عمومی

اسکوئر انیکس امیدوار است NFT به روند اصلی صنعت بازی تبدیل شود

اسکوئر انیکس امیدوار است NFT به روند اصلی صنعت بازی تبدیل شود

«یوسوکه ماتسودا» رئیس اسکوئر انیکس، در بیانیه سال جدید خود از اشتیاق شرکت برای روندهای نوظهور صنعت مانند NFT و فناوری بلاک چین صحبت کرد.

NFT واحدهای منحصر به فرد و غیرقابل تعویضی از داده‌ها هستند که در یک بلاک چین ذخیره می‌شوند، که به کاربران اجازه می‌دهد تا اقلام دیجیتالی خود مانند آیتم‌های درون بازی یا هر اثر هنری دیگری را داشته باشند، بخرند و بفروشند. برخی از شرکت‌های بازی‌سازی مانند یوبیسافت هم اکنون استفاده از NFT در بازی‌های خود را شروع کرده‌اند و این امر تاکنون مورد انتقاد برخی افراد قرار گرفته است.

رئیس اسکوئر انیکس در نامه سال جدید خود از NFT ها در کنار متاورس، فناوری ابری و ارزهای دیجیتال به عنوان گرایش‌های اصلی صنعت بازی یاد کرده است و ظاهرا این ناشر قصد دنبال کردن آن‌ها را دارد. او توضیح داد که بازی‌های بلاک چین «پتانسیل ایجاد بازی‌های خودمختار» را با ارائه مفهوم «بازی برای کسب درآمد» دارند. او همچنین به بدبینی نسبت به بلاک چین اشاره کرد اما ادعا دارد که در آینده می‌تواند مخاطبان جدیدی را جذب کند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade – آخرت فانتزی!ملاقاتی بهتر با یکی از بهترین بازی‌های تاریخ
بررسی بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade – آخرت فانتزی!
اسکوئر انیکس

همچنین گفته شد که اسکوئر انیکس می‌تواند ارز دیجیتال اختصاصی خود را برای قدرت بخشیدن به چنین بازی‌هایی ایجاد کند.

او می‌نویسد:

می‌دانم که برخی از افراد برای سرگرم شدن بازی می‌کنند و در حال حاضر بخش بزرگی از جامعه بازیکنان را تشکیل می‌دهند و نسبت به این روندهای جدید ابراز شک و تردید کرده‌‌اند که کاملا قابل درک است. با این حال معتقد هستم که تعداد معینی از افراد وجود خواهند داشت که انگیزه آن‌ها «بازی برای بهبود» است که یعنی به هیجان‌انگیزتر شدن بازی‌های کمک کنند.

بازی‌های سنتی هیچ انگیزه آشکاری برای گروه دوم ارائه نکرده است که به شدت توسط احساسات شخصی متناقضی مانند حسن نیت و روحیه داوطلبانه برانگیخته شده‌اند.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی Life Is Strange: True Colors – همدلی سوپرپاور استبازگشتی قدرتمند برای Life Is Strange
بررسی بازی Life Is Strange: True Colors – همدلی سوپرپاور است

او در ادامه توضیح دد که توانایی کاربران برای کسب درآمد از خلاقیت‌های دیجیتالی خود در بازی‌ها می‌تواند محتوای تولید شده توسط کاربر را احیا کند و ادعا کرد که فقدان عوامل انگیزشی کاربران را محدود کرده است.

ماتسودا همچنین اعلام کرد که ارائه «بازی‌های غیرمتمرکز» در مجموعه بازی‌های اسکوئر انیکس علاوه بر عناوین سنتی یکی از استراتژی‌های اصلی این شرکت از سال 2022 خواهد بود. با این وجود می‌توان انتظار داشت که ناشر بازی‌هایی مانند سری Final Fantasy از سال جدید به استفاده از NFT روی خواهد آورد.


Top 10: پر بیننده‌ترین بازی‌های سال 2021 در یوتیوب

تماشا از کانال یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا