؛ کدام بهتر است؟پاسخی که اکنون واضح است!
مقایسه فنی FIFA 22 و eFootball 2022؛ کدام بهتر است؟

5- Returnal


بخشی از جنجال پیرامون سختی Returnal، کمی زیاده‌روی بود و بعدها با آپدیتی جهت بهبود وضعیت آن توسط استودیوی سازنده پاسخ داده شد. با این وجود، Returnal، یکی از چالش برانگیزترین بازی‌های بزرگ سال بود.

چیزی که Returnal را از دیگر بازی‌های مشابه متمایز می‌کند، اکشن سوم شخص سرعتی و درهم آن است. عادت کردن به حرکت در محیط سه بعدی و پر از پرتابه‌های مرگ‌آور بازی، زمان قابل توجهی را می‌برد و گاهی اوقات، تفاوت یک پیروزی یا شکست در آن، به اندکی شانس بستگی دارد.

4- Blade of Darkness


Blade of Darkness یک عرضه مجدد از بازی‌ای تقریبا فراموش شده است که توسط برخی از افراد به عنوان پدر معنوی بازی‌های سولزبورن مدرن شناخته می‌شود. با وجود این که تجربه‌ی آن و دیدن این که بازی چقدر از زمان خود جلوتر بوده، شگفت‌آور است؛ اما احتیاط کنید که با دیدن مقایسه‌های مختلف، در مورد سختی بازی دچار تصور اشتباه نشوید.

مبارزات کمبو محور و پیچیده Blade of Darkness، یکی از سرگرم کننده‌ترین سیستم‌های نبرد تن به تنی است که در بازی‌های ویدیویی دیده شده. می‌توان گفت که این سیستم مبارزات، تقریبا شبیه نسخه‌ای پیچیده‌تر و چالش‌برانگیزتر از سیستم مبارزات لایت سیبر موجود در بازی‌های قدیمی Jedi Knight است و باعث شده تا ساده‌ترین مبارزات نیز حسی هم چون تقابلی حماسی داشته باشند.

3- Tails of Iron


وقتی یک بازی در توضیحات خود جمله «مبارزاتی به شدت زجرآور» را می‌آورد، متوجه می‌شوید که قرار است اوقات خوبی را بگذرانید!

سیستم مبارزات Tails of Iron جایی برای اشتباه باقی نمی‌گذارد. در بازی‌ای که بر به یاد نگه داشتن حرکات و رسدین به حالت zen که تقریبا بازیکن را وارد حالت خودکار می‌کند، یک خطا و یا یک حرکت اضافه می‌تواند شما را به قعر سیاه‌چال بیاندازد. قطعا در چنین حالتی، جای زیادی برای حرکات خلاقانه وجود ندارد. البته می‌توان گفت که بازی بی‌نقص بودن را از شما می‌خواهد.

مطلب پیشنهادی:10 بازی که زمان عرضه بالاترین گرافیک را داشتندچشمانت جز زیبایی نبینند!
10 بازی که زمان عرضه بالاترین گرافیک را داشتند

2- Eldest Souls


یک لیست از سخت‌ترین عناوین سال بدون حضور حداقل یک بازی سولزلایک، غیر قابل تصور است و شاید بتوان گفت که Eldest Souls سخت‌ترین سولزلایک امسال باشد.

این بازی یک سولزلایک با تمرکز بر باس‌فایت‌هاست که شما را به صورت مداوم در برابر حریفانی عظیم‌الجثه با اندک نقطه ضعف و دشمنانی کوچک برای تقویت مهارت‌های‌تان قرار می‌دهد. همین اصل ساده باعث شده تا گریند کردن بسیار دشوار شده و برخی از باس‌فایت‌های ابتدای بازی از بسیاری از غول مرحله‌های آخر بازی‌های دیگر سخت‌تر باشند.

1- Ghosts ‘n Goblins Resurrection


تقریبا هیچ کس کمرشکن بودن Ghosts ‘n Goblins را رد نمی‌کند. اگر نمی‌دانید که چرا خیلی از افراد این بازی‌ها را جزو سخت‌ترین بازی‌های ساخته شده تا به امروز می‌دانند، کافی است تا برای چند ساعت Ghosts ‘n Goblins Resurrection را تجربه کنید تا علت آن را متوجه شوید.

این ریمستر شاید تجربه‌ی بازی را کمی روان‌تر از قبل کند، ولی کپکام تمام اهتمام خود را به کار بسته تا مطمئن شود که بازی هم چنان به اندازه‌ای سخت باشد که وقتی برای هزارمین بار هم در آن ببازید، از مرگ کاراکتر خود عصبانی نشوید؛ چرا که این هم بخشی از چیزی است که از آن لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =

دکمه بازگشت به بالا